Pokoje i pokoje

Jak wybrać instalację wodno-kanalizacyjną

Czy nadszedł czas, aby wyremontować łazienkę, czy po prostu zdecydowałeś się zainstalować nowy zlew i kran pod prysznicem? Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając hydraulikę? Wszystko o materiałach, ich zaletach i wadach - w naszym artykule

Wchodząc do sklepu hydraulicznego, można się pomylić z ogromną liczbą zlewów, wanien, pryszniców i toalet. Nie spiesz się, aby kupić pierwszą rzecz, która Ci się podoba, ponieważ mając podobne kształty i wzornictwo, wyposażenie sanitarne różni się na wiele sposobów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować przed opuszczeniem domu, jest wielkość przyszłej jednostki.

Rozmiar ma znaczenie

Jeśli ilość wolnego miejsca w łazience jest ograniczona, parametr ten będzie jednym z najważniejszych.

  • Shell

W małych przestrzeniach często można znaleźć muszle o szerokości nie większej niż 30-40 centymetrów, a nawet kątowe. Oczywiście nie zawsze jest to wygodne, zwłaszcza dla tych, którzy lubią się myć, pluskać wodę. Optymalna szerokość skorupy wynosi 50-65 centymetrów, a głębokość 45-60 centymetrów. Są to zalecane rozmiary, przy których codzienne procedury będą wygodne, a przestrzeń użytkowa nie zostanie zmarnowana.

Jeśli pozwala na to obszar łazienki, możesz uzyskać duży i oryginalny zlew, a korzyścią jest wybór dzisiaj.

  • Prysznic i wanna

Przez długi czas w typowych mieszkaniach zainstalowano wanny o wymiarach 150 x 70 lub 170 x 70. W wielu wielopiętrowych domach panelowych nadal stoją. Zgadzam się, że takie skromne rozmiary nie pozwalają się zrelaksować podczas zabiegów na wodzie, chyba że jesteś dzieckiem. Ale dziś akryl sprawia, że ​​wanny o różnych kształtach i rozmiarach, a ergonomia nie jest ostatnim parametrem.

Gotowe wersje pryszniców na górze mogą być zamknięte lub nie, a także różnią się wysokością palety:

  • niska paleta - nie więcej niż 15 cm;
  • średnia paleta - od 20 do 30 cm;
  • wysoka paleta - powyżej 30 cm.

Dla rodziny ze starszymi osobami bardziej odpowiednia jest opcja z niską piwnicą, a jeśli w domu jest małe dziecko, kabina prysznicowa z wysokim bokiem pozwoli dziecku kąpać się w małej wannie.

Kształt prysznica jest kwadratowy, prostokątny, okrągły, asymetryczny, ale najczęściej przedstawia ćwierć koła. Niezależnie od wybranej konfiguracji ważne jest, aby kabina miała nie mniej niż 80 centymetrów szerokości, a korzystniej. Ten rozmiar zapewni swobodę ruchów.

  • Miska toaletowa

Mimo że toaleta wydaje się być dość prostym tematem, ma ona również wiele cech i niuansów, na które należy zwrócić uwagę. Dla osób, które są ważne, aby zachować jak najwięcej miejsca do przechowywania, zalecamy zakup misek ustępowych. Znacznie oszczędzają miejsce dzięki temu, że zbiornik spustowy jest wbudowany w projekt, który jest ukryty za ścianą. Ponadto przestrzeń pod toaletą pozostanie wolna, a czyszczenie nie spowoduje żadnych trudności.

Wydawałoby się, że wybór toalety nie powinien być trudny. Jednak obecnie można spotkać nie tylko klasyczny owalny kształt, ale także kwadratowy, a nawet kulisty. Oto kwestia gustu i rozwiązań projektowych. Ale praktyczne znaczenie mają bez granic: ich konstrukcja uniemożliwia rozwój drobnoustrojów. Na przykład Hygienic Flush from Guvstavsberg a jego solidna gwarancja - przez 25 lat - nie budzi wątpliwości co do jakości produktu.

