Apartamenty i domy

Domek letni, który jest zawsze z Tobą: 20 pomysłów na dom na kółkach

Co wiemy o domach mobilnych? Nie tak dużo, ale na próżno. Samochód kempingowy to dziś brak konieczności budowania domku, płacenia za zakwaterowanie w hotelu i świetna okazja do zapomnienia na zawsze o tym, czym jest namiot. Przeczytaj o tych i innych funkcjach naszego nowego materiału.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że możesz dosłownie zabrać ze sobą dom? Nie uczucia i atmosfera, ale specyficzna przestrzeń z kuchnią, sypialnią i tarasem. Nie? Ale jest to całkiem możliwe.

Pierwsze informacje o samochodach kempingowych lub samochodach kempingowych dotarły do ​​nas z Zachodu. Filmy i programy telewizyjne o życiu amerykańskich rodzin o niskich dochodach, które mieszkają w przyczepach, spowodowały nieprzyjemne skojarzenia. Jednocześnie jednak utrzymywali, że obudowa, którą można przyczepić do samochodu jako przyczepy kempingowej, nie jest takim złym pomysłem.

Czym jest kamper

Samochód kempingowy dzisiaj - to niemal pełnoprawna przestrzeń mieszkalna ze wszystkimi obszarami funkcjonalnymi, suchą szafą, bojlerem z wodą, a czasem nawet tarasem.

Obecnie istnieje kilka odmian przyczep kempingowych - od podstawowych przyczep namiotowych po zintegrowane kampery z rampami do wjazdu na samochód.

Powołanie domu na kółkach jest logiczne i pożądane przez prawie każdego posiadacza prawa jazdy i chęć podróżowania. W naszych szerokościach geograficznych kamper jest doskonałą alternatywą dla wiejskiego domu, który może być noszony jako zaawansowany namiot.

Teraz możesz łowić ryby nie przez kilka dni, ale przez kilka tygodni. Aby spędzić noc u podnóża gór w ciepłym łóżku, poczytać w środku lasu, siedząc na ulubionym krześle lub wypić świeżo parzoną kawę, stojąc na maleńkim, ale wciąż tarasie na wybrzeżu ciepłego morza.

Po raz pierwszy pomysł podróży samochodem kempingowym trafił do brytyjskiego lekarza i popularnego autora książek dla nastolatków. William Gordon Stables. W 1880 roku firma Bristol Carriage Company spełnił niezwykłe zamówienie, a szczęśliwy pisarz science fiction w poszukiwaniu inspiracji udał się w podróż po wiejskich obszarach Wielkiej Brytanii. Pięć lat później autor opublikował książkę opisującą jego niezwykłe podróże.

Zalety mobilnego domu

Główną zaletą każdego domu na kółkach jest oczywiście ruchliwość. Wszystkie inne zalety zależą całkowicie od rodzaju, konfiguracji domu i celów realizowanych przez jego właściciela. W zależności od planowanego budżetu i możliwości firmy wykonawcy, auto może zawierać absolutnie wszystko, w tym ogrzewanie i telewizję.

Wady mobilnego domu

I jeszcze jedną oczywistą wadą jest obszar. Nie będziesz w stanie tańczyć walca w salonie kampera, ale podwójne łóżko najprawdopodobniej do niego pasuje. To prawda, że ​​nie będzie można obejść go po żadnej stronie. Są jeszcze dwie wady - dobry autohouse z maksymalną konfiguracją jest jak mały dom na własnym kawałku ziemi. A on także potrzebuje parkowania. Przestronny i wentylowany. Ale jeśli marzysz, aby stać się właścicielem własnego domu na kółkach, jest mało prawdopodobne, że coś cię powstrzyma. Więc powodzenia i idź!

Loading...