Porady i pomysły

Trendy mody w projektowaniu kuchni: główne innowacje czołowych 8 producentów

Przegląd najlepszych ze słynnej wystawy „Kitchen Mile”, na której zaprezentowano najbardziej aktualne innowacje wiodących producentów. Wszystko, co nas zaskoczyło, uderzyło i powaliło z zachwytu, przeczytaj ten artykuł.

Jesienią w Niemczech Zachodnich odbyło się tradycyjne wydarzenie o nazwie A30 Kuchenmeile („Kitchen Mile”). To wspólna wystawa domowa niemieckich fabryk produkujących meble kuchenne, gdzie prezentowane są unikalne produkty i ustalane są trendy.

Oczywiście goście z całego świata starają się dostać do Kitchen Mile, aby jako pierwsi docenić innowacyjne możliwości lokalnych firm. Nazwa imprezy została nadana przez federalną autostradę A30, która jest teraz powiązana z kolorem i mocą niemieckiego przemysłu kuchennego.

Kilkadziesiąt fabryk znanych na całym świecie współpracuje ze sobą przez rok, aby zaskoczyć i zachwycić podczas wystawy. Przy każdej produkcji organizowany jest salon wystawowy, w którym zawsze można spojrzeć na kuchnię i ugryźć, a grupy wycieczkowe z różnych krajów przemieszczają się między fabrykami od rana do późnego wieczora. Rewizja Roomble udał się również na tę wystawę i jest teraz gotowy podzielić się wszystkimi najciekawszymi i nowymi spośród ośmiu znanych marek - wiodących producentów sprzętu kuchennego w Niemczech.

Nasza opinia:

- Wszystko, co widzieliśmy wśród kuchni i firm produkujących sprzęt SieMatic, Express, Nolte, Nobilia, Hacker, Vauth-Sagel, Schuller i Bauformatmożna opisać jednym słowem - różnorodność. Ponieważ istnieje naprawdę wiele kolekcji i stylów, wszystkie różnią się rozmiarem i wzornictwem, oferując ogromną gamę kolorów. Ale są też wspólne cechy - styl i pragnienie jak największej funkcjonalności, która nie jest pokazana, ale ukryta za panelami, gładkimi fasadami, ogromnymi blatami i wewnątrz masywnych wysp. Drewno i kamień są trendem przyjaznym dla środowiska, a wygodny układ i maksymalizacja przestrzeni magazynowej mają na celu uczynienie kuchni najbardziej ulubionym pomieszczeniem w domu.

Najbardziej popularna marka kuchni w Niemczech, produkująca ponad pół miliona zestawów rocznie. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu cyklowi produkcji co trzecia kuchnia sprzedawana w Niemczech jest Nobilia. W tym roku firma wprowadziła nowe opcje dekorów stołowych, a także świeże kolekcje uchwytów, fasad, pionowych paneli i rozszerzonej gamy kolorów. Wśród stylów - 21 motywów, począwszy od retrotematiki, a skończywszy na industrialnym uroku. Trend nadal wykorzystuje lakierowany laminat o matowym wykończeniu, ale najważniejszym parametrem jest stworzenie atmosfery komfortu.

Niemiecki producent kuchni, który znalazł się w pierwszej piątce. Kolekcje tego roku są niezwykle różnorodne, co w całości opiera się na koncepcji wyrażania osobowości jednostki we wnętrzu. W końcu gotowanie jest bardzo emocjonalnym procesem, który tworzy sposób życia. Dlatego ponownie kładziemy nacisk na naturalne drewno i wysokiej jakości materiały, na minimalizm i estetyczne formy. Jednym z nowych produktów jest kuchnia w stylu wiejskim, która z pewnością przypadnie do gustu męskiej populacji.

W tym roku szczególną popularnością cieszą się naturalne pokrycia i naturalne odcienie. Dlatego fabryka Nolte wydała kilka nowych modeli materiałów naturalnych i ich imitację, a także uzupełniła swoje produkty o nową koncepcję pudeł i starannie dobranych detali wnętrz. Kolory i faktura powierzchni są decydującymi elementami prezentowanej linii fasad, a całkowita gama kolorów ma 18 różnych opcji. Kolejnym trendem jest płynne przejście z kuchni do salonu, więc musisz dążyć do tego w dowolny sposób.

Fabryka Express kuchen zawarte w powyższej trosce Grupa Nolte. To jest ta sama niemiecka jakość, tylko po niższej cenie. Marka zaprezentowała w tym roku na domowej wystawie producentów kuchni 45 nowych modeli, w których pragnie połączyć kolory i materiały. A im więcej kombinacji - tym bardziej wyjątkowa i niepowtarzalna kuchnia, prawda?

Nikt w branży kuchennej nie pokazuje elegancji i stylowego designu jako marki Siematic. Pracując wyłącznie w segmentach premium i luksusowych, producent wykorzystuje tylko zaawansowane materiały i technologie, aby każda pojedyncza kuchnia stała się ponadczasowym arcydziełem.

