Apartamenty i domy

Mieszkanie Sherlocka: powtarzaj elementarne!

Postanowiliśmy przeprowadzić nasze wewnętrzne śledztwo w ścianach domu bohatera. Co z tego wyszło?

Kino jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla niemal każdego twórcy, nie mówiąc już o projektantach wnętrz i architektach. Postanowiliśmy również nie pozostać w tyle i zaoferować najbardziej kreatywnych specjalistów, których znamy w tej dziedzinie - projektanta wnętrz Stepan Bugaev - analizować i rozkładać na komponenty wewnętrznego detektywa całej Anglii: Sherlocka. Wersja filmowa oczywiście wybrała aktualną.

Dziś projektant otworzy dla nas zupełnie nową stronę. Materiał, który czytasz, jest w pełni przygotowany. Stepan Bugaev i reprezentuje, naszym zdaniem, najbardziej kompletną i bezstronną analizę wnętrza bohatera serii „Sherlock”. Więc ...

Plakaty we wnętrzu: 5 wskazówek dotyczących szybkiej transformacji wynajętego mieszkania

Serwis internetowy do naprawy mieszkań oferuje nowe możliwości

Trudno jest zachować bezstronność, gdy trzeba mówić o czymś niezwykle popularnym - na przykład o serialu telewizyjnym „Sherlock” w BBC. Projektant wnętrz Stepan Bugaev udało się. Ale bardziej interesująca jest opinia profesjonalisty o słynnym i zmodernizowanym mieszkaniu 221 B w Baker Street.

- Prawdopodobnie istnieją ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o Sherlocku Holmesie, ale spełnienie ich jest rzadkością. Sławy tej literackiej postaci można zazdrościć każdej postaci historycznej. Czy można się dziwić, że wizerunek Sherlocka jest teraz odtwarzany w realiach nowoczesności dzięki tytułowemu projektowi kanału BBC.

Fani serii zdążyli już poznać najmniejsze szczegóły dotyczące swoich ulubionych postaci, ich życia, domu, kostiumów i gadżetów. Ale mamy historię do opowiedzenia. W tym miesiącu postanowiliśmy przejść przez 221 B na Baker Street i, z punktu widzenia projektu, ocenić środowisko, w którym słynny detektyw zdołał rozwiązać tak wiele rzeczy.

Wspólny salon: kominek

Patrząc na sytuację w tym pokoju, początkowo wydaje się, że wszystko zostało stworzone zgodnie z oryginalną pracą: kominek i tapeta z wiktoriańskimi ornamentami oraz zasłony na oknach. Jest cicho, spokojnie, na pewno pachnie książkami, tytoniem i kurzem. Ale powinieneś przyjrzeć się bliżej - a zauważysz nowoczesną lampę i kultowe krzesło Le Corbusiera. Tutaj wszystko wygląda bardzo ekologicznie.

Te różne krzesła, znajdujące się w obszarze kominka, doskonale odzwierciedlają różnicę między dwoma głównymi bohaterami. Wyraźnie zużyte i obite tkaniną fotele Johna Watsona, jak powinny, stoją naprzeciwko brutalnego skórzanego fotela Sherlocka.

Wnętrze salonu zdominowane jest przez dodatkowe oświetlenie, które nadaje nastroju całemu pomieszczeniu. Lampy, choć trochę, ale układają się bardzo dobrze. Jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że niektóre lampy są nie tyle ze względów funkcjonalnych, co z myślą o podkreśleniu szczegółów we wnętrzu. Dodatkowo dodatkowe światło jest dość miękkie, ale z umiarem - i okazuje się, że przestrzeń jest jednocześnie bardzo dobrze oświetlona i nie drażni jej jasnością, co zdarza się czasami przy oświetleniu górnym.

Wspólny salon: sofa

Poczucie większej nowoczesności w tej strefie salonu tworzy skórzana kanapa i śmiały plakat z czaszką.

Przestronna skórzana sofa to wyjątkowa okazja do rozmowy. Kiedy go widzisz, przychodzi na myśl jedno pytanie: „Co do diabła?” Tutaj beżowa sofa w kolorze beżowym wyglądałaby znacznie lepiej, a używana jest niefunkcjonalna ze względu na skórzaną tapicerkę: bardziej odpowiednie byłoby umieszczenie jej w biurze, a nie w domu.

Obecność takiej nieprzyjaznej sofy w salonie jest bardziej prawdopodobna dzięki temu, że świetnie wygląda na Sherlocku - w tak względnie przytulnym środowisku jest jedynym polerowanym tutaj.

Wygląda na to, że korytarz został pierwotnie pomyślany nie jako przestrzeń łącząca kilka pomieszczeń, ale raczej jako miejsce postoju. Jest lekki i wygodny, jest nawet krzesło, na którym możesz usiąść, aby wziąć oddech lub zawiązać sznurowadła. Ten korytarz również wygląda bardzo bezpiecznie i przytulnie dzięki ciepłemu, bogatemu oświetleniu i motywowi roślinnemu, który jest obecny zarówno w wystroju ścian, jak iw tapicerce krzesła.
W korytarzu ludzie nie są tak często, więc tutaj lampa odgrywa raczej dekoracyjną rolę. Ale ta stołowa lampa tworzy wyjątkową przytulną atmosferę - jeśli ją usuniesz, pokój po prostu zmieni się w ponury korytarz.

Musimy oddać hołd zespołowi, który przemyślał wnętrze mieszkania na Baker Street: wszystko zostało zrobione bardzo dobrze, żaden szczegół nie został niezauważony.
Nigdy bałagan nie wydawał się tak atrakcyjny.

Jeśli chcesz stworzyć takie wnętrze, nie oglądaj serii. Lepiej zrobić to tak, jak to złożyło się w twojej głowie, tak jak to czujesz. Wtedy na pewno będziesz mieć swój projekt Sherlockoolm z bardzo potrzebnym zamówionym bałaganem i uroczym buntem.

Obejrzyj film: Sherlock: zwiedzamy Londyn śladami serialu BBC. Śladami seriali #1 (Grudzień 2019).

Loading...