Porady i pomysły

Jak stworzyć wnętrze w stylu amerykańskim: wskazówki i pomysły

Amerykański styl wnętrza każdego roku staje się coraz bardziej popularny, ale niewielu wie dokładnie, jak powinien wyglądać i jakie komponenty ma zawierać. Dzisiaj razem z biurem architektonicznym „Bakharev and Partners” przyjrzymy się wszystkim zawiłościom amerykańskiego stylu na przykładzie ich rosyjskich odpowiedników.

Amerykański styl stał się bardzo popularny w Rosji. Istnieje wiele nowych sklepów sprzedających amerykańskie meble. Coraz więcej klientów chce wnętrza w stylu amerykańskim. Zwróciliśmy się do wiodącego biura architektonicznego „Bakharev and Partners”, które również pracuje w tym stylu, aby dowiedzieć się, co projektanci inwestują w koncepcję amerykańskiego stylu, jak jest on interpretowany w Rosji, czego chcą klienci i jakie elementy powinny być rezultatem było amerykańskie wnętrze.

Biuro architektoniczne „Bakharev and Partners”

Nikita i Maria Bakharevy są założycielami i architektami Biura Bakharev and Partners. Oboje urodzili się w Moskwie i studiowali w Moskiewskim Instytucie Architektonicznym, w 2003 otworzyli własne studio. Dzisiaj Bakharev and Partners jest biurem architektonicznym i firmą budowlaną w pełnym cyklu, zatrudniającą ponad 50 osób. Projektując obiekty, biuro całkowicie rozwiązuje problemy związane z dostarczaniem mebli i materiałów, buduje obiekty o dowolnej złożoności, korzystając z własnych budowniczych i rzemieślników, pracujących pod klucz. W obszernym portfolio biura można znaleźć zarówno konserwatywne, jak i eklektyczne obiekty z przemyślanym wystrojem i niezwykle funkcjonalnymi meblami.

www.baharev.ru

- Jeśli mówimy o postawie rosyjskich klientów, przede wszystkim lubią praktyczne i wygodne wnętrza na całe życie. Ogólnie rzecz biorąc, oni i nasze preferencje są bardzo podobne pod wieloma względami - Amerykanie, podobnie jak my, kochają wszystko lepiej, najbardziej, lubią drewno i wysokiej jakości meble „od wieków”. Przecież USA są krajem emigrantów, dlatego w rzeczywistości istnieje wiele krajowych cytatów w samym stylu, wiele szanowanych motywów stylistycznych, na przykład art deco i neoklasycyzmu.

Ponadto w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w Rosji, istnieje duża liczba stref klimatycznych, dlatego rozwiązania można znaleźć w stylu amerykańskim dla Soczi i dla regionu moskiewskiego. Są dobrze „usadzeni” w lokalnym kontekście i będą wyglądać bardzo harmonijnie. Chciałbym żartować, że wielu Rosjan wyjechało kiedyś do Ameryki (jest tak wiele miast zwanych Moskwą i Petersburgiem, że łatwo jest stracić rachubę). Przy okazji, to samo Ralph lauren lub, powiedzmy, rodzina Pritzkerów, właścicieli sieci Hyatt, która daje najbardziej prestiżowe nagrody architektoniczne, są również ludzie z Imperium Rosyjskiego. W gruncie rzeczy jest to pewnego rodzaju przemyślenie i powrót wielu naszych technik po dziesięcioleciach.

Nasz nowy projekt w stylu amerykańskich klasyków - w rzeczywistości w nowojorskiej wersji, ale z naciskiem na Art Deco. W atmosferze wielu amerykańskich mebli, przede wszystkim Baker.

Bardzo lubię spokojne wnętrza a la Ralph lauren i zawsze, gdy to możliwe, robię to. My sami mamy taki dom, w „amerykańskich klasykach”. Wydawało mi się, że dom powinien być wygodny, miękki i przytulny. Wnętrze jest przede wszystkim domem, a nie zamierzonym luksusem, stworzonym z chęcią zaimponowania komuś.

Maria Bakhareva, architekt

Wykonujemy wnętrza „pod klucz”, dlatego zazwyczaj wyposażamy domy w nawet mały wystrój, w projektowaniu tkanin zapewniamy projektowanie łóżek, koców itp.