To prawdziwa idealna harmonia wewnątrz i na zewnątrz, gdy połączenie matowych i błyszczących powierzchni, jasnych i ciemnych materiałów oraz gładkich i tłoczonych frontów drzwi prowadzi do wyjątkowego piękna. W nowych wariacjach projektowych dokonywana jest interpretacja klasycznego tematu z delikatną grą różnych elementów stylu, w tym nowoczesnego. Wykwintne metalowe krawędzie powlekanych blatów, które nie pozostawiają śladów palców, dodają blasku.

Bauformat / Burger

Styl miejski jest widoczny w kuchniach fabryki Bauformat. Producent postanowił kontynuować odbiór z sukcesem rozpoczęty w tym roku - otwarte półki i stalowe wsporniki do blatów roboczych. Elementy te, wraz z gładkimi lakierowanymi fasadami i wbudowanym oświetleniem, sprawiają, że przestrzeń kuchenna jest lekka i oryginalna, nawet przy obecności masywnych elementów. Fasady są umiejętną imitacją „drewna retro”, które charakteryzuje główną reprezentację nowoczesności w stylu ekologicznym. Dzięki specjalnym elementom w każdym kierunku stylistycznym można znaleźć unikalne instancje.

Hacker - To jest surowy niemiecki minimalizm w projektowaniu kuchni. Producent ten zajmuje drugie miejsce w sprzedaży w Niemczech po marce Nobilia. W tym roku Hacker wybrał spotkanie rodziny lub przyjaciół jako temat projektu, co znalazło odzwierciedlenie w każdej linii produktów. Wspólne spędzanie czasu jest wspaniałe, więc dlaczego nie zebrać wszystkich w kuchni, która spełnia wszystkie preferencje smakowe? Ciepłe drewno styka się z zimnymi powierzchniami, które wyglądają tak ekologicznie w połączeniu, że wydają się być całkowicie nierozłączne. Nawiasem mówiąc, miesiąc temu marka otrzymała złoty medal w prestiżowym konkursie Customer Favorite 2016.

Co łączy wszystkich tych producentów, oprócz chęci podążania za trendami nowoczesności i zdolności organizacyjnych? Wszystkie fabryki wykorzystują w swojej zawartości technicznej akcesoria firmy. Vauth-sagelMianowicie wszelkiego rodzaju mechanizmy otwierania i zamykania, karuzele i systemy magazynowania, zamykacze i specjalne sekcje przesuwne, których celem jest poprawa ergonomii i zwiększenie funkcjonalności przestrzeni kuchennej.

Firma rodzinna Vauth-sagel od dłuższego czasu - ponad 50 lat - jest znany nie tylko na rynku niemieckim, ale także na arenie światowej. Teraz firma skupiła się na badaniach i rozwoju nowych produktów, które mogą być naprawdę rewolucyjne w najbliższej przyszłości. Marka stworzy wysokiej jakości rozwiązania dla lokali mieszkalnych i stanie się siłą napędową przemysłu meblarskiego pod względem wykorzystania przestrzeni. Dlatego Vauth-Sagel zajmuje się organizacją przestrzeni rozmów, w której biorą udział projektanci, architekci i dziennikarze z całego świata.

Klaus Zagel, Vauth-Sagel:

- To nie jest konkretna rozmowa o produkcie. Chodzi o to, jak będziemy żyć. Liczne punkty widzenia są bardzo ważne, ponieważ pozwalają nam opracowywać coraz bardziej unikalne rozwiązania, które odnoszą się przede wszystkim do potrzeb użytkowników.

www.vauth-sagel.com

Z takim celem jesienią tego roku w fabryce otwarto flagowy salon, który stał się w istocie pełnoprawnym centrum projektowym. Rewizja Roomble Odwiedziłem fabrykę firmy i rozmawiałem z dyrektorem generalnym, a także zobaczyłem cały cykl produkcyjny różnych mechanizmów. Cały proces - od odbioru drutu stalowego do kontroli jakości i wysyłania gotowych do użycia produktów - był badany bardzo ostrożnie.

Trasa była kontynuowana w centrum projektowym, gdzie zaproszeni redaktorzy z Australii i USA, Chin i Indii, Turcji i oczywiście Rosji zostali przedstawieni filozoficzną koncepcją Vauth-Sagela - Think. Utwórz. Wyobraź sobie.

Pierwszy - pomyśl - symbolizuje ścieżkę, którą firma przeszła od pomysłu do pomyślnego wdrożenia. Drugi - stwórz - pokazuje, że człowiek zawsze był i pozostaje w centrum uwagi, to on wymyśla i wdraża wszystkie innowacyjne rozwiązania, które wpływają na proces ewolucji produktu. Po trzecie - fantazjowanie - reprezentuje marzenia o przyszłości.

Każdy z obecnych podzielił się swoimi fantazjami, które mogą stać się koncepcją dla nowych produktów. I może ten proces stał się najważniejszym kamieniem milowym w rozwoju firmy, ponieważ połączenie różnych punktów widzenia i gotowości do ich zmiany jest sposobem na pojawienie się nowych pomysłów.

Loading...