Porady i pomysły

Jak używać jasnych tkanin i tapet we wnętrzu

Wielu klientów nie zgadza się na wybór jasnych odcieni tapet lub tkanin, preferując spokojne kombinacje, dyskretne kolory i lekkie meble. Projektant opowiada, jak dodawać kolory do wnętrza i nie przesadzać.

Strach przed jasnymi kolorami jest problemem znanym wielu. Często projektanci nawet czują, że klient chciałby rozjaśnić wnętrze, ale boi się koloru, boi się popełnić błąd dotykiem, boi się, że jutro będzie zmęczony szkarłatną ścianą lub tapetą w kwiatku ... Aby uzyskać poradę, zwróciliśmy się do projektantki Wiktorii.

Victoria Wlasova, projektant-architekt:

- Powodem tego wyboru jest to, że wielu klientów nie wie, jak ich wnętrze będzie wyglądać i być postrzegane w jaśniejszym spektrum kolorów. Jednak dzisiaj wybór tapet, tekstyliów, podłóg i mebli jest bardzo szeroki i zadaniem projektanta jest objaśnienie i zademonstrowanie klientowi wewnętrznych nowości.

victoriavlasova.ru

Podajmy przykład. Jeśli klient preferuje klasyczne wnętrze, wielu projektantów oferuje go w kojących odcieniach beżu. Jednak dla takich domów istnieje szeroki wybór palet kolorów tapet i tkanin, które nadadzą wnętrzu świeżości i nowego brzmienia. Na przykład ciekawe tkaniny Delhine Walls and Textures z wzorem w kratkę lub paskiem różnych odcieni będzie świetnie wyglądać we wnętrzu klasycznego stylu. Geometryczny wzór nada dynamice wnętrzu i sprawi, że będzie bardziej słoneczna.

We wnętrzu, wykonanym w stylu angielskim, połączenie szarych i żółtych lub szarych i niebieskich odcieni będzie doskonałym dodatkiem do rygoru architektonicznego. Na przykład we wnętrzu, wykonanym w kojących odcieniach szarości i beżu, można dodać jasne szczegóły: poduszki sofy i zasłony stworzone z tkanin kolekcji Kontrole i paski Folia.

Tym, którzy są gotowi na odważne eksperymenty, można zaoferować tkaniny o głębszych odcieniach - szlachetny bordowy lub ciemny turkus z małym geometrycznym wzorem. Zasłony w połączeniu z poduszkami dekoracyjnymi, wykonane na przykład z tkaniny Tkaniny Pasha lub trówniny amika, stanie się jasnym kolorem, nie przeciążając wnętrza i nadając mu szlachetną osobowość.

Gra z kolorem zawsze graniczy z tematem wyboru tekstur i wzorów użytych materiałów. Nie napełniaj wnętrza i jednego i drugiego. Jeśli w dekoracji większości wnętrza znajduje się skomplikowany wzór, można go powtórzyć tylko małymi szczegółami i nie próbować wypełniać całej przestrzeni domu aktywnymi nadrukami i kolorami.

Wybierając jasny odcień ścian, powinieneś zwrócić uwagę na spokojniejsze meble. A tworzenie dekoracji wnętrz w zwięzłych kolorach, tapicerka może być bardziej akcentująca. Dla wnętrz w nowoczesnym stylu, praca z kolorem jest znana. Tutaj przychodzą z pomocą modne palety z geometrycznymi wzorami. Nowoczesne wnętrza wyglądają świetnie Piet hein eek, wykonane w stylu strychu i nadają domowi jasny i niezwykły efekt. Kolorowe lampy, fotele lub przedmioty artystyczne są doskonale połączone z taką tapetą.

Praktyczne porady od Victorii Własowej

  1. Funkcje pokoju. Przed wybraniem jasnych elementów dekoracji i mebli, warto zastanowić się nad układem przestrzeni, wziąć pod uwagę położenie okien i drzwi, wysokość sufitów. Ważne jest, aby budować dekoracyjne rozwiązania dla tomów. Jeśli chodzi o małe przestrzenie, jeśli jest to „małe i nudne pomieszczenie”, malując je w jasny, bezbarwny kolor, otrzymasz po prostu „mały, nudny, pozbawiony wyrazu pokój”, który nie stanie się większy, ale doda kolorów , możesz uzyskać nawet małą, ale już interesującą przestrzeń życiową.
  2. Połączenie kolorów. Przed wybraniem jasnych kolorów do wnętrza, zwróć uwagę na ich połączenie ze sobą. Tylko osoba o dobrym guście lub doświadczonym wyglądzie projektanta będzie w stanie określić, jak organicznie te lub inne materiały i kolory wyglądają razem.
  3. Wybór tkanin. Oddzielna globalna i bardzo ważna kwestia. Jest to tkanina, która pomaga stworzyć otaczający komfort i szlachetny szyk we wnętrzu. Tkaniny z jednej lub sąsiednich kolekcji, jednolite w stylu i fakturze, stosowane w tapicerce mebli, paneli ściennych, poduszek i okien, sprawiają, że wnętrze jest naprawdę oryginalne i jasne. Przy wyborze tkanin należy zwrócić uwagę na ich skład, poziom odporności na zużycie i wiele innych ważnych parametrów.
  4. Tekstura i odbitki. Aby stworzyć prawdziwie organiczne i jasne wnętrze, ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na kolor materiału lub mebli, ale także na jego inne elementy. Często produkty teksturowane - tapety, tkaniny, podłogi lub meble - same w sobie mogą stać się jasnym detalem we wnętrzu. To samo dotyczy wydruków. Na przykład kwiatowe wzory można harmonijnie łączyć z geometrycznymi, ale należy to robić bardzo ostrożnie i pod ścisłym nadzorem projektanta wnętrz.
  5. Opuszczam Ważnym czynnikiem w tworzeniu jasnego wnętrza, które musi być właściwie przemyślane, jest jego trwałość. Zgadzam się, że jasna tkanina, która wyblakła na słońcu lub tapicerowana sofa, która straciła swój kształt po pierwszym czyszczeniu, będzie tylko rozczarowaniem w procesie tworzenia oryginalnego obrazu wnętrza. Dlatego wybierając meble i wystrój wnętrz, zwróć uwagę na to, jak odpowiednio dbać o nie, a także wybierz najbardziej naturalne i wysokiej jakości materiały i meble.
  6. Światło Często jasność wnętrza daje mu grę światła. Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie najciekawszych scenariuszy, kolorów i intensywności. Ponadto każdy mebel i wnętrze na swój sposób zachowuje się pod wpływem pewnego oświetlenia. Dlatego, tworząc wnętrze, ważne jest przemyślenie go w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem zachowania każdego z jego szczegółów w różnych scenariuszach.
    Podsumowując, zauważamy, że nie należy obawiać się jasnego koloru we wnętrzu, ale trzeba z nim pracować tak starannie i profesjonalnie, jak to możliwe, a następnie nadać wnętrzu ekskluzywny i szykowny charakter.

Zdjęcie: //www.victoriavlasova.ru/, //www.designboom.com/, //www.harlequin.uk.com/

Obejrzyj film: Tapety i tkaniny. Budowa domu z Leroy Merlin 4653 (Październik 2019).

Loading...