Porady i pomysły

Gdzie zrobić domową kawiarnię: 25 pomysłów

Dla prawdziwych miłośników kawy przygotowanie aromatycznego napoju staje się prawdziwym rytuałem. Jak sprawić, by przytulna kawiarnia była przytulna i funkcjonalna - powiedz dziś

Trochę pomysłowości - możesz zorganizować prawdziwy kącik kawowy w domu, aby napić się kawy, zjeść śniadanie i zorganizować przyjemne spotkanie z przyjaciółmi nie w kawiarni, ale we własnym domu. Nawet na niewielkim obszarze możesz stworzyć atmosferę swojej ulubionej kawiarni i zrobić pokój z kuchni, którego nie chcesz wychodzić, więc inspiruj się naszymi pomysłami.

1. Stacja do kawy

Jeśli pozwala na to miejsce, możesz zorganizować prawdziwy mini-bar z oddzielnym stołem, gdzie będzie ekspres do kawy, kubki, cukier, przyprawy, syropy.

2. Wyspa przyjemności

Jeśli od dawna marzysz o wyspie kuchennej, chęć wyposażenia domowej kawiarni jest doskonałym powodem, by w końcu zdobyć wyspę.

3. Pamiątkowy wystrój

Kokardki z pamiątkami z różnych części świata - fajny wystrój baru z gorącymi napojami. Przyjaciele będą mile zaskoczeni, kiedy będą mogli zobaczyć swoje prezenty tutaj.

4. Linia podziału

Jeśli nie ma miejsca na kolekcję dzbanków do kawy i filiżanek w kuchni lub w salonie, umieść kawiarnię jako przegrodę - możesz usiąść w wygodnym fotelu, cieszyć się aromatycznym napojem z ulubionego kubka lub spędzić czas w przyjemnej atmosferze.

5. Dla tych, którzy lubią zaskakiwać

Jeśli lubisz niespodzianki, ukryj małą kawiarnię w szafie, aby zaskoczyć gości w odpowiednim momencie, otwierając drzwi i robiąc kawę.

6. Stacja mobilna

Mini-bar na kółkach to wspaniały pomysł, aby nie odmawiać sobie siedzenia w salonie. A jeśli chcesz przynieść kawę do sypialni, mini-bar na kółkach, a potem go potrzebujesz.

7. Zgodnie ze wszystkimi prawami gatunku

Jeśli masz miejsce w kuchni i uwielbiasz kawę, to na pewno spodoba Ci się pomysł specjalnego stołu z pojemnikami do przechowywania, a tam znajdziesz kilka zestawów naczyń.

8. Moje menu

Specjalna deska z menu domowych napojów kawowych nie pozostawi nikogo obojętnym.

9. Dla osób nie będących bywalcami

Zaimprowizowany bar ozdobi przyjęcie domowe, a Ty będziesz mógł zadowolić tych, którzy czekali na deser przez cały wieczór.

10. Dla marzycieli

Jeśli zawsze marzyłeś o swojej kawiarni, zacznij od małej. Umieść mały bar z krzesłami lub krzesłami pod ścianą i zaproś przyjaciół do odwiedzenia.

11. Toaletka stała się kawą.

Ta opcja jest przeznaczona dla tych, którzy nie myślą o swoim poranku bez filiżanki kawy - to będzie ścigać twój sen, a twój makijaż i fryzura będą czekać.

12. Kawa - napój nie tylko do kuchni.

Możesz wyposażyć swój kącik kawowy nie tylko w kuchni, ale wszędzie tam, gdzie zapragnie twoje serce. To miejsce jest tylko dla Ciebie i może być zlokalizowane tam, gdzie chcesz.

13. Miejsce na fantazję

Nie przywiązuj się do ogólnego stylu kuchni lub salonu. Kawiarnia może przełożyć twoje fantazje, czy to ekspres do kawy w stylu retro, czy niezwykły zestaw wykonany w ulubionym jasnym kolorze.

14. Strefa komfortu

Po zaparzeniu kawy, chcesz przeczytać świeżą gazetę, zjeść przekąskę, marzyć lub po prostu odpocząć od zgiełku i kreatywności. Pamiętaj, aby wyposażyć miejsce na takie wakacje.

15. Nook

Miejsce w rogu zazwyczaj pozostaje puste i nie funkcjonuje, ale można zrobić specjalne półki na różne rodzaje kawy, kubki i ekspresy do kawy.

16. W niszy

Jeśli masz szczęście i masz niszę w swojej kuchni, pamiętaj, aby użyć jej do zainstalowania stacji do kawy. Półki z słoikami i kółkami idealnie pasują do niszy i nadają jej funkcjonalność.

17. Stacja motywacyjna

Kawa daje radość, dostosowuje się do aktywnego dnia. Aby wzmocnić ten efekt, udekoruj swoją domową kawiarnię plakatem z motywacyjnym cytatem.

18. Transformator prętowy

Nie rozpaczaj, jeśli nie ma wolnej przestrzeni, a wszyscy wokół mówią, że bar kawowy to kaprys. Ukryj to przed obcymi za pomocą przekształcającej konstrukcji.

19. Domowy ekspres do kawy

Jeśli masz szczęście zostać właścicielem profesjonalnego ekspresu do kawy, pozwól mu być w domu. Słodkie ręczniki, kolorowe kubki dodają komfortu.

20. Bufet kawowy

Dziedziczony rzadki bufet doskonale nadaje się do aranżacji domowej kawiarni. A może nawet chcesz ozdobić ją kolekcją starych Turków.

21. Zrób to sam

Wykonanie masywnego stołu z drewna i półek wcale nie jest trudne, a ten projekt mini-baru wygląda stylowo i pięknie.

22. W pudełku

Nie ukrywaj szkieletów w szafie, ukryj tam akcesoria do kawy. Przeczytaj, jak zrobić funkcjonalne szuflady w kuchni, a jeden z nich z pewnością będzie mógł przeznaczyć Twój ulubiony napój.

23. Przy oknie

Nie ma nic lepszego niż spotkanie ze świtem przy filiżance kawy. Jeśli taki pomysł jest ci bliski, rozważ miejsce na mini-bar przy oknie.

24. W duchu minimalizmu

Może motyw z tymi samymi filiżankami w kawiarni jest tak blisko ciebie, że chcesz go powtórzyć w domu? Dlaczego nie? Równe neutralne zestawy kolorów, białe ściany, stylowy ekspres do kawy i geometryczny plakat - co jeszcze jest potrzebne do szczęścia!

25. Na werandzie

Dobrą tradycją jest zebranie całej rodziny na balkonie lub werandzie, aby omówić plany na wakacje przy filiżance kawy. Aby uniknąć przenoszenia tacek z kubkami, udekoruj mini-bar w pobliżu.

Loading...