Apartamenty i domy

Wnętrze tygodnia: 40-metrowy stylowy apartament dla kawalera

Powierzchnia 40 m2Kuchnia 19,85 m2

Jak sprawić, by kawalerka była atrakcyjna, stylowa, a nie „den”? Czy możliwe jest umieszczenie salonu, kuchni, strefy rekreacyjnej i wystarczającej ilości miejsca do przechowywania na 40 metrach? Patrzymy na prawdziwy przykład z Moskwy

Często mieszkanie samotnego mężczyzny nazywa się „kawalerką”. Ale dzisiaj chcemy przedstawić projekt, w którym język nie zostanie nazwany legowiskiem. Jest to najbardziej stylowa przestrzeń (choć niewielka - tylko 40 metrów kwadratowych), która podkreśla dobry gust jej właściciela. Aby przekształcić swoje mieszkanie, właściciel zwrócił się do architekta Valery Kalyuzhny i projektant Olga Povarova.

Valery Kalyuzhny, architekt

Olga Povarova, projektantka

Uniwersalne wnętrze

Jak już się domyśliłeś, klientem wewnętrznym jest młody mężczyzna do trzydziestego roku życia, o statusie jednej rodziny. Jego hobby to podróże do krajów tropikalnych, gdzie lubi surfować i ćwiczyć jogę.

Ostateczne plany mieszkania nie były znane, młody człowiek mógł zostać w nim sam lub wynająć go, co również uznano za alternatywę. Dlatego postanowili uczynić wnętrze uniwersalnym, aby było dobre zarówno dla jednej osoby, jak i dla małej rodziny.

Olga Povarova, projektantka:

- Klient chciał stworzyć apartament typu studio z jednopokojowego mieszkania z oddzielną kuchnią i korytarzem z możliwością szybkiego zorganizowania oddzielnej sypialni. To pragnienie było częściowo spowodowane faktem, że on sam nie wiedział, czy będzie żył w nim sam, czy wolałby go wziąć, być może do małej rodziny.

Musieliśmy zaprojektować mieszkanie jako funkcjonalne, przytulne i spektakularne, a wykonanie tego zadania wymagało minimum czasu i wysiłku.

Cechy planowania

Co ciekawe, początkowo nie było ścianek ani ścian. Jednym z głównych zadań przypisanych architektowi i projektantowi jest stworzenie nowoczesnego i jednocześnie przytulnego układu, który nie spowoduje problemów, jeśli zostanie zatwierdzony przez WIT i inne organizacje. Valery i Olga odnieśli sukces, ponieważ nowy układ został szybko certyfikowany i spełniał wszystkie zasady i przepisy dotyczące utrzymania mieszkania.

Surowość męskiego smaku

Rozwiązanie kolorystyczne pomyślane jest w trzeźwych kolorach jako uniwersalne neutralne tło, które dodatkowo wypełnia wnętrze jasnymi przedmiotami dla przyszłych najemców. Decyzja ta była również podyktowana dotkliwością męskiego smaku, w przypadku, gdy klient mieszka w tym mieszkaniu sam.

Brak żyrandoli

Właściciel mieszkania poprosił, aby nie używać żyrandoli we wnętrzu, aby nie zaśmiecać i tak już niewielkiej przestrzeni i nadać jej większą dynamikę. Dlatego zdecydowano się oświetlić studio za pomocą wbudowanych lamp, lekkich opon i lekkich kieszeni.

Valery Kalyuzhny, architekt:

- Odebraliśmy lampy zgodnie z katalogami niemieckiej firmy SLV i stwierdziliśmy, że niektóre z nich mają analogi w IKEA, z których korzystaliśmy.

Sypialnia w niszy

Początkowo właścicielowi mieszkania zaproponowano wykonanie podziału na strefy pomiędzy sypialnią a salonem, ale w trakcie pracy klient odrzucił ten pomysł. Wolał grube zasłony IKEAktóre następnie zostały ulepszone w atelier poprzez zszycie z nimi jeszcze jednej twarzy i specjalnej warstwy wewnętrznej. Zrobiono to dla dodatkowej izolacji akustycznej.

Olga Povarova, projektantka:

- W przypadku przegród przewidziano część niszy, którą klient ostatecznie zdecydował się wykorzystać jako system przechowywania swoich rzeczy.

Przez ciernie do gwiazd

W każdym projekcie podczas realizacji występują trudności. To wnętrze nie jest wyjątkiem. Przed Valery Kalyuzhny i ​​Olga Povarova pojawiły się dwie główne trudności. Co dokładnie i jak radzili sobie eksperci - powiedział nam Valery Kalyuzhny.

Valery Kalyuzhny, architekt:

- Najtrudniejszą rzeczą w projekcie było ułożenie kanału w zlewie kuchennym. Przede wszystkim funkcjonalność, ale nie ze szkodą dla estetyki. Udało nam się to zrobić bez wznoszenia podium, które jest zwykle używane w takich przypadkach. Obliczyliśmy niezbędne odchylenie i położyliśmy je w ścianie.

