Pokoje i pokoje

Jakiej kuchni potrzebuje Twoje studio?

Jeśli jesteś dumnym właścicielem studia i jeszcze nie zdecydowałeś, jak dostarczyć ci ten artykuł, oto wszystkie odpowiedzi.

Apartamenty typu studio kupujemy z różnych powodów. Dla niektórych jest to mieszkanie w mieście bliżej do pracy, w dni powszednie. Dla kogoś - świadomy wybór na korzyść przestrzeni z minimum partycji. Jeden jest zwolennikiem zdrowej ascezy, z drugiej ważniejszy jest widok z okna, a nie liczba pokoi. W każdym razie przy projektowaniu apartamentu typu studio są trzy główne zadania - kuchnia, miejsce do spania i system przechowywania. Dzisiaj rozmawiamy o kuchni.

Niewidzialność funkcjonalna

Jeśli kuchnia dla ciebie jest bardziej koniecznością niż częścią życia, a będziesz gotować od czasu do czasu, to opcja z kuchnią, która rozpuszcza się na tle ściany lub innych mebli na pewno Cię zainteresuje.

Projekt tej kuchni będzie początkowo najbardziej odpowiedni, ale zwięzły. Całkowity brak akcesoriów, otwarte półki i jasny wystrój. Drzwi i szuflady otwierają się po naciśnięciu, większość urządzeń jest wbudowana. Blat, niezależnie od materiału, jest wykonany w neutralnym odcieniu.

Jeśli pozwala na to materiał filmowy, taka kuchnia może zostać wbudowana w specjalnie zaprojektowaną niszę ścienną. Stanie się więc częścią architektury, integralnym, niezbędnym, ale jednocześnie elementem tła. Tak więc salon w twoim studio będzie zajmował główną przestrzeń.

Opinia redakcyjna:

- Wybierz kuchnię, która może połączyć się z resztą wnętrza, często staje się misją niemożliwą. Nie każda fabryka kuchni jest w stanie wytwarzać przedmioty niezwiązane z przestrzenią kuchenną. Znaleźliśmy wyjątek w Czechach. Fabryka HanakKuchnia, którą wielu projektantów wnętrz porównuje z niemieckimi odpowiednikami, może w pełni wyposażyć wnętrze mieszkania, a nawet dom, w własną szafkę i miękkie meble - aż po panele ścienne i schody.

Stylowa kuchnia z mody

Jeśli pomysł zmiany wnętrza co 5-10 lat jest dla Ciebie absolutną zachcianką, nie możesz uniknąć kuchni, która zawsze będzie odpowiednia. I nie mówimy o złotych klasykach.

Moda jest zmienna i różnorodna. Jednym z trendów jest miedziana gałka w stylu vintage, druga to chromowane cienkie łuki. Wyspa kuchenna była kiedyś umieszczona na cienkich metalowych nogach, zanim podium stało się rzeczywiste. Okleina drewniana była gorsza od elewacji betonowych, które następnie zastąpiono gołym metalem, a nieco później kolorowym szkłem. Półki zamknięto drzwiczkami, a następnie przesuwnym szkłem, a następnie postanowiono je całkowicie otworzyć.

Czy wiesz, jak pokonać wszystkie trendy naraz? Wyklucz ich możliwość. Wybieramy kuchnię, która stoi mocno na podłodze, bez podium i nóg, armatury na śmieci na rzecz systemu push-to-open, fasady - neutralny, ale stylowy odcień lakieru. Forma - ścisła geometria. Jeśli jednocześnie kształt kuchni przynajmniej nieznacznie pokryje się z architekturą przestrzeni wokół ciebie, zastanów się, czy znalazłeś idealne rozwiązanie.

Kuchnia jako kontynuacja stylu gospodyni

Dla większości mężczyzn dom jest terytorium osobistym, dla większości kobiet dom jest jego kontynuacją. Dlatego częste prośby do projektantów „Chcę, żeby kuchnia była jak ja” od dawna nikogo nie dziwiły.

W mieszkaniu studyjnym szczególnie trudno jest zrealizować takie zamówienie bez przerabiania wnętrza dzielnicy mieszkalnej. Ale jak znaleźć kuchnię, która naprawdę wygląda jak ty? Wszystko jest jednocześnie proste i trudne. Jeśli naprawdę dobrze znasz siebie i nie zastanawiasz się długo nad pytaniem, jakiego koloru kojarzysz się z przytulnością, która z komfortem, a która z domem, to wszystko jest proste. Jeśli pojęcia komfortu, komfortu i domu są takie same, wybór może być nieco bardziej skomplikowany.