Często w naszych „amerykańskich” wnętrzach nie używa się wcale amerykańskiego kamienia - marmuru, trawertynu, onyksu. Panele mozaikowe i marmurowe, niektóre włoskie meble i oświetlenie. Te detale zdobią wnętrze, sprawiają, że jest nieco ciekawsze, bardziej zróżnicowane.

Hall, zawsze staramy się stworzyć umiarkowanie duży i przestronny. To „twarz” wnętrza i pierwsza rzecz, którą widzą goście. Staramy się nie oszczędzać na metrach, ale jeśli przestrzeń jest ograniczona, „wyciskamy” z niej wszystko, co możliwe. Pomieszczenia nie powinny być przeładowane meblami i jednocześnie pozostać funkcjonalne.

Maria Bakhareva, architekt

W naszym rozumieniu amerykańskie wnętrze kojarzy się z domami Wrighta. Są to przestronne wnętrza z minimalną ilością ścianek działowych, zazwyczaj podzielone tematycznie za pomocą mebli (kominek, telewizor, strefa komunikacyjna z przyjaciółmi itd.), Jeśli chodzi o salon. Salon jest często połączony z jadalnią, nieco rzadziej z kuchnią lub salonem. Układ, podobnie jak umeblowanie, jest często dość „symetryczny”, w amerykańskich wnętrzach obfitość sparowanych obiektów przyciąga uwagę, a także ciągłe pragnienie budowania wszystkiego wzdłuż osi centralnej.

We wnętrzu tego wnętrza wykorzystywano głównie amerykańskie marki - Ralph lauren i Baker. Stolarka (w tym projekcie jest ich wiele) jest wykonywana na zamówienie według naszych szkiców. Na podłodze w salonie znajduje się bardzo wyrafinowany włoski parkiet z metalowymi wstawkami, w przestronnym przednim holu z dwoma żyrandolami znajduje się marmurowy panel Sicis.

Salon jest prawie zawsze połączony z jadalnią i kuchnią. W amerykańskim wnętrzu kuchnia jest zawsze tak duża, jak to możliwe, najlepsza jakość, na jaką klient może sobie pozwolić. Duże wygodne powierzchnie do gotowania, ogromne urządzenia gospodarstwa domowego w stylu amerykańskim, drogie naturalne materiały wykończeniowe - drewno, metal, marmur. To bardzo ważny aspekt amerykańskich luksusowych wnętrz.

Maria Bakhareva, architekt

Z reguły w salonie znajduje się strefa komunikacyjna (sofa lub telewizor) składająca się z kilku masywnych sof i stolika do kawy. Rozwój wnętrza salonu jest zazwyczaj odpychany przez tę grupę. Skupienie się na technologii nie jest zrobione, to znaczy jest tylko delikatnie obecne.

Jest to duża rezydencja w Gribovo, pomyślana (jak to się teraz modnie mówi) jako „dom Wright”. We wnętrzu preferencje gospodyni były bardziej wyraźne: jest to mieszanka amerykańskich prądów, głównie Art Deco, z fundamentem w formie miejskiego stylu a la Ralph lauren, z jego grafiką i mnóstwem akcesoriów i szczegółów projektowych.

Aby osiągnąć pożądany efekt, często korzystamy ze sprzętu od Sub-Zero & Wolf. Jest stylowa, ekspresyjna i bardzo wysokiej jakości. W naszych projektach można zobaczyć szafki na wino, lodówki i inny sprzęt do kuchni tej amerykańskiej marki.

Maria Bakhareva, architekt

Kolorystyka amerykańskiego wnętrza jest często zredukowana do bieli i odcieni ziemi i drewna. Powierzchnia ścian jest zwykle monochromatyczna, czasem z teksturą, która nie jest celowo ukryta. Jednak często można znaleźć odważne kombinacje kolorów, najczęściej eksperymenty kolorystyczne można zobaczyć w sypialniach.

Klienci chcieli „tylko mieszkania do życia” - dobrego, przytulnego, ponadczasowego. Dlatego wzięliśmy za podstawę obrazy amerykańskich klasyków. Ale ponieważ pułapy były niskie, musieliśmy dopasować tę koncepcję do nowej formy. Aby dopasować się do pomieszczeń i budżetu, po prostu wybraliśmy na przykład podobne wizualnie marki włoskie Galimberti nino.

