Apartamenty i domy

Dom w pobliżu Rostowa dla przyjaznej rodziny, z prawdziwym kominkiem i dużym basenem

Powierzchnia 390 m2

Marzysz o nowoczesnym wiejskim domu, w którym każdy szczegół jest przemyślany i gdzie chcesz mieszkać zarówno latem, jak i zimą? Proponujemy przykład z domku w regionie Rostów: dzięki żmudnej pracy projektantów stało się prawdziwym gniazdem rodzinnym, przytulnym i wygodnym.

Kto z nas nie marzy o domu w Alpach, nad morzem lub w otoczeniu rodzimych piękności? Człowiek zawsze stara się być bliżej natury. Aby jednak mieszkać poza miastem przez cały rok, dom powinien być jak najbardziej komfortowy i funkcjonalny. Autorami tego projektu są projektanci z pracowni architektonicznej ”Chado„Evgeny Zadorozhny i ​​Oleg Pigulevsky - podzielili się swoimi doświadczeniami na temat tego, jak powinien wyglądać idealny dom na wsi.

Evgeny Zadorozhny, architekt i projektant wnętrz

Absolwent wydziału projektowania i wyposażenia wnętrz RGAAI 2009. Po ukończeniu studiów pracował w pracowni architektonicznej „M1: 1” pod kierunkiem Wiaczesława Kozłowa. Od 2013 roku jest szefem pracowni architektonicznej „Chado”. Uczestnik i zwycięzca krajowych i regionalnych wystaw, nagród i konkursów.

chado.pro

Oleg Pigulevsky, projektant

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wyposażenia RGAAI 2006. Od 2006 do 2009 - słuchacz studiów podyplomowych w Centrum Szkolnictwa Wyższego SKSC (Wydział Studiów Religijnych, Historia Filozofii, Kulturoznawstwo). W 2008 roku rozpoczął pracę w pracowni architektoniczno-projektowej „M1: 1” pod kierunkiem Wiaczesława Kozłowa. Od 2013 r. Kierownik pracowni architektonicznej „Chado”. Uczestnik i zwycięzca krajowych i regionalnych wystaw, nagród i konkursów.

chado.pro

Właściciele tego domku - rodzina z dużą literą, duża i przyjazna. Wraz z klientami projektanci studia mieli naprawdę silną i opartą na zaufaniu relację: taka komunikacja trwała nawet po zakończeniu wszystkich prac. Życzenia właścicieli były proste: w domu musi pojawić się kominek, który stanie się centralnym elementem wnętrza. W rezultacie pełne wzajemne zrozumienie i zaufanie pozwoliły nam stworzyć projekt, który spełniłby oczekiwania zarówno klientów, jak i projektantów.

Evgeny Zadorozhny i ​​Oleg Pigulevsky, projektanci

- Najważniejszą rzeczą dla nas jest to, że klient jest całkowicie zadowolony z pracy, ale równie ważne jest, abyśmy byli również zadowoleni z rezultatu. O tym projekcie możemy śmiało powiedzieć, że wdrożyliśmy wszystko, co zamierzaliśmy, a obecnie jest to jedna z głównych prac w naszym osobistym portfolio.

chado.pro

Głównym zadaniem projektantów było stworzenie najwygodniejszego domu na pobyt stały, co znalazło odzwierciedlenie w jego układzie. Ponieważ budynek został zaprojektowany od podstaw, stwarzał możliwości rozwoju pomysłów projektowych i swobody działania. W rezultacie na 380 kwadratach znajdowało się 14 przestronnych pokoi, duży kominek i wszystkie niezbędne środki łączności zapewniające komfortowe życie.

Najbardziej nietypową i trudną decyzją był kominek dwustronny. Pomysł zrodził się z chęci racjonalnego korzystania z kominka. Kominek został zintegrowany ze ścianą, która wychodzi na taras z basenem, i zaczął się bawić z dwóch stron: dzięki czemu można zebrać się wokół ognia zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Po bokach kominka zainstalowano duże witraże: gdy jest na zewnątrz ciepło, można je całkowicie rozłożyć. Stwarza to efekt całkowitego wymazania granicy między domem a jego otoczeniem.

Kolejną nie banalną niewyraźną granicą była ściana kuchenna: zamiast tradycyjnego fartucha nad powierzchnią roboczą zamontowano witraż, przez który gospodyni, nie podnosząc wzroku z gotowania, może opiekować się dziećmi w następnym pokoju gier.

Evgeny Zadorozhny i ​​Oleg Pigulevsky, projektanci:

- Efekt przenikania wewnętrznego i zewnętrznego jest wzmocniony przez wnętrze: niektóre ściany są wyłożone takimi samymi ręcznie wykonanymi cegłami teksturowanymi jak fasada.

chado.pro

Bardzo ciekawa kombinacja materiałów i kolorów wybranych w głównej sypialni. Brutalne cegły tutaj sąsiadują z miękkimi tkaninami o przyjemnej teksturze i naturalnych kolorach (różne odcienie drewna, białe, ceglane) - ze szlachetnymi odcieniami niebieskiego. Wystrój pokoju jest eklektyczny i ogólnie minimalny. Meble i wystrój są najbardziej potrzebne, a centralnym elementem jest niesamowite jasne łóżko z miękką tapicerką.

Salon, kuchnia i jadalnia połączone w otwartą przestrzeń, uzupełnione wysokim sufitem i dostępem do tarasu na basen. Jego konstrukcja jest rodzajem szkieletu dachu. Chodziło o pokazanie piękna ramy nośnej, nie objętej żadnym wystrojem. Projektanci starali się podkreślić pragnienie „uczciwości” w projekcie.

Nagie elementy konstrukcyjne dachu tworzą złożoną grę przestrzenną, która stała się dominującą kompozycją architektoniczną i artystyczną.

Pracownia architektoniczna „Chado”

Wejście do garażu wyłożone jest płytkami klinkierowymi. Konstrukcja ogrodzenia jest prosta, ale oryginalna: jest zwykłym gruzem, ułożonym między dwiema siatkami. Dwustronny kominek to osobna kominek, wyłożony cegłą. Funkcjonalne nisze na drewno opałowe to naprawdę nisze, a nie rekwizyty. Ściany domu wykonane są z bloku ceramicznego wyłożonego cegłami, a dach pokryty jest płytkami ceramicznymi i obszyty kolorową deską.

Evgeny Zadorozhny i ​​Oleg Pigulevsky, projektanci:

- Dostawca kominka - „Styl ognia„, producent płyt - Villa di parchetti. Krzesła i stołki barowe - Projekt KARE. Sufit to zwykła deska. Cała kuchnia została wykonana na zamówienie.

Budowa domu trwała rok: od 2013 do 2014 roku.

Obejrzyj film: Kilka Pytań do. . Schronisko Płockie (Listopad 2019).

Loading...