Opinia redakcyjna:

- Wielu projektantów wnętrz w poszukiwaniu doskonałej kuchni dla swoich klientów często staje przed problemem standardowych rozwiązań kuchennych. Większość włoskich i niemieckich producentów nie może produkować kuchni o niestandardowych rozmiarach - głębokość i wysokość szaf w takich fabrykach praktycznie się nie zmienia.

W tym samym czasie czeski producent Hanak wykazuje niewiarygodną elastyczność w kwestii nie tylko wyboru materiałów, ale także wyraźnego przestrzegania TK. Jeśli zadanie jest technicznie możliwe, zostanie wdrożone. I to podejście dotyczy nie tylko kuchni, ale także mebli do reszty wnętrza, które produkuje Hanak.

Cała istota refleksji kuchennej to wygodna funkcjonalność, przyjemne wrażenia dotykowe i wyraźne skojarzenia.

Wszystko jest przejrzyste dzięki funkcjonalności - wszystkie pudełka, systemy przechowywania, przesuwane organizery, półki i drzwi powinny być intuicyjnie zlokalizowane (to znaczy tam, gdzie sama ręka się rozciąga) i są tak wygodne, jak to możliwe (to znaczy odpowiadają wysokości, wadze i poziomowi możliwości fizycznych właściciela).

Dotykowe doznania są nieco bardziej skomplikowane. Zbierając kuchnię z projektantem, będziesz musiał „poczuć” wszystkie możliwe wykończenia i wyposażenie. Fasady, meble, fartuch, blat, a nawet krzesła i taborety. Wszystko, co zostało zatwierdzone, będzie musiało być dostosowane do stylu nie tylko kuchni, ale także przestrzeni wokół niej - mamy studio. A wszystko to będzie musiało dać przyjemne skojarzenia.

Ostatnią pozycją są przede wszystkim kolory i materiały. Pamiętaj o mikserze całego swojego życia. Ten, który był z moją babcią, przyjaciółką mojej matki lub bohaterką ukochanej serii. Pomyśl, jaki cień cię rozluźnia i rozwiewa złe myśli. Być może istnieje specjalny rodzaj kamienia, na który chcesz się uśmiechnąć.

Montaż kuchni dla siebie to trudny, ale wdzięczny interes.

Tatyana Komarova, salon meblowy „Kuchnia Hanak”

Z fabryką Hanak Pracujemy od 20 lat i jesteśmy gotowi udzielić nieograniczonej gwarancji na nasze produkty. Wszystkie skrzynki, fasady i panele są produkowane przez samą fabrykę, poza tym działa ona według indywidualnych wymagań, spełniając praktycznie każde TK. Nawet najbardziej znane niemieckie fabryki nie mogą się pochwalić takimi usługami. Każdy ma swoje własne standardy, ale Hanak Standardy te są bardzo elastyczne. Na przykład, jeśli architekt rysunku wymaga niestandardowej 32-centymetrowej fasady iw pewnym zielonym kolorze, fabryka realizuje to żądanie.

Hanak Teraz pracuje z ideą Interior Concept - jest to okazja do aranżacji całego wnętrza w tym samym stylu, w tym meble, drzwi wewnętrzne, panele ścienne i ramy okienne.

Inną ważną cechą jest przyjazność dla środowiska. Dzisiaj często można znaleźć meble i elementy dekoracyjne z częściowo otwartymi powierzchniami, czyli w taki czy inny sposób, przedmioty te odparowują do otaczającej przestrzeni pewną ilość substancji o różnym stopniu zagrożenia. Podczas gdy wszystkie przedmioty z Hanak wyprodukowane całkowicie zamknięte. Jest to 100% ochrona wnętrza przed toksycznymi oparami wytwarzanymi przez meble i dekoracje.

Kuchnia, na którą wszyscy patrzą

Jeśli twoje studio jest przede wszystkim odzwierciedleniem stylu, statusu i progresywnego myślenia, to kuchnia ze szklanymi drzwiami na podłogę, wbudowane oświetlenie ścienne i panele fornirowane są dla Ciebie.

Kuchnia, którą chcesz rozważyć i którą chcesz podziwiać, zawiera drogie, naturalne i, jeśli to możliwe, rzadkie materiały. Po materiałach następuje technika. Jego główna część może być ukryta za drzwiami i panelami, pozostawiając najjaśniejszy, najbardziej innowacyjny element na wystawie. Na przykład ogromna amerykańska lodówka lub ekspres do kawy premium.

W takiej kuchni powinno być dużo światła, ale ma to być akcent, podkreślający najciekawsze, jasne szczegóły. Akcesoria są najlepiej ukryte za szklanymi drzwiami, całkowicie uwalniając wszystkie poziome powierzchnie od zbędnych.

Obejrzyj film: KULISY DUBBINGOWANIA FILMÓW I BAJEK! (Październik 2019).

Loading...