Porady i pomysły

Szklane blaty kuchenne: ekspertyza

Jeśli od dawna chciałeś zainstalować szklany blat w kuchni, ale wątpisz w swoją decyzję, ten artykuł jest dla Ciebie. Plusy, minusy i porady doświadczonego projektanta

Razem z projektantemElena Karasayeva w dalszym ciągu zapoznajemy się z różnymi materiałami do blatów kuchennych.

Elena Karasaeva, projektantka wnętrz

przejdź do profilu

Pierwsze wykształcenie wyższe to inżynier projektowania, drugie to kształcenie profilowe, projektant wnętrz (IDS), a także intensywne kursy odświeżające.

Autor kilkudziesięciu zrealizowanych projektów projektowych wnętrz prywatnych i publicznych, publicysta.

Publikacje w wiodących magazynach wewnętrznych.

- Oferuję pełen zakres usług w zakresie tworzenia wnętrz: od planów i rysunków, szacunków materiałów i wyposażenia po nadzór architektoniczny na placu budowy, do wypełnienia i wypełnienia meblami i wystrojem gotowego domu lub mieszkania.

Finalista międzynarodowego konkursu architektów i projektantów PinWin. Nauczyciel kursu autora „Szkice na tablecie” w International School of Design (IDS).

helenka-design.ru

Projekty WSZYSTKIE

Kuchnia P-44 (w KV)

LCD na Bazovskoy „Morze we mnie” (d15k7)

Wybór jednego materiału nie jest łatwy, ponieważ blat musi być trwały, gładki, odporny na przecięcia, wilgoć i temperaturę. Jest narażony na agresywną ekspozycję każdego dnia: nieustannie upuszcza coś na blaty, rozlewa na gorąco lub barwi, nakłada ciężki i tnie czymś ostrym. Wszystko to jest powszechne w kuchni. Dzisiaj przyglądamy się zaletom i wadom blatów szklanych.

Główną i niewątpliwą zaletą takich blatów jest to, że szkło jest materiałem nieporowatym. Na wytrzymałym szkle hartowanym można łatwo ciąć, rozlewać na niego wszystko, nie pochłania brudu i zapachów.

Szklany blat łatwo toleruje wysokie i niskie temperatury. Łatwo jest dbać o szkło, jest hipoalergiczny i nie wydziela żadnych zapachów.

Dzisiaj nie można się zastanawiać nad limitem wariacji kolorów szkła. Nie są. Jeśli nie znajdziesz pożądanego odcienia lub tekstury na palecie, producent prawdopodobnie będzie w stanie wykonać szklany blat zgodnie z własnymi preferencjami.

Jedną z głównych wad szklanego blatu byłoby określenie kosztu. Mimo to ten materiał wymaga specjalnego podejścia, szczególnie w przypadku dużych rozmiarów blatów. Wiemy jednak, że zawsze trzeba płacić za jakość, więc prawdopodobnie będziemy przypisywać wysokie koszty cechom materiału.

Nie należy się spodziewać niemożliwego ze szklanych blatów. Oczywiście są one mocne i odporne na ścieranie, ale kamień naturalny jest wciąż mocniejszy, dlatego warto zachować ostrożność podczas pracy.

Obejrzyj film: ZOBACZ niesamowite Panele szklane z grafiką do kuchni. szkło w kuchni (Październik 2019).

Loading...