Porady i pomysły

10 najbardziej stylowych czarno-białych wnętrz w stylu skandynawskim

„Maluj kolorami, które masz” - prawdopodobnie słyszałeś to wyrażenie. Dzisiaj powiemy Ci, jak stworzyć stylowe rozwiązania wewnętrzne oparte wyłącznie na czarno-białych kolorach.

W stylu skandynawskim, w zasadzie nietypowo burzliwy wielokolorowy, ale co jeśli pójdziesz dalej i zawęzisz paletę kolorów do dwóch składników? Czy czarno-białe wnętrze chce wyglądać nudno?

Odpowiedź na to pytanie dokładnie zna słynnego szwedzkiego stylistę. Pella Hedeby. Ozdabia niezwykłe wnętrza w stylu skandynawskim, które zainspirowały nas do stworzenia tego artykułu.

Połączenie czerni i bieli w jej pracach z pewnością nie jest nudne! Różnorodność odcieni, dbałość o szczegóły i niezwykłe kombinacje tekstur pozwalają uniknąć rygoru szafy i stworzyć naprawdę przytulne i stylowe wnętrza, w których chcesz mieszkać.

Coraz więcej zawodów nie wymaga stałej obecności w biurze. Dlatego ważne jest, aby móc zorganizować miejsce pracy w domu. Aby zwiększyć swoją produktywność, otocz się inspirującymi plakatami.

Zdjęcia nie zdarzają się zbyt wiele!

Wykorzystanie plakatów i fotografii jest charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego. Mogą to być czarno-białe zdjęcia mody z magazynów mody lub własnych zdjęć. Umieść je na ścianie w kolejności losowej.

Miejsce do przechowywania

Wbudowane stojaki są z pewnością bardzo wygodne, ale jeśli naprawdę lubisz sukienkę lub torebkę - dlaczego by ich nie pokazać? Możesz łamać zasady! Ulubione buty wyglądają świetnie na półce. A elementy salonu podkreślają Twoją indywidualność.

Mieszkańcy krajów skandynawskich stale odczuwają niedobór światła słonecznego. Znamy również ten problem.

Nasza opinia:

- Aby stworzyć różnorodne oświetlenie w domach, używaj fantazyjnych lamp, lamp podłogowych i lamp na kołki. Umieszczone we właściwych miejscach stworzą poczucie komfortu i staną się funkcjonalnym elementem wystroju.

To tutaj przyjmujemy gości, dzielimy się ciekawymi historiami i planujemy. Proste i funkcjonalne meble w stylu skandynawskim, obite lnem, skórą lub zamszem, przyczyniają się do komfortowej rozmowy. Zwykłe dywany lub ścieżki dodają komfortu.

Historie balkonowe

Na takim balkonie dłoń nie podniesie się, aby przechowywać stare narty i dżem babci. Niewielki obszar, który w naszej rzeczywistości przeznaczony jest na magazyn, może zamienić się w przytulne miejsce na wieczorne rozmowy przy filiżance herbaty. Potrzebne będzie krzesło o nietypowym kształcie, fantazyjny stolik do kawy i kilka zielonych roślin.

Akcenty: rośliny i wazony

Obserwuj, jak naturalne światło ulega załamaniu, gdy przechodzi przez wazy o nietypowym kształcie. Suszone rośliny będą używane zamiast świeżych kwiatów, a zamiast zwykłych doniczek, wazonów z betonu.

Sypialnia jest tam, gdzie się regenerujemy. Zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, bawełna, len i futro, z pewnością się do tego przyczynia.

Nasza opinia:

- Jeśli w pozostałej części mieszkania nadal jesteśmy gotowi do eksperymentowania z czernią, to podświadomie staramy się, aby nie przekroczyła progu sypialni. I na próżno. Grafitowy kolor ścian, nawiązujący do odcieni pościeli, wygląda bardzo stylowo i nie tłumi.

Zawsze jest pełen życia i dzieli się najbardziej intymnymi. Połączenie metalicznego połysku płyt i czarno-białych powierzchni jest w pełni zgodne z duchem skandynawskim. Ławka zamiast krzeseł i futrzanych czapek ożywi twój pomysł na dobre śniadanie.

Czasami można swobodnie korzystać bez obawy o głupie spojrzenie. Nawet w skandynawskim stylu minimalizmu i zwięzłości istnieją czasem niezwykłe elementy, które po prostu wywołują uśmiech. Nie bój się eksperymentować, a na pewno znajdziesz to, czego szukasz!

Pella Hedeby

Autorem wszystkich tych wnętrz jest Pella Hedebi, jedna z najbardziej poszukiwanych stylistek w Szwecji. Możesz dowiedzieć się więcej o pracach i uzyskać nową porcję inspiracji na swojej osobistej stronie internetowej.

Obejrzyj film: Jak urządzić nowoczesny salon - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Styczeń 2020).

Loading...