Porady i pomysły

Jak zrobić żłobek dla dziewczynki w wieku szkolnym: 4 główne punkty

Jakie kolory i materiały powinny znaleźć się w pokoju dla dziewczynki w wieku szkolnym? Jak połączyć funkcjonalność i piękno i przekształcić pokój dziecinny w ulubione miejsce w domu? Analizujemy wszystkie te pytania na konkretnym przykładzie.

Myśląc o pokoju dla małego dziecka, rodzice polegają wyłącznie na własnym smaku lub gustie projektanta. Zupełnie inna historia zaczyna się, gdy pokój ma być zorganizowany dla dziewczyny, która idzie lub już poszła do szkoły. Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów naraz, z których żaden nie jest gorszy od innych ważnych: po pierwsze, żłobek powinien być piękny i proszę gospodyni, po drugie, projekt powinien uwzględniać życzenia i upodobania córki, po trzecie, pokój powinien być przystosowane do rekreacji i gier oraz do zatrudnienia.

Postanowiliśmy wziąć konkretny przykład tego, czym powinno być dziecko dla dziewczyny w tym wieku, co należy wziąć pod uwagę przy sporządzaniu i ile kosztuje ta naprawa.

Dwupokojowy apartament z okrągłym salonem, fioletowymi zasłonami i jasnym przedszkolem: tak żyje rodzina księgowa i tester gier

Jak wygląda żłobek, w którym chce się żyć

Rozsądny układ

Planowanie przedszkola dla dziecka w wieku szkolnym jest zawsze specjalnym zadaniem, ponieważ konieczne jest zapewnienie miejsca dla kilku stref naraz: praca, zabawa i odpoczynek. I powinno się je umieszczać nie tylko zgodnie z zasadą „tylko po to, by się zmieścić”, ale tak racjonalnie, jak to możliwe: aby było przyjemnie robić lekcje, było wygodnie grać, ale nic nie przeszkadzało we śnie.

Rozważ dobry przykład układu takiego przedszkola. W pokoju o powierzchni 17 metrów kwadratowych. Udało nam się umieścić cztery strefy funkcjonalne: miejsce do spania na jednej ścianie, system przechowywania na drugim, miejsce do pracy na pierwszym oknie i przytulną huśtawkę z półkami na książki na drugim. Scenariusze oświetlenia są starannie przemyślane: istnieje główne źródło światła (lampa na suficie pośrodku pokoju dziecięcego), lampa podłogowa w rogu, lampka do czytania w obszarze roboczym i para kinkietów ściennych nad łóżkiem.

Bezpieczne materiały

Wszystkie materiały w przedszkolu należy dobierać zgodnie z główną zasadą - być bezpiecznym dla dziecka, a zatem zdecydowanie nie warto na nich oszczędzać. Wybierz tylko niezawodne, trwałe i przyjazne dla środowiska materiały wykończeniowe i meble, które nie powodują alergii i żadnych chorób u dziecka.

Podłogi drewniane, laminowane lub korkowe nadają się do podłóg, bezpiecznych dla środowiska farb, papieru lub włókninowych tapet na ściany. Meble najlepiej wybrać z drewna, ale można również użyć płyty wiórowej klasy E1 i MDF. Wybierając tekstylia dziecięce, preferuj naturalne tkaniny: len, bawełnę, wełnę. Ale naturalny filc lepiej jest unikać, ponieważ może powodować alergie.

Alexey Eliseev, Manders:

- W szkółce ważne jest stosowanie materiałów wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska, takich jak tapety papierowe i włókninowe, które charakteryzują się dobrą paroprzepuszczalnością. Główną zaletą tapet na bazie włókniny - wygoda i szybkość klejenia.

www.manders.ru

Poprawne kolory

Pokój dziecka dla dziewczyny prawie zawsze kojarzy się z różowym, ale jeśli właściciel pokoju jest już w szkole, taki dosłowny kolor będzie zbyt infantylny. Jeśli twoja córka lubi różowy, lepiej jest używać go jako akcentów, preferując raczej pastelowe niż zbyt aktywne i jasne odcienie. To samo odnosi się do innych kolorów: jako podstawę lepiej wybrać ciche kolory światła, rozcieńczając je miejscowymi plamami kolorów.

