Porady i pomysły

Jak wyposażyć najlepszą szafę na świecie: 11 głównych zasad

Dziewczęta często narzekają, że nie mają co nosić, ale z jakiegoś powodu wszystkie rzeczy nigdy nie pasują do szafy. Jak zorganizować szafę, aby była idealna? Jakie sztuczki można zastosować? Dzisiaj ujawnimy wszystkie tajemnice

Jak wielu wie, bardzo trudno jest zorganizować szafę, a zwłaszcza utrzymać ją w porządku. Ale nic nie jest niemożliwe, a jeśli zrobisz trochę wysiłku, zostaną one bez wątpienia nagrodzone - twoja garderoba stanie się wzorem do naśladowania, wywołując podziw przyjaciół. Ale aby osiągnąć taki rezultat, powinieneś znać mały zestaw reguł, których wdrożenie doprowadzi do pożądanego celu.

1. Czyszczenie obwodu

To bardzo ważny etap przygotowawczy, od którego należy zacząć porządkować przechowywanie rzeczy w szafie. Dlatego bez żalu pozbywamy się ubrań i akcesoriów, których nie nosiliśmy przez długi czas. Są one najlepiej rozprowadzane wśród przyjaciół lub przekazywane na cele charytatywne.

2. Podzielić i podbić!

Następny krok pozwoli Ci szybko i łatwo uzyskać dostęp do niezbędnych rzeczy. Istnieją dwa sposoby „zorganizowania” ubrania. Pierwszym jest sortowanie według koloru, drugie według typu. Powinieneś również zdecydować, że wieszasz na wieszakach, a to będzie przechowywane po prostu w zgrabnie złożonej formie.

Nasza opinia:

- Jak pokazuje doświadczenie, nie przechowuj ubrań w zbyt dużych stosach. Lepiej jest ograniczyć się do kompaktowych, ale łatwo dostępnych stosów. W tym przypadku optymalne będzie umieszczenie gęstych rzeczy na dole i jaśniejszych - na górze.

3. Nie zapomnij o oświetleniu

Dobre oświetlenie jest pewnym pomocnikiem w znalezieniu nawet najmniejszej rzeczy w szafkach i najodleglejszych szufladach. Nie należy więc ograniczać się do światła z żyrandola. Zadbaj o dodatkowe oświetlenie po bokach, a nawet wbuduj reflektory, dzięki którym możesz łatwo zobaczyć całe wypełnienie szafki.

4. Trzymaj wszystko pod ręką

Ubrania i akcesoria powinny być ułożone w taki sposób, aby nie trzeba było przerywać wszystkiego za każdym razem w poszukiwaniu konkretnej rzeczy. Dlatego starannie sortuj garderobę, a te dżinsy lub koszulki, które nosisz najczęściej wkładaj na pierwszy plan.

Nasza opinia:

- Najlepszą opcją byłoby składanie sezonowych lub rzadko używanych przedmiotów na górnych półkach. W ten sposób nie tylko wykorzystasz dodatkową przestrzeń na górze, ale również zwolnisz dużo miejsca na lepszy dostęp do „popularnych” elementów garderoby.

5. Angażujemy przestrzeń pionową

Do miejsca nie marnuje się na próżno, konieczne jest zastosowanie go na korzyść swojej garderoby. Wąskie półki na samej górze szafki nadają się do tego, co mogłoby być bardziej odpowiednie, więc pamiętaj o tym. A jeśli masz otwartą garderobę - użyj przestrzeni pod sufitem, półki z tymi rzeczami, które nie są tak często noszone, będą tam idealnie umieszczone.

6. Użyj przezroczystych pojemników

Pomagają dobrze sortować ubrania i uzyskać szybki dostęp do nich zarówno ręcznie, jak i wizualnie. Teraz nie musisz przeszukiwać całego stosu w poszukiwaniu konkretnej koszulki, ponieważ możesz go zobaczyć w dowolnym miejscu przezroczystego pojemnika. A jeśli pojemność jest zbyt duża, powinieneś użyć organizera wkładek, który również sprawi, że szafa będzie lepsza.

7. Pro buty z obcasami

Chciałbym poruszyć ten temat osobno, ponieważ jest to palące pytanie dla wielu dziewcząt. Aby szybko i sprawnie zorganizować przechowywanie butów na obcasach, wystarczy przymocować kilka metalowych rurek do ściany. Szybko, wspaniale, a dziewczyny są szczęśliwe - a to jest ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o garderobę!

8. Wykonywanie nadzoru

Oczywiście nie będziemy umieszczać błędów ani czujników GPS, jak w filmach szpiegowskich, ale nadal jest przydatne do identyfikacji pudeł z butami (które niektóre rodziny mają całkiem sporo). I możesz w staromodny sposób ręcznie podpisywać, gdzie jest para. I możesz pójść w modny sposób i po sfotografowaniu butów w pudełkach, przykleić zdjęcia bezpośrednio na opakowaniu.

9. Wszystko jest jak na wybór

Oprócz praktycznej organizacji szafy, nie zapomnij o estetycznym komponencie. Więc spróbuj podnieść, jeśli nie identyczne wieszaki, to przynajmniej jeden typ lub z tej samej serii.

10. Wszystko ma swoje miejsce

Aby uzyskać dobrą orientację w szafie, najbardziej pożądane przedmioty najlepiej umieścić na wysokości oczu. Dlatego to, czego używasz rzadziej, wysyłaj do niższych półek. A co zrobić z sezonowymi i rzadko używanymi rzeczami - już wiesz.

11. Jak butik mody.

Dla prawdziwych fanów stylu skandynawskiego, a także dla zwolenników minimalizmu, mobilne stojaki mogą być idealnym rozwiązaniem. I będą szczególnie istotne w małych pomieszczeniach. Opcja z otwartą szafą jest również dobra, ponieważ wizualnie nie stworzy ograniczeń, co oznacza, że ​​przestrzeń będzie wydawać się szersza i swobodniejsza.

Loading...