Porady i pomysły

Jak przechowywać rzeczy letnie i gdzie znaleźć dla nich miejsce: 10 przydatnych pomysłów

Lato dobiega końca: nadszedł czas, aby przygotować się do sezonu, kiedy ciepłe, wygodne i obszerne rzeczy zdominują dom. Jednym z rozsądnych sposobów oszczędzania przestrzeni jest trzymanie letniej odzieży i akcesoriów. Ale jak znaleźć miejsce w małym mieszkaniu? Przeczytaj w naszym artykule.

Zmiana pór roku to czas, w którym możesz zmienić swój styl życia. Świetny moment, aby uzyskać ciepły koc i lekkie świece zapachowe, zaktualizować miejsce pracy w domu i kącik dla uczniów, wyznaczyć nowe cele i cele na jesień. Aby wszystko to znalazło miejsce w życiu, należy zdjąć letnie kapelusze i sprzęt sportowy, sukienki i stroje kąpielowe, sandały i wiklinowe torby. Ale jak znaleźć dla nich miejsce? Bardzo proste.

1. Zdejmujemy w szafce

Jeśli w środku nie ma miejsca - zdejmij rzeczy z szafy w wygodnych koszach lub pudełkach. Letnie rzeczy zajmują zwykle mniej miejsca niż zimowe - zwiń je rolkami. Weź gałąź pod rzeczy poza sezonem, jeśli jest taka możliwość, a jeśli nie - wydaje się, że nadszedł czas, aby pozbyć się nadmiaru.

Wskazówka: kilkakrotnie pojemność przechowywania zmniejsza worki próżniowe. A jednak - chronić przed molami, pleśnią, zapachami i kurzem. I na pewno kosztuje mniej niż nowa szafa.

Istnieje milion sposobów na ozdobienie ściany w oryginalny sposób. A wystrój można również połączyć z przechowywaniem: powiesić najbardziej spektakularne letnie kapelusze na hakach. Możesz usunąć w dowolnym momencie, jeśli nagle wróci lato. Taka instalacja przyciąga uwagę i przypomina ciepło nawet w chłodne dni.

3. Poddasze lub strych

Jeśli oddzielny salon na poddaszu nie działa, to jest to świetne miejsce do przechowywania rzeczy, które obecnie nie są istotne. Oczywiście, jeśli nie zapomnisz o konieczności wentylacji strychu i utrzymania komfortowego reżimu temperaturowego - ubrania nie tolerują zmian temperatury i wilgotności. Funkcje konfiguracji pomieszczenia będą musiały pokonać. Pręty z wieszakami idealnie nadają się do pochyłych ścian. A za nimi, w rogach, możesz trzymać buty.

Jeśli nie masz poddasza, ale sufity są wysokie - miejsce powyżej powinno być używane do przechowywania. Otwarte antresole to stylistycznie piękna opcja na poddasze. Piękne letnie buty mogą być nawet paradowane jako element wystroju wnętrza.

Autor - projektant Alexander Trush

Skrzynie dodają wnętrzu i solidności, a awanturnictwo - paradoks przedmiotu, który kojarzymy z przechowywaniem posagu i jednocześnie znajdowaniem skarbów. Czy kupiłeś je jako ławkę lub stolik nocny, a wnętrze jest nadal puste? Nadszedł czas, aby wypełnić jeden z pierwszych mebli, znanych w starożytnym Egipcie, starannie złożonymi przedmiotami z letniej szafy.

Porada: nie czyść brudnych ubrań w celu długiego przechowywania. Każde niedostrzegalne miejsce, które jest teraz łatwe w obsłudze, przez kilka miesięcy zjada się w tkaninie.

Wiele nowoczesnych modeli łóżek jest już wyposażonych we wbudowane pudełka do przechowywania. Albo sam możesz się tym zająć - nie znikaj w tak cennym miejscu. Letnie buty pasują tu idealnie - a dostęp do nich jest bardzo łatwy.

Wskazówka: podczas zdejmowania sandałów i butów sprawdzaj każdą parę - czy potrzebujesz kranów, pęknięć i brudu? Obciągaj buty gazetami z zamkniętymi palcami, aby nie straciły kształtu podczas zimy.

W korytarzu można również znaleźć róg, jeśli Twoja jesienno-zimowa szafa jest zrównoważona. Świetny pomysł: przechowywanie w walizkach. Wygląda świetnie, poza tym pasuje do środka z odpowiednim podejściem. Letnie gry sportowe na świeżym powietrzu mogą służyć jako osobliwa dekoracja wnętrza.

Wskazówka: więcej ubrań mieści się w walizce, jeśli złożysz ją nie w stosy, ale z rolkami. Na dole - bardziej gęste i obszerne rzeczy, dżinsy i spodnie. Nad nimi są koszulki i lekkie sukienki.

Loggia wydaje się być najlepszym miejscem do przechowywania wszystkiego na świecie, ale to nie do końca prawda. Jeśli pomieszczenie nie jest ogrzewane, lepiej nie składować tam letnich ubrań, ponieważ niskie temperatury zmniejszą trwałość lekkich tkanin. W przypadku roweru wydaje się, że jest to idealny obszar. Ale ze względu na zmiany wilgotności mogą ucierpieć części: łańcuchy i łożyska. Zadbaj więc o izolację balkonu - i zorganizuj tu nawet całą garderobę.

Biorąc pod uwagę wymagania dotyczące temperatury i wilgotności, idealnym miejscem do przechowywania letnich ubrań i rzeczy jest dobrze wentylowane, ciepłe i jasne pomieszczenie, takie jak sypialnia. A jeśli nie chcesz oglądać sukien i tęsknie przypominać lato, ukryj je za zasłoną w dowolnej formie: zwinięte i złożone w pudełka i pojemniki lub swobodnie wiszące na ścianie.

Genialnym pomysłem na racjonalizację przestrzeni jest zorganizowanie przestrzeni magazynowej dosłownie na podłodze. Klatki schodowe są szczególnie wygodne. Właściciele tej maleńkiej szafy z wbudowaną drabiną, która służy jako schowek na rzeczy, również przeprowadzili wyróżnienie, które działa, gdy naciskasz przycisk stopą - bardzo dyskretnie.

Porada: jeśli umieścisz rzeczy w magazynie, gdzie dostęp powietrza jest trudny, umieść saszetki z suszonymi płatkami lawendy lub rozmarynu w pudełku, aby uchronić je przed zapachem stęchlizny.

Loading...