Apartamenty i domy

Podobało mi się wszystko: 5 pokoi dla dużej rodziny 155 metrów kwadratowych

Powierzchnia 155 m2Kuchnia 18,7 m2

Jak połączyć różne życzenia czterech osób, jak wygląda wymarzona kuchnia i dlaczego wspinacze jej potrzebują? Więc jesteśmy zainteresowani! Wspólnie poznajemy szczegóły

Wydaje się, że najtrudniej byłoby zaprojektować mały apartament: postaraj się dopasować rodzinę z dwójką dzieci do 30 metrów kwadratowych, aby każdy miał swój własny kąt. Ale jak się okazało, stworzenie idealnej obudowy dla takiej rodziny na powierzchni 150 kwadratów jest również bardzo trudnym procesem.

Warsztaty architektoniczne Vadima Martynova i Ekateriny Gatilovej

Zespół warsztatowy - profesjonaliści, pasjonaci swojej pracy. Większość architektów i projektantów warsztatów to absolwenci moskiewskiego Instytutu Architektonicznego z dużym doświadczeniem w tej specjalności.

//www.ammg.ru/

Przy projektowaniu mieszkania w nowoczesnym nowym budynku w Moskwie rodzina zwróciła się do warsztatu z dwiema dorosłymi córkami. Z czteropokojowego budynku trzeba było zrobić pięciopokojowy, aby dodać do trzech istniejących łazienki, pralni i garderoby.

Architekci opisują ogólny styl wnętrza jako miękki minimalizm - nowoczesny, lakoniczny, ale ciepły i miękki. Aby zadowolić każdego z czterech członków rodziny, trzeba było spróbować. W przeciwieństwie do rodziców - miłośników nowoczesnego stylu - najstarsza córka chciała mieć pokój w stylu barokowym, a najmłodsza - w stylu Prowansji.

Wnętrze w stylu prowansalskim: 15 kuchni na przytulne zimowe wieczory

20 przykładów dlaczego prowansja w łazience jest fajna

20 magicznych sypialni w stylu prowansalskim

Japoński minimalizm: surowość, czerwony cedr i wiśnia w oknie

Aby połączyć różne style w tym samym mieszkaniu, wybrano niezwykły ruch - „niewidzialne drzwi”. Na zewnątrz, od strony wspólnej, są gładkie i pomalowane tynkiem dekoracyjnym, a wewnątrz od strony dziecięcej ozdobione sztukaterią. A nawet uchwyty po każdej stronie są różne i odpowiadają stylom, chociaż noszone są na jednym pręcie.

Osobna rozmowa zasługuje na kuchnię. Musiała nie tylko dopasować się do ogólnego wnętrza i odzwierciedlać gusta właścicieli, ale także wykazać pragnienie nienagannej jakości. Aby to osiągnąć, kuchnia została wykonana na zamówienie w warsztacie stolarskim. Powtórzył fakturę forniru na drewnianych panelach w korytarzu i salonie, tworząc złożony element promienia z przejściem w ścianę.

A jeśli chodzi o wybór technologii, nie wahali się zatrzymać w amerykańskiej marce. Sub-Zero & Wolf. Lodówka side-by-side, płyta indukcyjna i wbudowany podwójny piekarnik idealnie pasują do zestawu słuchawkowego i sprawiają, że środowisko jest najnowocześniejsze. Wybór marki tłumaczy się również tym, że właściciele lubią pić kieliszek dobrego wina podczas kolacji. Marka Sub-Zero & Wolf znany z szafek na wino, jeden z nich i zajął honorowe miejsce w kuchni.

W projekcie jest mnóstwo oryginalnych pomysłów. Podstawą decyzji planistycznej była oś ukośna, której rolę pełnił korytarz. Ten układ tworzy iluzję coraz większej przestrzeni, a lustra pomagają wypełniać korytarz i korytarz światłem. W rezultacie ściany okazały się okrągłe, a dzięki nim i wykuszowi w salonie cała przestrzeń wygląda solidnie: jeden pokój płynnie wpada w drugi.

Jak zrobić mozaikowe lustro: klasa mistrzowska

Niezwykłe ściany wymagały niezwykłej powłoki - drewnianych paneli promieniujących. Zostały wykonane według szablonów, a szkice, do których zostały wykonane przez architektów, wymagały długiej, żmudnej pracy nad dopasowaniem, ale wynik był tego wart - pojedyncza forma uzyskała jeden projekt.

Oprócz drewna w mieszkaniu znajduje się wiele innych naturalnych materiałów, które są teraz bardzo popularne. W pomieszczeniach wspólnych (salon, kuchnia z jadalnią, korytarze, hale) na podłodze znajduje się naturalny marmur. W kuchni fartuch wykonany jest z wielkoformatowego gresu porcelanowego o wymiarach 3 x 1,5 metra. Nawiasem mówiąc, właśnie tutaj potrzebna była pomoc wspinaczy: niemożliwe było przeniesienie płyt ceramiczno-granitowych tego formatu w tradycyjny sposób.

Nawiasem mówiąc, jeśli ty, podobnie jak my, jak kuchnia, mamy kilka wskazówek, dzięki którym możesz łatwo powtórzyć to w domu. Zestaw na zamówienie nie stanowi obecnie problemu, ale jeśli chodzi o sprzęt wysokiej jakości, wszystko jest nieco bardziej skomplikowane.

W projekcie wykorzystano technikę amerykańskiej marki. Sub-Zero & Wolf. Lodówka side-by-side ICBBI-36S Jest znany ze swoich półek zatrzymujących wodę z nanopowłoką i ma takie przydatne opcje, jak karty świeżości i automatyczna kostkarka do lodu. Kompaktowa szafka na wino pod blatem ICB424G Kontroluje nie tylko poziom temperatury, ale także promieniowanie ultrafioletowe, wilgotność i wibracje.

Wbudowany podwójny piekarnik Przejściowy Seria E ICBDO30TE / S / TH Posiada podwójny system konwekcyjny i 10 trybów gotowania, a także niezwykłą konstrukcję i wewnętrzną powłokę porcelanową w kolorze błękitu kobaltowego. I płyta indukcyjna Contemporary 600 MM ICBCI243C / B ma tryb osłabienia True Simmer do delikatnego gotowania, a także unikalny tryb Melt, który całkowicie eliminuje potrzebę kąpieli wodnej do topienia czekolady lub sera bezpośrednio na patelni.

Side-by-side ICBBI-36S, lodówka Sub-Zero i Wolf

Kompaktowa szafka na wino pod blatem ICB424G, Sub-Zero & Wolf

Wbudowany podwójny piekarnik PRZEJŚCIOWA SERIA E ICBDO30TE / S / TH, Sub-Zero i Wolf

Płyta indukcyjna WSPÓŁCZESNA 600MB ICBCI243C / B, Sub-Zero & Wolf

Loading...