Przed zakupem powinieneś jeszcze raz przyjrzeć się systemowi odprowadzania wody, aby później nie było trudności z instalacją instalacji wodociągowej. Uwolnienie może być poziome, pionowe i ukośne.

  • Mikser

Jak często spotykaliście się z krótkimi kranami, pod którymi mycie rąk jest całkowicie niewygodne, ponieważ spoczywacie na nich bezpośrednio na zlewie? Mała wylewka stała się popularna, ponieważ wygląda elegancko i zwięźle, ale nie zapominaj, że łazienka musi być najpierw funkcjonalna. Taki kran można zastosować na przykład w baterii wannowej, gdzie nie są wymagane żadne specjalne funkcje, ale w przypadku zlewu lepiej jest kupić kran z długą i obrotową wylewką.

Toalety wykonane są głównie z ceramiki i porcelany. Fajans jest materiałem bardziej porowatym, co oznacza, że ​​lepiej pochłania zapachy i zanieczyszczenia. Jeśli trwałość produktu, nienaganny wygląd i łatwość czyszczenia są dla Ciebie ważne, wybierz toaletę z porcelany - gładki materiał.

Produkty fajansowe niekoniecznie są gorsze niż produkty porcelanowe. Na przykład, jeśli widzisz gwarancję przez ponad 10 lat, możesz bezpiecznie kupić. Ponadto wiele modeli nowoczesnych muszli klozetowych ma różne powłoki: antybakteryjne, hydrofobowe, anty-błotne.

W produkcji wanien używa się także porcelany i ceramiki. Główną wadą tych materiałów jest to, że jeśli spadną na nie ciężkie przedmioty, mogą pojawić się wióry i pęknięcia.

Wanny akrylowe są bardzo popularne w naszym kraju. Przy grubości ściany 6-8 mm standardowa wanna waży 30-40 kilogramów. Jest to doskonały materiał, który dobrze zatrzymuje ciepło, ale pod wpływem wysokiego ciśnienia produkt może ulec deformacji.

Ciężar żeliwnych wanien zwykle przekracza 90 kilogramów, co utrudnia ich montaż, ale niezaprzeczalnym plusem są dobre wskaźniki zatrzymywania ciepła. Minus - powłoka emaliowana, która może zostać uszkodzona, jeśli ciężkie przedmioty zostaną upuszczone lub wyczyszczone materiałami ściernymi.

Łaźnie stalowe wśród swoich towarzyszy są najłatwiejsze i najtańsze. Od grubości blachy zależy od poziomu hałasu po napełnieniu wodą.

Luksusowe wanny są uważane za marmurowe. Mają doskonałe właściwości przenoszenia ciepła i nie boją się odprysków i zarysowań.

Miksery wykonane są z chromu, mosiądzu i materiałów mieszanych. Najbardziej niezawodna trwałość - produkty wykonane z czystego chromu i mosiądzu: są bardzo odporne na fizyczne działanie wody i temperatury.

Ostatnio produkty z emalii lub szkła stają się coraz bardziej popularne. Przy zakupie takiego miksera należy pamiętać, że powłoki te wymagają starannej konserwacji. Wyglądają atrakcyjnie, ale ich wygląd może zepsuć nieostrożną obsługę.

Gwarancja i producent

Jeśli widzisz na przykład niemiecką markę, nie oznacza to, że przedmiot został wyprodukowany bezpośrednio w Niemczech. Można go montować w dowolnym miejscu, wykorzystując technologie, które właściciel przeniósł do innej fabryki w innym kraju, w oparciu o względy ekonomiczne.

Oczywiście, jeśli producent udziela rocznej gwarancji na toaletę, to nie jest do końca pewien jakości wszystkich jego elementów. Zaufaj producentom, którzy oferują długą gwarancję, ponieważ oznacza to, że jakość produktu jest najlepsza, a nawet w przypadku jakichkolwiek problemów nie będziesz musiał szukać części zamiennych i wydawać pieniędzy na naprawy, obsługa klienta zrobi wszystko dla ciebie.

Obejrzyj film: 10. Instalacje wodno-kanalizacyjne (Luty 2020).

Loading...