Porady i pomysły

Wnętrze snu jest klasycznym stylem wolności: nigdy nie widziałeś czegoś takiego

Czy wiesz, że wszystko, co musisz zrobić, to porzucić kanony, aby przestrzeń zagrała z nowymi kolorami i twarzami? I tak powstają nowe kierunki, z których rodzą się zupełnie unikalne style. A dziś porozmawiamy o tym, czym jest styl wolności i dlaczego stał się tak popularny

Tylko my wiemy najlepiej, jak zbudować Ermitaż. Ale nikt tego nie potrzebuje, ponieważ Rosjanie kochają takie przestrzenie, w których chcą żyć. Aby stworzyć lekkie, eleganckie, czarujące i, co najważniejsze, wygodne wnętrza, trzeba zrezygnować ze wszystkich zasad i zacząć śnić. Tak myśli projektant wnętrz. Marina Putilovskaya, w którym wszystkie projekty stanowią prawdziwy lot fantazji, a niewidzialny duch wolności jest dosłownie wyczuwalny w każdym szczególe.

Marina Putilovskaya, projektantka wnętrz

Słynny moskiewski projektant i szef biura architektonicznego, zajmujący się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych. Tworzyła obiekty, które stały się ikoniczne, takie jak Palazzo Ducale, Tsar Hunt, Dragon Temple, White Desert Sun, restauracje Ki-Ka-Ku. Jej klientami są znane osobistości kulturalne i polityczne, a każdy projekt jest prawdziwym arcydziełem. Tak znane firmy, jak Mechini, Medea i wiele innych, produkują meble, lampy i akcesoria według swoich projektów.

putilovskaya.ru

Projekt „Romanovo”

W historii sztuki światowej styl wolności już mocno zajął swoje miejsce. Pojawił się we Włoszech na początku ubiegłego stulecia, wraz z rosyjską nowoczesną i francuską secesją, kiedy twórcza myśl stała się ciasna w klasycznych ramach z powodu rozwoju produkcji i nowych technologii. To dzięki nim artyści, projektanci i architekci byli w stanie stworzyć naprawdę wyjątkowe przedmioty i wnętrza, które zachwycały współczesnych absolutnie nietypowymi, ale bardzo atrakcyjnymi formami.

Unikalna kolekcja tkanin według szkiców Marina Putilovskaya

Element stołu z kolekcji NEW LIBERTY, który powstał zgodnie ze szkicami Marina Putilovskaya

A teraz, na naszych oczach, pojawia się nowy styl, który nazywa się New Liberty. Jest to styl dawnej starożytności, wyrafinowane wyrafinowanie i szczególna wizja przestrzeni, gdy nacisk kładzie się wyłącznie na wolność wypowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc, Liberty można nazwać jednym z najpiękniejszych trendów w historii architektury i projektowania ze względu na łagodne i gładkie linie, specjalne kombinacje kolorów i bliskość natury.

Marina Putilovskaya:

- Zwierzęta i ptaki, kręte gałęzie i eleganckie ozdoby, motywy kwiatowe i naturalne odcienie, sztukaterie i ogromna liczba elementów dekoracyjnych - wszystko to jest tak dobrze znane rosyjskiej duszy i kochane przez nią. Styl Liberty jest najtrudniejszy spośród wszystkich klasyków i nie jest to tylko wyjątkowy wygląd. To jest cała ideologia, którą staramy się znaleźć i zrozumieć.

Projekt „Romanovo”

Projekty w Liberty Design Bureau Marina Putilovskaya naprawdę wyjątkowy. Są porównywalne do prac wewnętrznych. Victor Orta i Henry van de Velde, architektura Antonio Gaudi i Fedor Shechtelpomysły Hector Guimara i Augustus Endelale mają swoje cechy. Nie jest to klasyk w bezpośrednim znaczeniu tego słowa, nie nowoczesny czy art deco, ale coś naprawdę nowego, coś, czego nikt wcześniej nie widział.

Projekt „Romanovo”

Wolność dzisiaj to wolność, umiejętność budowania tego, czego chcesz, bez żadnych ograniczeń. Nowe technologie, materiały i podejścia umożliwiają zmianę struktury i projektu, pozwalając oderwać się od klasycznych kanonów, tworząc w ten sposób zupełnie nową koncepcję. To, co już jest, robi się jeszcze lepiej, co ci się podobało wczoraj, stanie się jeszcze bardziej zaawansowane jutro i powinieneś zawsze iść naprzód, korzystając z wieloletniego doświadczenia. Najważniejsze mówi Marina Putilovskaya, śnij więcej i nigdy nie przestawaj.

Jaka jest gracja w stylu wolności? Na przykład w projekcie „Nikolina Gora” autorzy malowali każdy szczegół, od początku do końca, wymyślili ten niesamowity sztukaterie lub podłogi, których po prostu nie można było znaleźć nigdzie indziej, a także piękne meble i unikalne akcesoria.

W rezultacie każdy szczegół, w tym kwiaty, płatki i odcienie, został wykonany przez rosyjskich mistrzów zgodnie ze szkicami. Marina Putilovskaya. Witraże były malowane na każde drzwi; szerokie portale i łuki wyglądają uroczyście, aw wielkich salach, płynących jedna w drugą, słychać muzykę Czajkowskiego lub Rachmaninowa, która jest miejscem w takich wnętrzach.

