Porady i pomysły

5 rzeczy, które psują twoje wnętrze i co robić

Co może być gorsze niż zagracone wnętrze? W pierwszej kolejności powiemy Ci, czego potrzebujesz, aby pozbyć się pamiątek na półkach i dlaczego wiele zdjęć nie zawsze jest dobrych. Z nami Twój dom zmieni się na lepsze.

Każdy dom potrzebuje akcesoriów i elementów dekoracyjnych, które sprawią, że wnętrze będzie kompletne. Ale niektóre z nich mogą nie tylko stworzyć rodzaj zagraconego pomieszczenia, ale także całkowicie zniszczyć każde, nawet najbardziej wyrafinowane wnętrze. Jak uniknąć głównych błędów przy aranżacji małego pokoju, możesz przeczytać tutaj i tutaj. A dziś porozmawiamy o pięciu rzeczach, bez których każde mieszkanie będzie tylko lepsze.

Brak miejsca w kuchni: 10 pomysłów na przechowywanie przypraw i słoików

Co wykonawcy nienawidzą architektów: 10 czynników niepowodzenia

1. Niezliczone zdjęcia

Oczywiście niezapomniane chwile zasługują na godne miejsce nie tylko w sercu, ale także na biurku lub na przykład na kominku. Kolekcja ulubionych zdjęć jest uzupełniana, a wraz z nią liczba ramek zakupionych w różnym czasie i rzadko łączonych ze sobą. Często zdarza się, że ramki, różniące się kolorem, materiałem i stylem, zmuszone są żyć na tej samej półce.

Rozwiązanie tego problemu jest dość proste. Wypróbuj wśród wielu zdjęć, aby wybrać dla Ciebie najważniejsze zdjęcia. Umieść je w tej samej ramce (lub zjednoczonej w tym samym stylu). Zrób miejsce na zdjęcia na ścianie, powieś je na drabinie lub umieść na sofie.

2. Staromodne zasłony

Możesz być zaskoczony, ale teraz nie trzeba zasłaniać wszystkich okien zasłonami. Jeśli mieszkasz na wsi z malowniczym widokiem lub okna twojego miejskiego mieszkania nie wpadają do okien sąsiedniego domu, możesz to zrobić bez zasłon. Jeśli okno w oryginalnej formie, wykonane z wysokiej jakości pięknego drewna lub po prostu nie lubisz zasłon - bezpiecznie je usuń!

Przyjrzyj się bliżej zasłonom w oknach. Być może są przestarzałe, wyblakłe, wyblakłe lub zbyt krótkie? Jeśli przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, po prostu usuń zasłony i ciesz się widokiem z okna.

3. Wazony na kwiaty

Najprawdopodobniej w każdym domu znajduje się jedna lub dwie wazony na kwiaty. Ale zdarza się, że takie wazony, okulary, piękne butelki zgromadziły się za dużo, a wszystkie gromadzą kurz na półkach w salonie lub w kuchni. Jeśli nie masz dość ducha, aby całkowicie się ich pozbyć, ukryj je głęboko w szafie, pozostawiając 3-5 pięknych waz o różnych rozmiarach.

Stare wazony można przekształcić. Zbierz je w kolekcji, wybierając formę, kolor lub stylistykę. Lub połącz je, samodzielnie malowane w neutralnym (np. Białym) kolorze.

4. Sztuczne kwiaty

Nie używaj sztucznych kwiatów do dekoracji. Rzadko wyglądają pięknie i harmonijnie. Piwonia lub kwiat hortensji w małym wazonie na stoliku do kawy lub stoliku nocnym mogą nadal wyglądać naturalnie. Ale tutaj trzeba koniecznie odrzucić duże naramienniki ze sztucznych kwiatów lub wysokich roślin.

Nasza opinia:

- Jeśli chcesz tchnąć trochę życia w pokój lub uczynić go bardziej romantycznym, umieść kilka roślin w mieszkaniu, które wymagają minimalnej konserwacji. Możesz postawić wazon na stole ze świeżymi kwiatami, które nie będą blaknąć przez długi czas (chryzantemy, alstromeria, orchidee) lub mały kosz owoców.

5. Duża liczba małych rzeczy

Niewielkie małe rzeczy drogie sercu są bez wątpienia ważne. Dają wewnętrzną indywidualność, tworzą komfort. Ale kiedy jest zbyt wiele pamiątek (darowanych, zakupionych samodzielnie lub przywiezionych z podróży), stwarzają one poczucie bałaganu i zamieszania nawet w najbardziej idealnie urządzonym pokoju.

Nasza opinia:

- Jeśli na półkach, z którymi nie możesz się rozstać, zebrała się duża kolekcja miłych pamiątek, staraj się nie umieszczać ich jednocześnie. Wybierz dwa lub trzy ulubione gadżety i połóż je na półce, jeszcze kilka - na biurku. Od czasu do czasu zmieniaj je na te, które pozostały za zamkniętymi drzwiami szafy.

Loading...