Porady i pomysły

Jak stworzyć salon w stylu Prowansji w domku pod Moskwą: prawdziwy przykład

Komfort i ciepło francuskiej Prowansji nie są już egzotyczne dla naszych przestrzeni. Obecnie coraz więcej właścicieli daczy stara się sprowadzić elementy francuskiej wioski na swoje działki. Dzisiaj odwiedzimy właśnie taki dom

Tym razem program Fazenda przekształcił wady w układzie domu w jego zalety.

Dziesięć lat temu Lydia Ivanovna kupiła niewielki dom dla swojej córki i wnuczek. Dokonali w nim napraw, zbudowali drugie piętro. Dzięki staraniom kobiet ramka „nie pierwsza młodość” zamieniła się w przytulny dom na wsi. Cała rodzina często zbiera się w salonie przy kominku. To z tym pokojem współpracowała projektantka Tatiana Kostriukova.

Tatyana Kostryukova, projektantka wnętrz

- Filozofia projektowania dla mnie - w harmonizacji bytu. Najważniejsze jest stworzenie funkcjonalnego i harmonijnego wnętrza, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i publicznych. Zajmuję się projektowaniem wnętrz jako prywatny projektant, od dzieciństwa maluję, dekoruję, maluję w olejach. W tym czasie ukończyła szkołę artystyczną, przygotowywała się do przyjęcia do szkoły artystycznej, ale ostatecznie wstąpiła do szkoły technicznej, która również z powodzeniem ukończyła studia. Spełniła swoje marzenie, ukończyła Międzynarodową Szkołę Wzornictwa w Moskwie (specjalność „Architektura wnętrz i dekoracja”).

Pokój na pierwszy rzut oka jest prosty, prostokątny. Ale wszystko komplikuje wbudowaną szafę. Kradnie przestrzeń. Dlatego pierwszą rzeczą, którą zespół programowy, nie naruszając konstrukcji schodów, ostrożnie zdemontował szafkę. Następnie laminat został wyjęty z podłogi i nierówne panele ścienne ze ścian. Ale postanowili zostawić to na suficie ...

Nachylenie schodów było nieco zasłonięte przez przegrodę - przymocowano krzyże od pręta do słupków pionowych. Schody nie przyciągają uwagi, a łóżko jest odizolowane od wspólnej przestrzeni salonu.

Na ścianach dominuje cień mięty. Dekoracyjna przegroda wykonana w dwóch kolorach. Charakterystyczny dla prowansalskiego krzyżyka wykonany bielony koralowy odcień. Ale pionowy, a także niski sufit - biały. Ze względu na kolor śniegu wznosi się wizualnie.

Część ścian przyklejona szwedzką tapetą z nadrukiem warzyw. Na białym tle - miętowo-zielone liście paproci. Tapety z włókniny, ale wyglądają jak ciepły papier. Pobili fragment schodów - „baldachim”, a następnie pasy tapet przechodzą przez sufit i „płyną” wzdłuż ściany. Tapeta była w stanie podświetlić łóżko.

Podłogi z korka z lakierem ochronnym położono na podłodze. Sam korek jest przyklejony do płyty pilśniowej, a na górze znajduje się cyfrowy obraz dębowego parkietu. Typowa podłoga zwana parkietem wstępnie wybrana na deseniu i listwach kolorystycznych. Jego instalacja zajmuje dużo czasu. Pokrycie korka z połączeniem zamkowym jest łatwe i szybkie!

Tatyana Kostryukova, projektantka wnętrz:

- Parkiet z naturalnego drewna - jest zbyt drogi, by go dać. Inna rzecz - sztucznie stworzona tekstura i kolor tego drzewa na korku. Wygląda jak prawdziwy parkiet, ale praktyczne właściwości korka są oczywiste: ciepło, upadły kubek raczej nie pęknie, ponieważ korek dobrze się wchłania. Tak i chodź po nim - przyjemność.

Zestaw lamp w stylu Prowansji - dwa żyrandole i kinkiety - umieszczone w części sofy. Sufit tych lamp - z tkanin i metalowych krzyżyków. Kolejny stanik - na kanapie. Miejsca na suficie tworzą oświetlenie otoczenia. Wreszcie centralnym elementem jest duży żyrandol - w tym samym stylu domku. Ale to nie wszystko oświetlenie.

Każde skrzydło okienne zamknięto roletami. Prosty mechanizm ułatwia składanie i rozkładanie. Ale aby chronić pokój przed jasnym słońcem i delikatnym tiulem miętowym. Dodano urok zasłon w stylu Prowansji, z kwiatowym wzorem w kolorach wnętrza. Ich lekkość podkreślała draperię. Aby go zagrać, trzeba było zawiesić gzymsy na samym suficie.

Tatyana Kostryukova, projektantka wnętrz:

- Przy kominku umieściliśmy kolejną otwartą półkę. Wszystkie nasze meble wykonane są z litej sosny. Prosta, wygodna forma. Ale jest pokryta specjalną białą farbą z dodatkiem wosku. Meble zmieniają kolor, ale wzór drewna nie jest tracony. Wnętrze z nim stało się lekkie, świąteczne i dość dacza.

Dekoracją salonu była solidna sofa w stylu angielskim. Łączy w sobie elegancję klasycznego i nowoczesnego komfortu. Przecież szanowana sofa łatwo zmienia się w podwójne łóżko. A miękkie światło eleganckiej lampy podłogowej tworzy wokół niego prawdziwą oazę domowego komfortu.

Obejrzyj film: Q&A nr 3, czyli czy poprawiać nauczycieli? Po Cudzemu (Październik 2019).

Loading...