Wiadomości i wydarzenia

Food Box - przyjazny dla środowiska naturalny catering

W dniach 20-23 października w Mediolanie odbyła się końcowa część międzynarodowego konkursu HOSTHinking w ramach wystawy gościnności HOST Milano 2017. Wśród uczestników konkursu była Rosjanka Elena Ostapova, architekt-projektant, która wystąpiła publicznie z projektem projektu żywnościowego pawilonu Food Box.

Chodzi o to, by połączyć wygodę fast foodów z przydatnością domowych potraw. Koncepcja pawilonu opiera się na zwykłym pudełku kartonowym, które „otwiera” jego strony dla kupującego. Ważne jest również, że podstawą elementów, z których wykonany jest pawilon, są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska: drewno, sklejka, szkło i metal. Ponadto drewno i sklejka zachowały swój naturalny kolor.

Idea naturalności tkwi w koncepcji Food Box: żywność jest wydawana w opakowaniach jednorazowych, przyjaznych dla środowiska, sama żywność jest wytwarzana na grillu parowym, w wyniku czego powstaje żywność bez czynników rakotwórczych. Dania są tworzone z minimalną ilością przypraw i przypraw, zachowując naturalny smak warzyw, owoców, mięsa i ryb.

Obecnie projekt poszukuje oficjalnych inwestorów, w planach Eleny, aby Food Box stał się główną placówką gastronomiczną w nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Obejrzyj film: The Enormous Radio Lovers, Villains and Fools The Little Prince (Listopad 2019).

Loading...