Porady i pomysły

Żywy mech we wnętrzu: 25 pomysłów i wskazówki dotyczące pielęgnacji

Od dawna chcieliśmy uruchomić rośliny, które zabarwią Twój dom i dostarczą świeżego powietrza, ale nie masz czasu, aby się nimi zająć? Jest sposób! Produkty Fitosten i mech nie wymagają opieki i zapewnią Ci to, czego tak długo pragnąłeś

Dziś eko-styl stał się jednym z najmodniejszych trendów w projektowaniu. Prawie każdy projektant uważa za swój obowiązek dodanie do następnej pracy czegoś związanego z tym obszarem. Tak więc, ze względu na ich oczywiste zalety, ściany i elementy mchu stały się liderami w stylu ekologicznym. Ale jak i gdzie mogą być użyte - przeczytaj poniżej.

Firma produkcyjna „Space Plus”:

- Pomimo faktu, że teraz mech jest trendem w modzie, nie jest on bardzo popularny - jest absolutnie zasłużony. Dzięki wielu zaletom, takim jak estetyczny wygląd, bezpretensjonalna pielęgnacja, praktyczność, trwałość i przyjazność dla środowiska, w zasadzie nie ma żadnych wad. Jedyny warunek: konieczne jest odizolowanie takich powłok od małych dzieci i zwierząt domowych, aby uniknąć zatrucia pokarmowego, ponieważ w żadnym wypadku nie można go wypróbować na zębie.

prostranstvoplus.ru

1. Kompozycje z mchu

Możesz ozdobić swój dom ciekawymi kompozycjami z wykorzystaniem naturalnego mchu. Wnoszą świeżość i różnorodność do wnętrza. Podstawą takich kreacji może być nie tylko różne pojemniki, takie jak wazony i garnki, ale ogólnie wszystko. Taka kompozycja może być wykonana niezależnie nawet w domu, więc wszystko jest w twoich rękach.

Nasza opinia:

- Jeśli zdecydujesz się stworzyć kompozycję własnymi rękami, nasza rada będzie dla Ciebie przydatna. Po pierwsze - znajdź „właściwy” mech. Jeśli zabierzesz go bezpośrednio z lasu, zabierz go razem z ziemią, na której rośnie, aby miał czas na dostosowanie się do nowych warunków domowych. Weź wybrany zbiornik, połóż mech na dnie, po wykonaniu drenażu pod mieszaniną gleby. Po zwilżeniu ziemi połóż mech wraz z ziemią na przygotowanej powierzchni gleby. Możesz użyć gałązek, liści, szyszek, sztucznych kwiatów, a nawet muszelek, aby stworzyć wyjątkową kompozycję. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, nie bój się tworzyć, może to twoja śmiała innowacja stworzy niezrównane dzieło sztuki.

2. Panele ścienne Moss

Phytowall z naturalnego mchu to wyjątkowa nowość na rynku wzornictwa i wystroju wnętrz. Mech jest bardzo przyjemny w dotyku i doskonale pochłania dźwięk. Ścianę można zamówić w dowolnym kształcie iw różnych rozmiarach. Mogą to być nie tylko elipsy i ozdobne figury, ale także kule, instalacje objętościowe, a nawet kostki.

Otrzymują taki cud, impregnując naturalny mech specjalnymi płynami, które w rzeczywistości go zachowują, ale nazywa się to stabilizacją. Jednocześnie mech nie tylko nie traci swoich oryginalnych właściwości, ale także nabywa wiele nowych. Nie psuje się i nie gnije, a także pleśń i różne bakterie nie rozmnażają się w nim. Następnie jest nakładany na bazie MDF, który może być trudnopalny lub odporny na wilgoć.

Firma produkcyjna „Space Plus”:

- Nasza firma reprezentuje naturalny mech z Niemiec na rynku rosyjskim, w tym panele ścienne, dla których nie jest wymagana szczególna ostrożność. Ponieważ mech jest naturalny, może wyschnąć, jeśli wilgotność otoczenia jest mniejsza niż 40-60%. W tym przypadku on, podobnie jak osoba, potrzebuje lekkiego prysznica (nie daj się ponieść zbytnio, aby go nie wylać). Tutaj w rzeczywistości cała opieka.

prostranstvoplus.ru

3. Jasne zdjęcia fito

Cudownie przekształca wnętrze obrazu stabilizowanego mchu. Co więcej, dzięki barwieniu naturalnymi barwnikami, które pojawia się po przymocowaniu do podstawy, można uzyskać wiele różnych kolorów i odcieni dla naturalnego płótna. Panele Moss można umieścić w dowolnym miejscu: w salonie nad sofą, w fartuchu kuchennym, a nawet w łazience.

4. Meble z elementami mchu

Projektanci z Profil Verde chodźmy dalej. Najwyraźniej ściany i obrazy nie były dla nich wystarczające, więc przy pomocy „zielonego projektu” Projekt mchu zaczęli dekorować meble mchem. Teraz możesz znaleźć stoliki kawowe, szafki nocne, lampy, a nawet wyściełane stołki ozdobione żywymi nasadzeniami. Dlatego nie przegapisz okazji, aby odświeżyć swoje wnętrze prawdziwie żywymi meblami.

Nasza opinia:

- W Rosji takie meble są dość trudne do znalezienia, więc możesz pokazać trochę pomysłowości i skończyć z równie spektakularnym wynikiem. Do tego potrzebny będzie gotowy moduł wykonany z mchu, a także stolik kawowy lub szafka ze szklanym blatem. Umieść mech pod szkłem, wypełniając je całą przestrzenią i voila - stół nie będzie gorszy niż projekty z Verde Profilo. Możesz też po prostu umieścić fitomoduł na dowolnej poziomej powierzchni, na przykład w pobliżu sofy.

5. Małe plastry mchu

Ciesz się naturalnością i częścią siły życiowej lasu w Twoim domu dzięki elementom wystroju. Tak więc projektanci tworzą dywaniki, wielobarwne panele, ramki do zdjęć, piłki, a nawet trójwymiarowe litery ozdobione mchem. Nawet niewielki dodatek takiego naturalnego materiału stworzy przytulną, świeżą atmosferę.

Loading...