Porady i pomysły

Jak zastosować mozaikę we wnętrzu: wskazówki i pomysły projektanta

W tym materiale opiszemy, jak za pomocą konwencjonalnej mozaiki można osiągnąć różne efekty - od rygoru i grafiki po luksus i wyjątkowość artystyczną.

Większość z nas zna tylko najbardziej elementarne rzeczy o mozaice, z których główna jest piękna. Aby jednak zrozumieć, jak korzystnie zastosować mozaikę we wnętrzu i jak można go zastosować do stworzenia innego efektu dekoracyjnego, potrzebujesz profesjonalisty. W tym celu zaprosiliśmy projektanta wnętrz. Galina Berezkina.

Galina Berezkina, projektantka wnętrz

przejdź do profilu

Ukończyła Moskiewski Instytut Architektoniczny (Moskiewski Instytut Architektoniczny) z dyplomem z projektowania środowiska architektonicznego.

Profesjonalny certyfikat na wiodących światowych uniwersytetach: Harvard, Princeton, Oxford, Massachusetts.

Członek Moskiewskiego Związku Artystów, sekcja sztuki monumentalnej i dekoracyjnej.

Zwycięzca i zwycięzca ogólnorosyjskich konkursów wnętrz i wystaw międzynarodowych.

Doświadczenie w dziedzinie projektowania i architektury od 2011 roku.

arch-osnova.ru

Projekty WSZYSTKIE

Projekt domu wiejskiego o powierzchni 420 metrów kwadratowych. mw Nowej Moskwie

Projekt domu wiejskiego w stylu chatki o powierzchni 230 metrów kwadratowych. m dla młodego małżeństwa w wiosce pod Moskwą

- Mozaika jest jednym z najstarszych rodzajów dekoracyjnych dekoracji przestrzeni. Ze względu na różnorodność metod aplikacji i kolosalną paletę odcieni, kształtów i faktur mozaika nie traci na znaczeniu i niezmiennie pozostaje modnym sposobem ekspresyjnej dekoracji nowoczesnego wnętrza. Oferuję kilka ciekawych pomysłów i wskazówek dotyczących stosowania mozaiki.

1. Linie i linie

Rytmiczna kompozycja mozaikowych linii kilku odcieni pozwala przekształcić dowolną przestrzeń i stworzyć efekt dodatkowej głębi. Malownicze mozaikowe paski o różnych szerokościach są wygodnym sposobem na stworzenie własnej unikalnej palety wnętrz. Miękką opcją wizualnej percepcji są faliste pasy kilku odcieni.

2. Geometryczny ornament

Surowy, graficzny ornament może być łatwo zawarty w mozaice. Ta technika będzie spektakularnym i niezwykłym rozwiązaniem i wzbogaci wizualny obraz każdego wnętrza.

3. Dekoracyjne napisy

Modna i stylowa technika: kompozycje tekstu dekoracyjnego są łatwe do wdrożenia przy użyciu pikselowej struktury mozaiki. Napisy mogą być dowolne - inspirujące, relaksujące, ironiczne i zabawne. Świetna okazja do nadania wnętrzu indywidualnego brzmienia.

4. Szlachetny połysk

Lekki dotyk luksusu zostanie dodany do wnętrza z mozaiką z mosiądzu, brązu lub złotego brokatu. Gra świateł i delikatny połysk ozdobnych wstawek z mozaiki tworzy wyjątkową, tajemniczą atmosferę.

5. Formy plastikowe

Dzięki niewielkiemu modułowi wiórów mozaikowych materiał ten staje się niezbędny podczas pracy z przestrzenią krzywoliniową z tworzywa sztucznego. Mozaika pozwala nie ograniczać wyobraźni w wyborze ekspresyjnych zakrętów i urzeczywistniać najbardziej ambitne pomysły przestrzenne.

6. Odciski zwierząt

Zabawnym i skomplikowanym rozwiązaniem będzie naśladowanie kolorystyki zwierząt w projektowaniu przestrzeni. Stylizowane mozaikowe skórki egzotycznych zwierząt wniosą niezwykły dźwięk do wnętrza.

7. Mozaika Dywan

Dekoracyjne możliwości mozaiki wykraczają daleko poza łazienki i są szeroko stosowane w luksusowych przestrzeniach ceremonialnych. Ciekawym dekoracyjnym ruchem jest mozaikowy dywan na podłodze. Nie jest gorszy pod względem właściwości estetycznych od miękkiego prototypu, a jednocześnie jest najwygodniejszy w utrzymaniu. Niezastąpiony w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

8. Projekt kominka

Najważniejszym elementem wielu wnętrz jest spektakularny portal kominkowy. Mozaika zapewnia nieskończone możliwości dzięki wyrazistemu i jasnemu wzornictwu: połysk masy perłowej, skomplikowane wzory, akcent kolorystyczny, niepowtarzalny wizerunek artystyczny.

9. Stoliki kawowe

Kompozycja mozaiki stanie się dobrą decyzją do dekoracyjnej rejestracji blatu stolika do kawy. Taki wykwintny stół stanie się centralną postacią każdego salonu.

10. Panele opowieści

Jednym z najbardziej spektakularnych i obszernych rozwiązań będzie stworzenie unikalnego panelu dekoracyjnego. W technice mozaiki można uosabiać ulubioną etiudę fabularną, kompozycję krajobrazową lub odtworzyć wspaniały obraz.

Loading...