Porady i pomysły

Trend „tropiki”: wnętrza, tapety, meble, akcesoria

Chcesz dowiedzieć się, jak zamienić swoje mieszkanie w prawdziwy tropikalny raj? Tropikalny styl wnętrza powraca w modzie! A dziś pokażemy Ci niesamowite wnętrza, meble, akcesoria i wiele ciekawszych ...

Tropiki sugerują spokojną, zrelaksowaną, odprężającą atmosferę. We wnętrzu tego stylu jest uważany za jeden z najjaśniejszych, pełen bogatych kolorów, a także różne tematy związane z akcesoriami. Dzisiaj opowiemy o tropikalnym stylu w aranżacji wnętrz, a także pokażemy, jak jest on wdrażany w modnych kolekcjach popularnych europejskich marek.

W palecie kolorów wnętrz w stylu „tropików” dominują naturalne, czyste kolory: kolor zieleni po deszczu, słońcu, piasku, drewnie, bezchmurnym niebie, morzu i kolorach różnych owoców tropikalnych.

10 najlepszych ekomedstv do pielęgnacji domu i 10 popularnych przepisów

Wytwórnia win w stylu ekologicznego minimalizmu

W wykończeniu powierzchni dominują naturalne materiały, z reguły są to różne rodzaje drewna (rattan, mahoń, winorośl i inne).

Główną funkcją mebli w tropikalnym wnętrzu jest relaks. Dlatego wszystko jest odpowiednie: od miękkich dużych foteli i puf do mebli wiklinowych i hamaków.

Tekstylia w stylu tropikalnym powinny odzwierciedlać egzotyczny kolor wnętrza: mogą to być zasłony z wzorem roślin, tapicerka meblowa z obrazem papug lub na przykład poduszki z nadrukiem owocowym.

Jeśli chodzi o wystrój w stylu „tropików”, jest on najbardziej zróżnicowany. Mogą to być wentylatory sufitowe z dużymi ostrzami oraz wanny z palmami i figurkami. A jeśli jesteś lojalny wobec wypychania zwierząt, wypchane ptaki i inne zwierzęta tropikalne pomogą ci również w zaprojektowaniu pokoju.

Modna niemiecka marka BretsJego stoisko na wystawie Imm Koeln-2016 w Kolonii, nawiasem mówiąc, było pod wrażeniem naszej redakcji, sugeruje w tym roku powrót do wszystkiego, co jasne i kolorowe - innymi słowy, „zanurzenie się w tropikach”.

Ale przedstawiciele popularnego w kręgach meblowych holenderskiej marki Leolux Byliśmy pod wrażeniem niezwykle jasnych stoisk prezentowanych w Kolonii. Holendrzy pokazali nie tylko oryginalność, ale także odwagę w doborze kombinacji kolorów.

Słoneczne Włochy również nadążają za „tropikami” - Missoni na wystawie w Paryżu (która zresztą mieliśmy okazję uczestniczyć) zaprezentowała światu nowe kolekcje mebli i tkanin o jasnych, bogatych kombinacjach kolorystycznych. Ponadto meble i linijki tekstylne marki korelują ze zbiorem odzieży (uwaga „fashionistas”).

Teraz przedstawiamy elementy dekoracyjne i różne akcesoria, które pomogą w stworzeniu stylu „tropików” w Twoim domu.

W swoich nowych kolekcjach marki Yves delorme i Ralph lauren w domu Zdecydowaliśmy się spojrzeć na tropikalny trend z zupełnie nowej strony. Tekstylia i dekoracje tych firm są wykonane w nieco bardziej elegancki, a nawet elegancki sposób. To, co naszym zdaniem jest korzystne tylko dla egzotycznego trendu.

Cienkie hafty, czasami całkowicie przezroczyste tekstury, figury egzotycznych ptaków i rysunki w stylu starożytnych atlasów botanicznych wyglądają świeżo, bardzo różnorodnie i zupełnie nie rzucają się w oczy. Najprawdopodobniej nabywając jeden taki zestaw płótna, który wkrótce będziesz chciał zdobyć innym, a nawet trzecim. W tym przypadku nastrój w pokoju wraz z wyglądem każdego zestawu będzie zupełnie inny. Co w istocie jest istotą każdego projektu.

Obejrzyj film: MINI VLOGSTER #3: PISANKI, TROPIKI & MORZE. Ania w Szwecji (Luty 2020).

Loading...