Wiadomości i wydarzenia

Wiosenny festiwal kwiatów rozpoczyna się 14 kwietnia

Bunt kwiatów i kwiatostanów, aromatów i piękna - Festiwal Wiosny odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego „Ogród Aptekarskiego” od 14 kwietnia do 3 czerwca

Wiosna gwałtownie i szybko dotarła do stolicy. Tydzień temu marzyliśmy o byciu szybko w domu, żeby nie zamarznąć na ulicy, a dziś jesteśmy gotowi iść i chodzić, bo słońce jest ciepłe, ptaki śpiewają, a śnieg prawie nie ma. Obowiązkowym atrybutem wiosny są oczywiście kwiaty, a za nimi warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego Moskiewskiego Uniwersytetu Farmaceutycznego „Ogród Farmaceutyczny”.

Sto tysięcy tulipanów, pierwiosnków, narcyza, sakury, magnolii, bzu, czeremchy, piwonii drzew, rododendronów, moreli, wiśni, śliwek, jabłek, gruszek - to i wiele więcej można znaleźć w ogrodzie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wiosny. Tutaj zbierane są unikalne gatunki roślin uprawianych w specjalnych warunkach. Po co iść gdzieś daleko, jeśli możesz podziwiać piękno w samym centrum Moskwy?

Ogród farmaceutyczny: 10 najbardziej przydatnych roślin leczniczych do dawania

Jakie kwiaty posadzić w kraju w maju

Festiwal potrwa do początku czerwca. Oprócz kwiatów, które będą kwitnąć na przemian, w ogrodzie pojawią się żywe stworzenia. W maju japońskie karpie zostaną wypuszczone do Lustrzanego Kanału, jesiotr będzie jesiotrem w kwadratowym basenie w pobliżu piwonii drzew, a czerwonolice wejdą do zbiornika przy wschodnim wejściu. Na początku czerwca czerwone kaczki poprowadzą swoje pisklęta do nauki pływania.

Wiosenny festiwal kwiatów uzupełnią koncerty muzyczne i różne imprezy. Dlatego konieczne jest zaplanowanie wycieczki do „ogrodu farmaceutycznego” w każdy weekend wiosny - gwarantowana przyjemność, rozkosz i piękne zdjęcia!

Loading...