Tapety są mniej popularne, zazwyczaj wykorzystują motywy geometryczne lub kwiatowe. Ogólnie rzecz biorąc, preferowane są naturalne odcienie i materiały - głównie drewno i metal. Dlatego przy projektowaniu wielu części drewna, w tym drewna szlachetnego, mosiądzu i brązu, nieco mniej można znaleźć przedmioty kute, złote i srebrne.

Oświetlenie w amerykańskich wnętrzach z reguły nie koncentruje się na jednym źródle i podlega tematycznemu podziałowi na strefy - kinkiety są używane jako podświetlenie, a lampy podłogowe i lampy stołowe są włączone, aby oświetlić jedną ze stref.

Na zamówienie wykonujemy wiele elementów drewnianych i mebli do wnętrz amerykańskich.

Kolejny z naszego całkowicie nowego projektu, w którym zastosowaliśmy techniki amerykańskiego stylu.

Jeśli chodzi o szczegóły, z tkanin często można zobaczyć dywaniki z włókniny i jasne poduszki z ornamentami indyjskimi lub afrykańskimi. Temat motywów kolonialnych i elementów heraldycznych jest bardzo lubiany przez Amerykanów. Ogólnie rzecz biorąc, obserwuje się różnorodność tekstyliów, produktów z drewna. Amerykańskie wnętrze jest nie do pomyślenia bez akcesoriów - ramy, świeczniki, wazony, które tworzą atmosferę domu i komfort. Często we wnętrzu maluje się.

W naszych projektach często korzystamy ze sprzętu. Sub-Zero & Wolf. Ta amerykańska luksusowa kuchnia zapewnia odpowiedni sprzęt - znany i status: ogromne lodówki i piece z rozpoznawalnymi czerwonymi gałkami do regulacji palników są bardzo dobrze dostosowane do projektów w stylu amerykańskim.

Z ogromnej linii Sub-Zero & Wolf Redakcja wybrała pięć urządzeń, które lepiej niż inne pomagają stworzyć atmosferę ducha Nowego Jorku w mieszkaniu w domu lub mieście.

Lodówka Sub-Zero ICBBI48SID

To klasyczne i jednocześnie innowacyjne urządzenie. Na przykład taka funkcja filtra wody jest wyposażona w unikalny system, który nie tylko oczyszcza zawieszone cząsteczki z wody, ale także wychwytuje zanieczyszczenia chemiczne, wirusy i bakterie. Woda pitna przefiltrowana bezpośrednio w lodówce jest bardzo amerykańska.

Blok kuchenny Wolf ICBDF604CF

Możliwości płyty gazowej Wolf z potężnymi dwupoziomowymi hermetycznymi płytami można uzupełnić o trzy konfiguracje do wyboru - grill, teppan i powierzchnię francuską. U dołu pieca ukryty jest prawdziwy cud technologiczny - piekarnik elektryczny Wolf z podwójną konwekcją, tutaj są dwa wentylatory i cztery elementy grzejne. I tu jest funkcja samooczyszczania i oczywiście słynne czerwone pokrętła.

Szafka na wino Sub-Zero ICBBW-30

Szafka na wino to doskonała alternatywa dla piwnicy. W przeciwieństwie do większości swoich odpowiedników, które tylko chłodzą, stojaki na wino Sub-zero utrzymywać wymagany poziom wilgotności i temperatury. Szafki zapobiegają wibracjom i nie pozwalają na promieniowanie ultrafioletowe przez podwójną szybę z brązu.

Piekarnik Wolf ICBSO30PE / S / PH

Wbudowany piekarnik z dziesięcioma trybami pracy i specjalnym kamieniem do pieczenia jest w stanie obsłużyć prawie wszystko. Łącznie z pizzą do gotowania, jak w prawdziwej dzielnicy Little Italia w Nowym Jorku.

Ekspres do kawy Wolf ICBEC24 / S

Ta kawiarnia jest jednym z niewielu sposobów na stworzenie oddziału StarBucks we własnej kuchni. Dzięki niemu możesz zrobić kawę „autora” według własnych upodobań, naciskając tylko jeden przycisk. W tym cappuccino i latte. Tak, a on też jednym dotknięciem.

Loading...