Projekt „Nikolina Gora”

Projekt „Nikolina Gora”

Jeden z pierwszych niezależnych projektów biura projektowego Marina Putilovskaya stał się raczej niestandardowym obiektem o nazwie „Sivtsev Vrazhek” - na cześć ulicy o tej samej nazwie. Duża ilość szkła, biel na ścianach, meblach i sufitach to prawdziwe „królestwo śniegu”, gdzie cała przestrzeń płynie i zwija się, zakręca i kręci, a ty absolutnie nie rozumiesz, gdzie jesteś.

Wielu później nazwało ten projekt nowym „rosyjskim Gaudim”, ponieważ tak silna krzywizna przestrzeni, gładkie linie, wykonane nie tylko w stiuku, ale w formach architektonicznych, i sama konstrukcja mieszkania naprawdę przypominają pomysły hiszpańskiego architekta. Najbardziej zdumiewające jest to, że każdy detal odbija się w szkle i lakierowanych sufitach napinanych. Marina Putilovskaya mówi, że to jej pierwsze doświadczenie, gdy poprosiła o zrobienie mieszkania w sposób, w jaki chce, abyś mógł bezpiecznie tworzyć.

Projekt „Sivtsev Vrazhek”

Projekt „Sivtsev Vrazhek”

Projekt „Sivtsev Vrazhek”

Kolejnym arcydziełem jest apartament Sokol, który stał się doskonałym przykładem nowoczesnego stylu Liberty z panoramicznymi oknami i skręconymi schodami, marmurowym panelem i przestrzenią dosłownie latającą we wszystkich kierunkach. Natychmiast uderzają duże okna, odbicia w lusterkach, sztukaterie, eleganckie schody i marmurowy panel, który z nich schodzi, a także atmosfera lekkości i zwiewności, która jest bardzo swobodna.

Marina Putilovskaya:

- Nie można sobie wyobrazić, ile osób życzy sobie później tego samego mieszkania. Każda kobieta powiedziała, że ​​to jej marzenie! Projekt został stworzony dla absolutnie niesamowitej kobiety, jest równie lekka i przewiewna jak całe wnętrze. I każdego ranka kochanka, schodząc po nieważkich kryształowych schodach, kroki na podłodze usiane wzorem kwiatów. Fantastyczne!

Skalę idei i ducha stylu wolności można odczuć nie tylko w realizowanych projektach biura projektowego. Marina Putilovskaya, ale także w nowej kolekcji stworzonej we współpracy z firmą Medea. Marka jest znana na całym świecie, a nawet weszła do pierwszej piątki najlepszych włoskich firm współpracujących z klasyką.

Każdy przedmiot w stylu wolności został wybrany indywidualnie, starannie przestudiowany i przywrócony ze szczególną miłością, aby otrzymać unikalną kolekcję roboczą, w której projektanci czerpali inspirację do nowych pomysłów.

Marina Putilovskaya i Ezio

Marina Putilovskaya i Augusto Talabue (właściciel fabryki Medea)

Marina Putilovskaya:

- Byłem zszokowany, kiedy po raz pierwszy spotkałem się z produktami firmy Medea ponad 20 lat temu dzięki Gregory Balzer i sklep „Ruslan”. Nie można było się w nim nie zakochać! A kiedy firma w zeszłym roku zapytała mnie o swoją kolekcję w stylu liberty i poprosiła o spojrzenie na nią z innym, nowoczesnym wyglądem, z przyjemnością pracowałem.

Przypomniałem sobie każdy mój projekt, moje szkice mebli w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ i tak każdy z nich był krokiem w kierunku stworzenia czegoś naprawdę nowego i niezwykłego. Oddzielne szkice i pomysły stworzyły tak interesującą koncepcję, że okazało się godne stoiska w Mediolanie na iSaloni 2017!

W warsztacie firmy Medea. Pracuj nad drzwiami do nowej kolekcji New Liberty, która powstała zgodnie ze szkicami Mariny Putilovskiej

Pinuchia Provazi (projektant), Luigi Talabue (dyrektor Medea), Augusto Talabue (fabryki Medea) i Marina Putilovskaya.

Firma Medea Od ponad stulecia znany jest z wykwintnych mebli, które każdy lubi szanowany wygląd, mówiąc o szlachetności i wyjątkowości. Arystokraci całego świata, wyposażając swoje domy, przede wszystkim zwracają uwagę na nowości marki. Wśród nich jest linia „Prestige”, która czyni z nich gwiazdę włoskiego designu, kolekcję produkowaną przez młodych i obiecujących rzemieślników, i oczywiście „Liberty”.

Wszystko w nim zawarte, dla którego styl stał się tak popularny nie tylko sto lat temu, ale także w ostatnich latach. Każdy przedmiot jest tak elegancki, że można go łatwo pomylić z najlepszą próbką z antykwariatu - wszystkie są niesamowite i wyjątkowe! Kolekcja tej samej marki mebli i akcesoriów Medea według szkiców Marina Putilovskaya zostanie pokazany na wystawie Salone del Mobile, która odbędzie się w Mediolanie od 4 do 9 kwietnia.

Aby dowiedzieć się więcej o tej kolekcji o nazwie Mplux, powinieneś skorzystać z tego linku.

Projekt „Romanovo”

Projekt „Romanovo”

Obejrzyj film: Wolność od przymusu zewnętrznego i wewnętrznego" - prof. Wiktor Osiatyński (Listopad 2019).

Loading...