Porady i pomysły

Sześciokątne półki dekoracyjne na podstawie lustra: klasa mistrzowska

Wraz z nadejściem jesieni chcę dodać jasnych kolorów do wnętrza. Opowiemy jak stworzyć oryginalną, chwytliwą i bardzo modną kompozycję ścian w postaci plastrów miodu własnymi rękami.

Sześciokąty, a raczej kompozycje sześciokątów przypominające pszczoły o strukturze plastra miodu, są jednym z najpopularniejszych trendów w nowoczesnych wnętrzach. Modny wzór sześciokątny znajduje się obecnie w nowych kolekcjach akcesoriów dekoracyjnych i tekstyliów, w designerskich nadrukach na tapetach i tapicerce meblowej. Oświetlenie, materiały dekoracyjne, meble i elementy architektoniczne - obecność magicznego sześciokąta jest wszędzie widoczna.

Sugerujemy, aby dać się ponieść tej „heksagonalnej gorączce” i dodać do wnętrza modną i jasną kompozycję dekoracyjną w postaci plastrów miodu, która będzie jednocześnie służyć jako półka ścienna.

Materiały:

  • 12 sześciokątnych kartonowych pudełek prezentowych w jasnych kolorach (można je kupić w najbliższym sklepie z pamiątkami);
  • dwustronna taśma montażowa;
  • 12 fragmentów sześciokątnych płytek lustrzanych (w naszym przypadku użyto zestawu luster „Honeycomb” z IKEA).

Usuń pokrowce z pudełek na prezenty i odłóż na inny projekt. Umieść pudełka na podłodze, aby uzyskać odpowiedni kształt i kombinację kolorów. Zrób zdjęcie wyniku, aby móc w przyszłości sprawdzić oryginalną pozycję.

Za pomocą dwustronnej taśmy montażowej zabezpiecz każde pudełko na środku sześciokąta lustra.

Zaznacz środek przyszłej kompozycji na ścianie i kontynuuj instalację luster ( Ikea specjalne naklejki w zestawie). Zacznij od części centralnej i przesuń się na boki, odnosząc się do zdjęcia zrobionego na początkowym etapie.

W rezultacie twoja ściana zostanie ozdobiona oryginalną jasną i modną kompozycją w postaci plastrów miodu. Sześciokątne pudełka kartonowe mogą być również używane jako półki ścienne, ale warto pamiętać, że ciężkie przedmioty nie powinny być w nich umieszczane.

Loading...