Porady i pomysły

Etapy naprawy: kolejność pracy, którą każdy powinien wiedzieć

Czy nadal kojarzysz naprawy z przyklejaniem nowych tapet? Jest to jednak proces o wiele bardziej złożony i na dużą skalę o określonej strukturze. Rozważmy każdy z etapów punkt po punkcie i jak najdokładniej.

Naprawa to słowo, które wywołuje święty dreszczyk u przeciętnego człowieka i stan znudzonej gotowości na wszystko, od doświadczonego architekta, który przewrócił kilkadziesiąt obiektów pod klucz. Aby zrozumieć dzisiejszy złożony temat, zaprosiliśmy właśnie takiego architekta, Mito Melitonyana.

Według niego, zanim zaczniesz naprawiać jakikolwiek poziom złożoności, musisz zrozumieć, jaki wynik chcemy osiągnąć dzięki tej naprawie. Dalsze działania zależą od tego wniosku. Jako przykład uważamy za najbardziej kompletną opcję - naprawę w mieszkaniu bez wykończenia, tzw Shell'n'core.

1. Zadania i cele

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności gospodarczej musisz sporządzić listę zadań, które chcesz rozwiązać w procesie, czyli zadanie techniczne, w którym powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie życzenia. Kosmetyk zostanie odnowiony lub odnowiony, jaki styl wnętrza preferujesz i jakie nowe systemy techniczne wykorzystasz do stworzenia komfortu. Prawdopodobnie już wiesz, co chcesz zobaczyć w rezultacie, pozostaje tylko ustalenie priorytetów i nakreślenie głównych kroków.

Po zdefiniowaniu wszystkich zadań i celów możesz to zrobić na papierze. Układ będzie odzwierciedlał wszystkie obszary funkcjonalne i, jeśli to możliwe, rozmieszczenie mebli, będziesz potrzebować tego później do projektowania obwodów elektrycznych i niskoprądowych. Na tym samym etapie warto zasadniczo zdecydować o materiałach, które będą używane podczas naprawy, a także dokonać przybliżonego oszacowania dalszych prac.

Na podstawie istniejącego planu zaczynamy budować ściany. Przed zakończeniem pracy (a najlepiej przed rozpoczęciem) należy przeprowadzić projekt wentylacji i klimatyzacji, aby można było bezpiecznie zorganizować wszystkie skrzynki wentylacyjne, gdy wysokość ścian zacznie zbliżać się do sufitu. To samo dotyczy układania tras klimatyzacji. Trzeba się nimi zająć przed etapem wykańczania, aby w przyszłości nie było potrzeby ponownego układania ścian. Jednocześnie instalowane są okna i parapety.

Naprawa w nowym budynku: jakie trudności czekają na Ciebie

Jak odświeżyć ściany bez naprawy: 12 pomysłów

4. Elektryka, ogrzewanie i zaopatrzenie w wodę

Jeśli ogrzewanie jest rozcieńczane w mieszkaniu przez rury w podłodze z pojedynczego grzebienia, jest to najlepsza opcja - nie będziesz musiał zmagać się z tym, jak ukryć pion, który w mieszkaniach na poziomie budżetu zazwyczaj znajduje się prawie w każdym pokoju. Na tym samym etapie kładziemy system zaopatrzenia w wodę, jeśli przeniesiesz mokre strefy lub jeśli wlot wody nie znajduje się w pobliżu mokrej strefy. Jeśli chodzi o łazienki, można sobie z nimi poradzić po rzuceniu szorstkiego krawata po podłodze.

Przewody elektryczne biegną na podłogę i wznoszą się do poziomu gniazd, i układają przewody do oświetlenia od sufitu do przełączników. Równolegle z okablowaniem można wykonywać tynkowanie ścian, w których elektryk tego nie robi.

Po wylaniu jastrychu możesz zrobić łazienkę. Jastrych schnie co najmniej trzy tygodnie. W tym czasie powinna dawać wilgoć i siłę. Jednocześnie możesz zaangażować się w instalację urządzeń ogrzewania podłogowego.

