Porady i pomysły

10 powodów, dla których potrzebujesz betonowej podłogi

Chcesz wysokiej jakości, trwałej, stylowej i oryginalnej wykładziny podłogowej? Zapomnij o parkiecie, jest beton! I wiemy dokładnie, co on jest taki dobry.

Betonowe podłogi stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych wnętrzach, a niewiele osób wciąż żyje na łasce stereotypów, że beton jest szorstki, zimny i niewygodny. Tak, polerowany beton często można znaleźć na zdjęciu najlepszych wnętrz, zwłaszcza prywatnych domów, które są zaprojektowane od początku do końca dla właściciela. Ale dlaczego jest konkretny, a nie to samo drzewo? Co jest w nim takiego wyjątkowego? I to jest to!

20 kuchni, które lubisz ze względu na ich podłogi

20 niezwykłych, jasnych pomysłów na malowanie podłóg

Załóżmy, że wybrałeś najlepszy parkiet do swojego wnętrza. Tak, potrwa to długo i będzie wyglądać świetnie, ale nadal to drzewo. I boi się uszkodzeń i wilgoci. Co dokładnie nie można powiedzieć o betonie - na takiej podłodze można nawet prowadzić ciężarówkę. Przecież to nie przypadek, że wcześniej ten materiał był używany w pomieszczeniach handlowych i magazynowych. To prawda, że ​​w tym betonie niewiele było piękna, czego nie można powiedzieć o nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych.

2. Nowoczesny design

Betonowe podłogi w mieszkaniach i domach są polerowane do idealnej gładkości, ale są antypoślizgowe. A dzięki nowoczesnej technologii beton we wnętrzu może mieć dowolny odcień i fakturę. A jednak najpopularniejszy odcień - główny, szary. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że naturalne materiały i kolory są w zasadzie w modzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć eksperymenty i wypełnić podłogę różowym lub zielonym betonem.

3. Wygoda w działaniu

Jak już powiedzieliśmy, beton nie boi się wody, chyba że, oczywiście, jest starannie przetwarzany i uszczelniany. Oznacza to, że można używać dowolnych środków czyszczących i nie martwić się o to, że mop jest zbyt mokry i woda jest wlewana do szczelin - ponieważ po prostu nie istnieją! Jednak raz na kilka miesięcy lepiej przetrzeć beton woskiem, aby zachował swój blask i idealnie nawet wyższą warstwę.

4. Trwałość

Nawet najwyższej jakości podłoga będzie prawdopodobnie wymagać wymiany w ciągu 10-20 lat, w zależności od warunków pracy. Ten parkiet będzie żył trochę dłużej, ponieważ można go zapętlić, co jednak wymaga umiejętności i poważnego wysiłku. Ci, którzy przynajmniej raz dokonali napraw, wiedzą, w jakim epickim stylu zmienia się wykładzina podłogowa.

Dzięki betonowi możesz zapomnieć o tak dużej naprawie przez wiele lat. Przez bardzo długi czas. Może twoje wnuki będą musiały zmienić podłogę.

5. Wszechstronność

Ale co, jeśli beton po prostu przeszkadza w ciągu dziesięciu lat? Nie martw się, młot pneumatyczny nie jest wymagany! Nowe podłogi można układać bezpośrednio na betonie. Należy jednak pamiętać, że może to wymagać warstwy sklejki, a kilka centymetrów wysokości pomieszczenia zostanie „zjedzone” w każdym przypadku. Ten pomysł jest dobry zwłaszcza dla wnętrz z wysokimi sufitami.

6. Przyjazność dla środowiska

Dla tych, którzy chcą stworzyć oazę zdrowia w domu, betonowe podłogi będą idealnie pasować. Tak, jeszcze bardziej drewniane! Przecież naturalne drewno jest pokryte lakierem o nieprzyjemnym składzie chemicznym, a deska podłogowa i laminat domyślnie nie mogą być uznane za w stu procentach naturalne. Beton składa się wyłącznie z naturalnych składników i zdecydowanie nie zawiera żadnych niebezpiecznych zanieczyszczeń.

A jeśli poważnie martwisz się nie tylko swoim zdrowiem, ale także naturą, użyj tej dolnej warstwy betonu, którą można wlać do każdego mieszkania. Produkcja nowego betonu pociągnie za sobą poważne emisje dwutlenku węgla.

7. Odporność na czynniki zewnętrzne

Powiedzieliśmy już, że właściwie oczyszczony beton nie jest straszną wodą. Ale w ten sam sposób jest odporny na ogień i chemikalia. A to oznacza, że ​​nie będziesz musiał ukrywać czarnej plamy przed upadłą świecą pod dywanem ani biegać po szmatę z głośnym krzykiem, jeśli przypadkowo upuścisz butelkę acetonu.

8. Higiena

Posadzki betonowe są bardzo gęste, podczas gdy między deskami parkietowymi lub między deskami podłogowymi i sklejką występują szczeliny, w których może się dostać wilgoć, mogą się rozwijać mikroby i pleśń lub tylko powłoka zacznie się deformować. Bakterie nie przechodzą z betonem! Kolejny ważny plus: jeśli na przykład laminat niskiej jakości przyciąga kurz do siebie, beton jest całkowicie pozbawiony elektryczności statycznej.

Oczywiście beton wymaga specjalnej technologii układania i specjalistów, dzięki którym będzie idealnie płaski i gładki. Ale w rezultacie dostajesz podłogę, która nie skrzypi, nie pęka, a przez lata niczego nie brakuje. Wiemy, jak drzewo lubi hałasować po latach, a nie jak dotąd najwyższej jakości. Jeśli jakiś dodatkowy dźwięk jest ciosem dla nerwów, beton jest idealny.

10. Wyjątkowość

Niezależnie od tego, jak dobra jest betonowa podłoga, ma ona również swoje wady. I muszę przyznać, że taka podłoga jest nadal rzadkością w rosyjskich wnętrzach. Ludzie zazwyczaj obawiają się ryzyka i zgadzają się tylko na sprawdzone rozwiązania. Ale dlaczego nie wyróżnić się i zaskoczyć swoją rodzinę i przyjaciół nową niezwykłą podłogą, która idealnie nadaje się do każdego modnego wnętrza?

10 mitów o podłogach korkowych, które obalamy

Jak wybrać podłogę: porównaj parkiet i deskę podłogową

Loading...