Porady i pomysły

Jak zdemontować i spakować letnie rzeczy w pół dnia: 5 praktycznych wskazówek

Jesień to czas na usunięcie letnich ubrań do przechowywania. Jak to zrobić nie tylko szybko, ale także poprawnie? Co jest potrzebne, aby ubrania i buty przetrwały wszystkie ataki ciem i wilgoci w mieszkaniu bez uszkodzeń? Mówimy w tym artykule

Wkrótce w szafie powinien nastąpić prawdziwy zamach: ciepłe kurtki - jasne, letnie sukienki - wewnątrz. Tak, że po roku twoje ulubione rzeczy nadal cię zadowolą, a zanim to nie zaśmieciło mieszkania, przygotowaliśmy proste instrukcje krok po kroku dotyczące ich przechowywania.

1. Układaj rzeczy w porządku

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed usunięciem letnich ubrań na odległe półki, jest uporządkowanie każdego z nich. Pamiętaj, aby umyć, dobrze wysuszyć i wyprasować wszystkie ubrania, jeśli występują skomplikowane plamy - usuń je, zszyj brakujące guziki i wykonuj łatki, jeśli są potrzebne. W rezultacie rzeczy muszą być w takim stanie, aby można je było natychmiast założyć, wyjąć z szafy. Nawet jeśli prawie nie założyłeś bluzki lub spódnicy, w żadnym wypadku nie wysyłaj jej na długie przechowywanie, „bez czyszczenia piór”.

Nasza opinia:

- Na pierwszym etapie upewnij się, czy wszystkie rzeczy, które będziesz nosić, i dalej. Najprawdopodobniej pojawią się co najmniej 2-3 elementy odzieży, które nie pasują do ciebie lub po prostu już ich nie lubią. Aby ułatwić rozbieranie letnich ubrań, posortuj je w trzy stosy: wyjdź, wyrzuć, daj przyjaciołom / dzieciom przyjaciół.

2. Sortuj je

Kolejnym etapem jest sortowanie. Jeśli nie masz wystarczającej ilości zbiorników magazynowych, lepiej je wcześniej kupić. Będziesz pasował do pudeł, koszy, pudeł i oczywiście plastikowych pojemników. Aby nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego ubrania w przyszłym roku, lepiej posortować rzeczy według rodzaju (spódnice, dżinsy, koszulki, stroje kąpielowe itp.) I podpisać nieprzezroczyste pojemniki do przechowywania. Dobrym pomysłem jest również sporządzenie papierowej listy tego, co się tam znajduje - będzie to również bardzo przydatne w ciągu roku, kiedy dokładna zawartość pojemników zostanie zapomniana.

Nasza opinia

- Niektóre przedmioty (takie jak jedwabne topy, sukienki, koszule i ubrania lniane) wymagają staranniejszego pakowania niż składanie ich w pudełku. W takim przypadku załóż ubrania na ubrania - po prostu nie pamiętają swojej ulubionej bluzki.

3. Chroń odzież przed molami.

Kret jest głównym wrogiem każdego ubrania, a zwłaszcza tego, co leży w szafie przez miesiące. Aby chronić letnie ubrania, umieść małe saszetki w pudełkach. Nie tylko nadają ubraniom przyjemny aromat, ale także chronią przed owadami, w tym ćmami. Najlepiej kupować specjalne saszetki, na przykład z nutą cedru, która, jak wiesz, dobrze odpycha kreta.

4. Właściwie zorganizuj pamięć

Cóż, teraz wszystko zależy od drobiazgów - gdzieś, aby umieścić wszystkie umyte, posortowane i bezpiecznie chronione rzeczy. Opcje w tym przypadku, masa: od zwykłej garderoby i antresoli do skrzynek pod łóżkiem i klatką piersiową babci. Ten ostatni, przy okazji, wraz z walizką vintage, jest ulubionym miejscem przechowywania projektantów. I wygląda pięknie i doskonale spełnia swoje funkcje. A jeśli w pokoju masz bardzo mało miejsca, ta sama skrzynia lub walizka może służyć jako doskonały stół lub stolik nocny.

Nasza opinia:

- Ostatnio pisaliśmy o tym, gdzie i jak można przechowywać rzeczy w małej sypialni. Jeśli w ogóle nie ma wystarczającej ilości miejsca, możesz wysłać niepotrzebne rzeczy w najbliższej przyszłości do korytarza lub salonu. A jeśli to nie wystarczy, przeczytaj tutaj, gdzie i jak możesz przechowywać letnie rzeczy.

5. Nie zapomnij butów

Oczywiście, pakując letnie ubrania, nie należy zapominać o butach. Potrzebuje również specjalnego przechowywania i starannego przygotowania do zimowania. Lepiej przechowywać buty letnie w osobnych sekcjach, czy to w pudełkach, czy w półkach w szafie. Przed wysłaniem do magazynu należy go wyczyścić, potraktować specjalnymi środkami i włożyć pogniecione gazety do środka - pomogą butom nie stracić kształtu przez zimę.

Loading...