Apartamenty i domy

Projekt tygodnia: dwupiętrowy dom na wzgórzu z lecącym łóżkiem. A wszystko to na przedmieściach

Powierzchnia 450 m2

Sufity 3,3–6,4 m

Kuchnia 12,6 m2

Dziś proponujemy przyjrzeć się kolejnemu projektowi warsztatu za bor - dwupiętrowego domu na wzgórzu o złożonej architekturze i nowoczesnym designie. Jest coś inspirującego

Klienci - młoda rodzina z dzieckiem - zamienili się w warsztat za bor ze specjalną prośbą: zaprojektować dom na terenie o złożonym, niestandardowym terenie. Część terytorium, w tym wejście do domu, znajduje się na wzgórzu, które opada na łąkę zalewową i ma duże zbocze. W tej sytuacji konieczne było znalezienie nietrywialnego rozwiązania architektonicznego - tak narodził się projekt, który sami architekci nazywają „Domem na wzgórzu”.

Arsenij Borisenko i Petr Zaitsev, architekci biura za bor

Biuro architektoniczne za bor została założona w 2003 roku Arsenij Borisenko i Piotr Zaitsev. Oboje urodzili się i wychowali w Moskwie, studiowali w Moskiewskim Instytucie Architektonicznym. Nawet w instytucie zaczęto angażować się w prywatne projekty, a później pracował w kilku warsztatach architektonicznych. Z biegiem lat biuro wdrożyło kilkadziesiąt obiektów, w tym apartamenty, domy prywatne, osiedle domków i wiele biur. Wśród klientów są wielcy biznesmeni i przemysłowcy, firmy Castrol bp, Yandex, Badoo Inter RAO UES, Moskiewska Izba Przemysłowo-Handlowa i inni

www.zabor.net

Architekci musieli praktycznie „zakopać” dom na wzgórzu, a następnie wyjąć część domu na rozległej konsoli nad miejscem. Aby rozwiązać ten problem, potrzebna była znaczna ilość rozwiązań inżynieryjnych i projektowych.

Dwupiętrowy loft o powierzchni 60 metrów w centrum Moskwy, który poddaje się wyposażeniu

25 stylowych sypialni z lampkami na wieszakach

Rezultatem był bardzo nietypowy dom, w którym tradycyjne rozwiązanie do planowania dosłownie wywróciło się do góry nogami: pomieszczenia publiczne (pokój dzienny, jadalnia, kuchnia) znajdują się na drugim piętrze, które znajduje się na poziomie ulicy, a wszystkie obszary prywatne znajdują się poniżej - można iść prosto na łąkę.

Kolejnym ważnym zadaniem było rozwiązanie problemu oświetlenia na poziomie podziemnym. Aby to zrobić, architekci wycinali okna przeciwlotnicze w domu, a ich konstrukcja nie tylko rozwiązuje problem braku światła, ale także zbiera wodę deszczową, kierując ją do nawadniania terenu.

Na poziomie salonu dach ma ujemne nachylenie: woda jest zbierana w obszarze okna i odprowadzana do miejsca. Dzięki tym dwóm metodom udało się zorganizować całkowicie nowy system odprowadzania ścieków.

Jeśli chodzi o architekturę, to, jak już powiedzieliśmy, dom jest funkcjonalnie podzielony na dwie części: publiczną, pomalowaną na biało i prywatną - szarą.

Jak zorganizować miejsce pracy w domu: 5 wskazówek

Wnętrza domów wiejskich: 5 projektów niezwykłych rezydencji

Wnętrze domu wykonane jest w tradycyjnym warsztacie za bor styl: nowoczesny minimalizm w kojących kolorach. Jednak w tym projekcie widzimy znaczną liczbę jasnych akcentów. Wynika to z faktu, że gospodyni domu jest również z zawodu projektantką, aczkolwiek w innej dziedzinie, a jeśli chodzi o wybór mebli i akcesoriów, z architektami powstaje owocny związek twórczy.

Gospodyni podjęła się wyboru markowych mebli i wystroju, a Piotr i Aleksiej przejęli w przeważającej części „architektoniczną” oprawę: kominek i meble zainstalowane we wnętrzu. Wśród nich są wyspowe i betonowe fragmenty kuchni, złożony blat z umywalką w łazience i łóżko w głównej sypialni.

Dla strefy publicznej wybraliśmy standardowy układ dla takich pokoi: grupa kanap z kominkiem, kuchnia i stół jadalny. Przy udziale gospodyni pojawiło się tutaj sporo kolorowych plam: neutralna gama jest rozrzedzona różowym, bogatym żółtym i czerwonym.

Kuchnia i jadalnia są zbudowane w kontraście: elegancki czarny apartament i całkowicie biały stół i krzesła.

W pokoju gier widzimy sporo kolorów: pomarańczowa ściana akcentu pojawia się na białym tle, zielone szczegóły na suficie i kolorowy dywan na podłodze. Jednocześnie nawet część dziecięca zachowuje ogólną koncepcję minimalizmu.

W głównej sypialni panuje spokój, wyrażony w neutralnej palecie kolorów, brak jasnych akcentów i prostych form. Najbardziej niezwykłym elementem jest łóżko ze światłem, jakby unosiło się w powietrzu.

W pokoju dziecięcym ponownie widzimy połączenie spokojnego tła i jasnych plam koloru. Tutaj znowu jest ściana akcentowa - tym razem żółta.

Loading...