6. Schemat oświetlenia

Przed rozpoczęciem pracy z sufitami należy zdecydować się nie tylko na schematy oświetlenia i jego scenariusze, ale także na same oprawy. Lampa sufitowa może być duża i ciężka lub okazuje się, że rozmiar instalacji nie jest całkiem standardowy. W takim przypadku istnieje ryzyko uzyskania lampy w profilu. Niepożądane jest dopuszczanie takich przypadków, w przeciwnym razie profil będzie musiał zostać przecięty, a jeśli profil okaże się nosić, wówczas sufit straci swoją nośność i może się zapaść.

Po uformowaniu sufitu zgodnie ze wszystkimi oprawami, które mają na nim wisieć, można zszyć sufit. W tym przypadku najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o rozmieszczeniu wszystkich czujników, systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ukrytych kamer monitorujących, alarmów i tak dalej. Jest to zakres pracy podwykonawców, który musi być początkowo negocjowany.

Na etapie budowy ważne jest tworzenie części wbudowanych dla tych produktów, które będą instalowane w mieszkaniu wspólnym w przyszłości. Na przykład szafy wnękowe z drzwiami wiszącymi wymagają specjalnych belek do montażu w suficie, a na nich zostaną zamontowane konstrukcje o odpowiednim przeznaczeniu.

Mito Melitonyan, architekt

Projekt pokoju dziecięcego dla chłopca: prawdziwa historia napraw

Loft, w którym prawie wszystko odbywa się ręcznie

8. Wykończenie nierówne

Ten etap obejmuje kit i inne wykończenia. Tutaj ważne jest, aby zrozumieć, jaka będzie ostateczna dekoracja ścian, ponieważ od tego zależą wszystkie prace przygotowawcze.

Jeśli ściany nośne zdecydowały się zszyć płytę gipsowo-kartonową, to w miejscach o dużym obciążeniu (mocowanie górnych szafek kuchennych lub instalowanie drzwi) należy osadzić oprawy.

Mito Melitonyan, architekt

Często pojawiają się spory, czy warto robić coś za kuchenną jednostką, a na jakim etapie lepiej ją zainstalować. Dobrze jest, jeśli fabryka kuchni może zaoferować panele ścienne utworzone w tym samym projekcie, co cała kuchnia. Na przykład takie panele znajdują się w niemieckiej fabryce Leicht.

Redakcja opinii jezyki24.info

Larisa Barayeva, „Kitchen Interiors”:

- W kuchni należy pamiętać tylko o widocznych częściach ścian A potem tylko wtedy, gdy nie używasz paneli ściennych. Na przykład kuchenne panele ścienne Leicht Są laminowane, szkliwione, kwarcowe. Możesz wybrać lakier i okleinę - w zależności od lokalizacji tych paneli (za powierzchnią kuchenną lub w dekoracyjnej części kuchni).

Jeśli zatrzymasz swój wybór nie na panelach ściennych, ale na płytce, to powinien on zostać ułożony dopiero po zainstalowaniu podstawowych szafek i blatów.

leicht.ru

9. Przygotowanie do ułożenia podłogi

Na przykład, jeśli zgodnie z planem ma on położyć parkiet na podłodze, to na tym etapie konieczne jest ułożenie sklejki. Ten etap jest równoległy do ​​poprzedniego.

10. Dokładne wykończenie

Na tym etapie zaleca się przejście od góry do dołu - malowanie sufitu, a następnie wykończenie ścian i ostateczną instalację wykładziny podłogowej. Natychmiast po malowaniu sufitu zaleca się zainstalowanie lamp.

11. Montaż wbudowanych mebli

Ten etap stoi przed montażem listew przypodłogowych nie jest przypadkowy. Dość częsty błąd: zamontować listwę przypodłogową na obwodzie całego mieszkania, a zanim czarodziej zainstaluje wbudowane meble, gorączkowo oderwij dodatkowe kawałki.

12. Instalowanie listew przypodłogowych

Nadszedł moment, teraz nic nie powinno ci przeszkodzić.

13. Meble, wystrój

Mieszkanie jest gotowe, wszystkie systemy bezpieczeństwa zostały zainstalowane, a wbudowana kuchnia błyszczy już atrakcyjnymi fasadami. Możesz przejść do ostatniego etapu: powiesić zasłony, lustra, rolety i zabrać meble. Umieszczając wszystko na swoim miejscu i wypełniając wszystkie punkty tego planu w określonej kolejności, otrzymasz idealne mieszkanie, które chciałeś zobaczyć po rozpoczęciu naprawy.

Loading...