Wiadomości i wydarzenia

Sekret tworzenia pięknych wizualizacji: doświadczenie Photoshopa

Praca nad projektem projektowym jest złożonym procesem zarówno dla klienta, jak i samego projektanta. Dziś profesjonalista podzieli się z nami tajemnicami i opowie o swoim sposobie tworzenia wizualizacji 3D.

Wielu projektantów pracuje razem z wizualizatorami, co często powoduje problem w duchu „zepsutego telefonu”. Aby rozjaśnić kolor, podkreślić szczegóły, poprawić drobiazgi i wprowadzić zmiany na życzenie klienta, czasami jest to łatwiejsze dla ciebie. W takich przypadkach projektantka wnętrz Eliza Komleva używa Photoshopa.

Jak i dlaczego projektant powinien współpracować z mediami: wykład autora z profesjonalistów

Gdzie i jak uczyć się projektanta wnętrz: odpowiadać na najtrudniejsze pytania

Eliza Komleva, projektantka wnętrz

Oprócz projektowania wnętrz zajmuje się również architekturą krajobrazu i projektowaniem. W ciągu ponad dziesięciu lat praktyki udało jej się pracować nie tylko w Moskwie, ale także w różnych miastach Syberii, w Krasnodarze, Mińsku, Astanie.

- W mojej praktyce często zdarzało się, że wizualizator nie rozumiał zadania w 100%, a klient czekał na wynik końcowy z minuty na minutę. W jednym przypadku, na przykład, nie podobały mi się kolumny - zbyt ciężkie, masywne, a panel mozaiki nie świeci tak, jak powinien być.

Po 40 minutach spędzonych w Photoshopie udało mi się poprawić wszystkie błędy i sprawić, że wygląd wizualizacji był bardziej atrakcyjny dla klienta. A kiedy poprosił o zrobienie oddzielnego, bardziej szczegółowego obrazu jednej ze stref w dwóch wersjach, zajęło mi to tylko 15 minut.

praca wizualizatora

praca projektanta w photoshopie

praca projektanta w photoshopie

praca projektanta w photoshopie

Jeśli wnętrze ma panel, jedną z częstych życzeń klienta jest przygotowanie kilku opcji z różnymi obrazami. Taka praca zajmuje bardzo mało czasu i za pomocą Photoshopa mogę zaoferować klientowi do pięciu opcji renderowania w ciągu kilku minut.

A także Photoshop jest niezastąpiony, jeśli otrzymamy wizualizację, rozumiemy, że obraz jest słaby.

praca wizualizatora

praca projektanta

Innym częstym powodem regulacji jest kolor pomieszczenia. Moim zdaniem bardzo ważne jest, aby klient widział ostateczną wersję proponowanego wnętrza i nie musiał nic wymyślać. Idealnie, aby podnieść i „skończyć” kolor, najlepiej pomoże jeszcze raz, Photoshop.

I nadal każdy projektant ma do czynienia z przypadkami, gdy klient chce zobaczyć kilka opcji rozwiązania konkretnego zadania. Albo sam projektant chce zaoferować kilka opcji. Często zdarza się, że klient chce „wypróbować” różne opcje płytek w tym samym wnętrzu. Wszystkie te małe zadania można łatwo i szybko rozwiązać za pomocą programu Photoshop.

pierwsza opcja korytarza

druga opcja korytarza

opcja pierwszej płytki

opcja drugiej płytki

Powinniśmy również wspomnieć o pracy nie na wnętrzach, ale na krajobrazie. Zajmując się projektami krajobrazowymi, często stajemy przed niemożliwością wykonania pomiarów w jak najkrótszym czasie. I znowu, zwracam się do Photoshopa i tworzę coś w rodzaju rysunku, w którym konstruktor zrozumie szybciej niż na rysunkach tego samego AutoCada.

Co musisz powiedzieć projektantowi przed opracowaniem projektu: 10 krytycznych problemów

Jak zostać projektantem: trwa prawdziwy eksperyment Roomble

Wizualizacje z projektów Elizy Komleva.

Obejrzyj film: Jak stworzyć własny ebook? - wklejanie treści (Listopad 2019).

Loading...