Pomyśl dokładnie o projekcie tapety: duży kolorowy wzór na wszystkich czterech ścianach uniemożliwi dziewczynie skoncentrowanie się na lekcjach lub czytaniu. Jeśli nie jesteś zadowolony z całkowicie monotonnego projektu, użyj jasnej tapety z wzorem na ścianie akcentu, wspierając jej kolorystykę z bardziej zrelaksowanym wykończeniem dla innych. To właśnie zrobili z tym pokojem: ściana w strefie rekreacyjnej została otynkowana jasną tapetą flamingową, a na resztę wybrali zwykłą farbę o dwóch różnych odcieniach. Żółte akcenty - krzesło i pościel - były kolejnym celem, a biały kolor mebli i lekka podłoga zrównoważyły ​​je.

Ozdabiając pokój dla dziewczynki, ważne jest, aby zachować poczucie proporcji: próbując uczynić pokój dziecinny piękny i przytulny, istnieje ryzyko, że zamienisz ją w dom dla Barbie. Zawieś kilka zdjęć na ścianach, kup poduszki dekoracyjne na łóżku lub sofie i odbierz piękne materiały biurowe w miejscu pracy. To będzie wystarczające, a reszta wystroju - plakaty z ulubionymi artystami, zdjęciami, miękkimi zabawkami i innymi drobiazgami - gospodyni sama wypełni pokój.

Zwróć także uwagę na listwy: idealnie pasują do każdego stylu, mogą wizualnie dopasować proporcje pokoju i wykonać doskonałą robotę w roli dyskretnego, ale interesującego elementu dekoracyjnego. Aby listwy dziecięce nie wyglądały zbyt formalnie, można je pomalować na jasny kolor. Tak więc w tej szkółce do listew sufitowych wybrano bogaty odcień żółtego, który utrzymuje kolor mebli i tekstyliów.

Alexey Eliseev, Manders:

- Nie przeciążaj projektu przedszkola. Intensywny wzór na wszystkich ścianach odwróci uwagę i zakłóci ostrość lub relaks. Różne obszary przedszkola można pokonać tapetą towarzyszącą. Na przykład, część gry powinna być podświetlona tapetą ze wzorem, ściana w pobliżu kompleksu sportowego powinna być rozłożona tapetą, a reszta przestrzeni powinna być ozdobiona tapetą w tle z małym wzorem, zwykłą tapetą lub malowaną. W sypialni dla dzieci lepiej wybrać tapetę o spokojnym wzorze. Możesz łączyć tapety w różnych kolorach.

www.manders.ru

Ile to kosztuje

Ile kosztuje naprawa takiego pokoju dziecka? Po zdobyciu wiedzy w sklepach Manders Istnieją specjalne ceny tapet i farb dla dzieci, poprosiliśmy o obliczenie tego projektu i jakie dane uzyskaliśmy:

  • tapeta Arlekin (UK) - 9750 rubli;
  • tkanina, podszewka i taśma wykończeniowa do rolet rzymskich Scion (UK) - 24 010 rubli za każde okno;
  • ściereczka Scion (Wielka Brytania), dolna krawędź Arlekin (UK) i podszewka Comersan (Hiszpania) dla portieres - 27 875 rubli;
  • lekka farba sufitowa Mały zielony (UK) cień 37 / Zapasy - 3 800 rubli za 2,5 litra;
  • różowa farba sufitowa Mały zielony (UK) cień 185 / Angie - 1 800 rubli za 1 l;
  • lekka farba do ścian Mały zielony (UK) cień 37 / Zapasy - 3900 rubli za 2,5 litra;
  • różowa farba ścienna Mały zielony (UK) cień 185 / Angie - 3900 rubli za 2,5 litra;
  • zielona farba cokołowa Mały zielony (UK) cień 70 / Pale Lime - 1 950 rubli za 1 litr.

Loading...