Apartamenty i domy

Jasne studio w stylu skandynawskim dla miłośników podróży

Powierzchnia 45 m2Kuchnia8.9 m2

Skandynawski styl czytania studia INT2architecture to projekt pełen światła, powietrza i jasnych wiosennych barw, które nie mogą się nudzić

Tym razem wybraliśmy projekt tygodnia jako jasne i jasne mieszkanie w stylu skandynawskim ze studia. Int2architektura. Piękno tego obiektu jest niezaprzeczalne, ale jest w nim wiele niuansów, niezauważalnych na pierwszy rzut oka.

Alexander Malinin, Architekt, absolwent Wołgogradzkiego Państwowego Uniwersytetu Architektury i Inżynierii Lądowej (Wydział Budownictwa Mieszkaniowego i Publicznego) w 2005 roku. Brał udział w warsztatach w Europie i Rosji. Współzałożyciel Int2architecture, czołowy architekt i projektant projektu.

Osobista strona

Anastasia Shevelyova, Architekt, absolwent Wołgogradzkiego Państwowego Uniwersytetu Architektury i Inżynierii Lądowej (Wydział Budownictwa Mieszkaniowego i Publicznego) w 2009 roku. Nieco później, w 2012 roku, została absolwentką podyplomowego programu edukacyjnego Instytutu Mediów, Architektury i Wzornictwa Strelka (studio Obywatele jako klienci). Brała udział w letnich szkołach i warsztatach w Holandii, Austrii, Japonii, Rosji. Współzałożyciel Int2architecture, czołowy architekt i projektant projektu.

Osobista strona

- Opowiedz nam o kliencie tego projektu.

- Klient jest młodą niezamężną dziewczyną, finansistką. Uwielbia podróżować.

Skandynawski minimalizm na 33 metrach: studio z łóżkiem pod sufitem

Sufity drewniane, marmurowe i czarne: 220-metrowy strych w Barcelonie

- Gdzie jest to mieszkanie?

- Mieszkanie o powierzchni 45 metrów znajduje się w nowym domu w Chimkach. Wewnątrz zainstalowano już wewnętrzne przegrody, okna i grzejniki, rozwiedziony elektryk.

- Czy będzie przebudowa?

- Projekt obejmuje całkowitą przebudowę mieszkania wraz z rozbiórką wewnętrznych przegród (z wyjątkiem łazienki). Okna i grzejniki pozostają.

- Jakie były wymagania klienta?

- Głównym zadaniem było stworzenie pięknego i funkcjonalnego wnętrza, uwzględniającego minimalną powierzchnię mieszkania i niski koszt projektu.

Funkcjonalnie, w małym mieszkaniu wymagane było umieszczenie sypialni z małą szafą, salonu z rozkładaną sofą, fotela i stolika kawowego, kuchni z barem, szafy na ubrania na korytarzu. Trzeba było znaleźć dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Alexander Malinin, architekt:

- Dzięki racjonalnej przebudowie udało nam się funkcjonalnie podzielić przestrzeń jednopokojowego mieszkania na salon, sypialnię i kuchnię, a jednocześnie połączyć je wizualnie. Jeden z głównych problemów małych mieszkań - brak miejsca do przechowywania - rozwiązano za pomocą „zagęszczonych” nowych partycji, które zamieniono w szafy (wbudowana szafa w korytarzu i mała szafa z boku sypialni).

Ponadto łóżko w sypialni jest podniesione do podium, aby z jednej strony wizualnie podzielić pokój dzienny i sypialnię, az drugiej, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania takich dużych przedmiotów, takich jak koce, poduszki, pościel i tak dalej. Na balkonie fotele wykonane są z odmalowanych szuflad armii, które można również wykorzystać do przechowywania.

Osobista strona

- Jak pracowałeś z projektowaniem kolorów?

- Całe wnętrze jest zaprojektowane w delikatnych kolorach światła. Rozwiązanie kolorystyczne opiera się na połączeniu białego tła i akcentów kolorystycznych: korala w sypialni, szmaragdu w kuchni, żółtego w łazience, niebieskiego na balkonie.

- Które pokrycia podłogowe, ścienne i sufitowe są wybrane i dlaczego?

- Aby pokryć podłogę mieszkania podjęte laminatem o fakturze jasnego drewna. Na podłodze w łazience znajduje się czarny mozaikowy plaster miodu - sześciokąt z chipem o wymiarach 5 x 5 cm.

Ściany mają być pomalowane na biało, niektóre ściany są ozdobione cegłą.
Fartuch w kuchni - płytki ceramiczne z nadrukiem (20x20 cm).

Część przegrody przy barze malowana jest specjalną farbą do tablic, dzięki czemu pojawił się solidny matowy łupek do pisania kredą.

Czerwona ceglana ściana na balkonie jest pomalowana na biało, dzięki czemu niebieskie ramy okienne zainstalowane przez dewelopera harmonijnie pasują do wnętrza.

W łazience jedna ze ścian pokryta jest czarną mozaiką na podłodze, na innych biała płytka Kerama Marazzi o wymiarach 10 x 10 cm z częściowym nadrukiem liter Scrubble, a także białą i ciemnoszarą wodoodporną farbą. Ekran łazienki wykonany jest z płytek ceramicznych imitujących drewno vintage.

Anastasia Shevelyova, architekt:

- Mieszkanie znajduje się w okrągłym domu, więc ściany biegną wzdłuż promienia, lekko zwężając się od zewnętrznej ściany do wejścia. To nie stało się problemem. W przypadku umieszczenia wbudowanych mebli finiszery będą wyświetlać kąty pod kątem 90 stopni. Więcej niż cokolwiek pośredni kąt nie przeszkadza.

Osobista strona

- Jakie meble i oświetlenie zostały wybrane do projektowania wnętrz i dlaczego?

- Meble na życzenie klienta są wybierane głównie w IKEA. Niektóre przedmioty (podium, bar, wbudowana szafa w korytarzu) zostaną wykonane w warsztacie. Budowniczowie zrobią stojak na balkonie z rur wodnych pomalowanych na czarny kolor i drewnianych paneli półek na meble. Szuflady wojskowe, na których będą siedzieć, zostaną wykonane zgodnie ze szkicami, pomalowanymi na pożądany kolor i zostaną oznaczone na nich za pomocą szablonu.

Ze względu na niską wysokość pomieszczenia postanowiono nie obniżać sufitu, ale używać lamp sufitowych i reflektorów zakupionych w IKEA i CentrCvete, a także lamp wiszących Muuto i domowych lamp z puszek na balkonie. Sufit jest opuszczany tylko w hali i łazience, w której zastosowano wbudowane oświetlenie.

Classic w Soczi: jasne mieszkanie o powierzchni 145 metrów

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o skandynawskim wnętrzu

Loading...