Drugą trudnością było poszukiwanie uchwytu obrotowego do telewizora. Dzięki temu udało nam się również. Jak się okazało, są już nawiasy spełniające nie tylko kryteria techniczne, ale także estetyczne.

Wykończenia, materiały i marki

 • Tapeta do malowania w kuchni;
 • Tapety Domus parati (Limonta) w salonie;
 • Tapety Zambaiti Showogue 57 0,7 X 10,05 w obszarze sypialni;
 • Tapety Sirpi plus malowanie Caparol w sali;
 • Podłogi laminowane Wspaniałość Balterio 592 (dąb renesansowy);
 • Meble, zestawy słuchawkowe i sprzęt AGD z IKEA;
 • Ślepa tkanina do łazienki Spirella;
 • Gres porcelanowy Cir Saint Barth w łazience;
 • Gres porcelanowy Casa Dolce Casa w sali;
 • Światło - IKEA.

Wskazówki dotyczące stworzenia podobnego wnętrza przez Valery'ego Kalyuzhny'ego i Olgę Povarovą

 1. Taniec z pieca: pierwszy projekt. Podstawą tego wnętrza jest przemyślany układ, który spełnia wszystkie wymagania klientów. Aby stworzyć wygodne, przytulne wnętrze, które będzie pasować do wszystkiego, co masz na myśli (zwłaszcza jeśli masz tylko jednopokojowe mieszkanie), musisz, zanim zaczniesz komunikować się z budowniczymi i zgodzić się na naprawy, myśleć, rysować, „chodzić po mieszkaniu „na papierze. Jeśli trudno jest Ci przedstawić w skali - skontaktuj się ze specjalistą.
 2. Jeśli twoje akcesoria zmieniają się w zależności od nastroju, potrzebujesz podobnego „tła” wnętrza, tak jak ściana w galerii jest tłem dla obrazów. W zależności od preferencji mieszkańców przestrzeń ta może mieć kilka istnień: od surowych, z kontrastowymi obiektami monochromatycznymi, po jasne, z kontrastowymi kolorowymi akcesoriami. Wystarczy położyć jasne poduszki na kanapie, kupić zabawne kolorowe garnki i ręczniki, zawiesić jasną kurtynę w łazience i zastąpić Audrey Hepburn na przykład jasną Marilyn Monroe Andy Warholem, a życie będzie płynąć w innym kierunku.
 3. Odwróć negatywność w godność! Często zadawane pytanie: co zrobić z włazem inspekcyjnym w łazience, zwłaszcza jeśli znajduje się w najbardziej widocznym miejscu. Udekoruj go swoimi ulubionymi zdjęciami w ramkach, które pomogą ci się obudzić i cieszyć każdego ranka. Albo inna opcja: w naszym projekcie drzwi włazu są lustrem w ramie nad zlewem.
 4. Należy zauważyć, że postęp techniczny idzie dalej i dalej. A jeśli chcesz korzystać z jednego telewizora, a wolisz oglądać go z różnych części mieszkania, użyj uchwytu obrotowego do telewizorów! Dawno minęły czasy, kiedy zamki wyglądały na kłopotliwe i brzydkie. Teraz są eleganckie i niepozorne wzory. W naszym wnętrzu dzięki niemu telewizor można obracać o 180 ° i oglądać ulubione programy z sypialni.
 5. Nie bój się zmieniać, nie bój się zmieniać. Częściej przesuwaj meble, zmieniaj układ, a pewnego dnia obliczysz najbardziej komfortowe wnętrze, a być może najbardziej funkcjonalne i optymalne. Pamiętaj: podłoga i sufit są nieruchomościami, a wszystko wewnątrz, w tym ściany, zaleca się okresowo przesuwać, a wtedy twój świat będzie żywy i płynny, na przykład kuchnia jest najważniejsza, ponieważ zawiera dużo sprzętu. Powinien być przestronny i inspirujący. Możesz podnieść piekarnik do poziomu blatu, a zobaczysz, że jest to wygodne, ponieważ nie musisz się schylać i przysiadać za każdym razem, aby wyjąć indyka z piekarnika.

  Również racjonalne - lepiej umieścić sprzęt w taki sposób: lodówkę, a następnie obok niej - powierzchnię roboczą, potem zlew, ponownie powierzchnię roboczą, a następnie piec. Pozwoli to skrócić czas gotowania, ponieważ nie będziesz wykonywać niepotrzebnych ruchów.

  Jedną z głównych ocen naszej pracy była fraza klienta: „Ta kuchnia inspiruje mnie do gotowania! I wszystko dlatego, że wszystko jest na niej wygodne i jest dokładnie tam, gdzie powinno być”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Olgi Povarovej

Obejrzyj film: Małe 36m mieszkanie w przedwojennej kamienicy #projekt wnętrz (Kwiecień 2020).

Loading...