Porady i pomysły

Jak sprawić, aby wnętrze skandynawskie było bez remontu: pomysły i wskazówki

Skandynawski styl zachwyca prostotą, łatwością i funkcjonalnością. Dlatego praktycznie nie wychodzi z mody, aw ostatnich latach zaczął zdobywać jeszcze większą popularność. Jeśli nie chcesz naprawiać wnętrza w stylu skandynawskim, dowiesz się z naszego materiału

Prostota, minimalizm i funkcjonalność - te trzy zasady projektowania wnętrz powstały w Danii, Norwegii, Finlandii i Szwecji po II wojnie światowej. Rządy tych krajów zdecydowały, że wygodne, przytulne, piękne mieszkanie powinno być dostępne dla wszystkich. W tym duchu zaczęły pojawiać się style projektowania w tych krajach. Osiągnęli szczyt w latach 50. ubiegłego wieku. Wtedy pojawiła się koncepcja „stylu skandynawskiego”.

Nie bój się koloru

Skandynawski styl zakłada przewagę bieli, a reszta kolorów powinna być dyskretnym dodatkiem. Niemniej jednak, naturalne linie, prostota mebli można bezpiecznie zmieszać z kolorową sofą i jasnym punktem poduszki. Jednocześnie, niezależnie od tego, jak wyróżnia się sofa, pozostałe obiekty wokół niego będą uporczywie odzwierciedlać styl skandynawski, podkreślając jego funkcjonalność i bezpośredniość.

Jednak każda konstrukcja, każdy mebel może stać się jasnym punktem. Możesz sam określić, co będzie się wyróżniać w spokojnym, niemal odbarwionym wnętrzu północnym.

Graj z eklektyzmem

Spraw, aby pokój był bardziej funkcjonalny, dodając na przykład stoliki kawowe lub stoliki nocne. Lub zakryj podłogę matą azjatycką. Pokój natychmiast nabiera zaktualizowanego wyglądu. Nie pomieszaj mieszania stylów (jest to eklektyzm): od Skandynawów najważniejsza jest funkcjonalność.

Otwartość jest mile widziana

Otwarte półki wśród niemal białej przestrzeni to jedna z charakterystycznych cech stylu. Śnieżnobiałe środowisko może być dodatkowym źródłem inspiracji. Po prostu nie czyń wnętrza bardzo bezbarwnym.

Nasza opinia:

- Między innymi styl skandynawski wyróżnia się zamiłowaniem do drewna. Różne kombinacje na podłodze, ścianach i meblach sprawią, że Twoje wnętrze będzie nie tylko piękne, ale także przyjazne dla środowiska.

Styl do uporządkowania rzeczy

W rodzinie dominujące miejsce zajmuje jeden styl: chaotyczny. Jednakże surowość skandynawskich wzorów mebli będzie nakazywać ogólny wygląd pomieszczenia.

Co ciekawe, styl skandynawski może przejawiać się w stylu rustykalnym lub rustykalnym. Proste meble, duże okna, dające dużo światła i powietrza, brak pompatyczności - Skandynawowie są wierni sobie w tworzeniu prostego, przytulnego, funkcjonalnego środowiska.

Garland zamiast kinkietów

Nawet oświetlenie w stylu skandynawskim jest wyjątkowe. Może to być prosta girlanda z żarówek, zawieszona na ścianie lub zebrana nad stołem w postaci świetlistej gromady. Możesz myśleć o własnej wersji, ale pamiętaj o najważniejszej rzeczy: bez pretensjonalności.

Mieszaj tekstury

Drewniana podłoga, niemal asceza sytuacji - zarówno na korytarzu, jak iw pokoju gościnnym, stwarza wygodę. Spróbuj rozcieńczyć go różnymi teksturami, a pokoje staną się bardziej interesujące i atrakcyjne.

Tradycje się nie zmieniają

Tradycyjny salon z reguły ma tylko to, co jest potrzebne: sofę, poduszki, krzesła, stolik do kawy i dywany na podłodze. Czasami niektóre ulubione przedmioty lub pamiątki, które są zazwyczaj umieszczane na stojakach lub półkach. Niech tak będzie, ale tylko w kolorze białym. Zgodnie z twoimi upodobaniami możesz rozdzielić przestrzeń na przykład za pomocą jasnego dywanu. On automatycznie przyciągnie całą uwagę do siebie.

Nasza opinia:

„Zadaniem architekta jest ułatwienie życia” - powiedział niegdyś słynny fiński projektant Alvar Aalto. Biorąc pod uwagę wnętrze któregokolwiek z pomieszczeń, spróbuj zastosować się do tej zasady. Stos mebli, wiele niepotrzebnych drogich przedmiotów może stworzyć tylko jeden styl - bez smaku i tylko jedno uczucie - dyskomfort.

Zabytkowe meble z lat 60-tych. Nie bój się dodawać do niej notatek skandynawskich. Spowoduje to odświeżenie wnętrza pokoju. Nawiasem mówiąc, same meble z lat 60. raczej nie przyznają skandynawskiego rygoru w prostocie i funkcjonalności.

Ten sam projekt

Fani bardziej nowoczesnego wnętrza nie mogą się martwić: skandynawski styl znajdzie gdzie zostawić wydruk. Meble o surowych formach, lekkie ściany i sufit, panoramiczne okna, niepozorne kolory - kto może powiedzieć, że to nie ten sam projekt?

Styl, który daje wolność

Jasny optymizm i zwiewność stylu skandynawskiego mogą zadowolić dziecko lub nastolatka. Dadzą poczucie wolności słowa, co jest bardzo ważne dla dzieci. Dorastając, dzieci mogą, na tle czystości i minimalizmu skandynawskich linii, tworzyć własne wnętrze, zgodnie z ich potrzebami i hobby.

Lekkie meble. Kurtyny świetlne. Okna w zdecydowanej większości mieszkań przeciętnego mieszkańca Rosji, a więc białe - plastikowe. Jak widać, ze skandynawskiego stylu masz już sporo.

Loading...