Apartamenty i domy

Przytulne wnętrze w odcieniach beżu: treshka 95 metrów

Powierzchnia 94,5 m2Kuchnia26 m2

Czy możliwe jest równe zwracanie uwagi na design i funkcjonalność? Ten projekt odpowiada na pytanie twierdząco. Wszystkie życzenia klientów zostały spełnione w najbardziej elegancki sposób.

Nie każdy projektant jest w stanie stworzyć ciekawe wnętrze, pozostawiając je „ludzkie”. W tym projekcie zwracano jednakową uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i wystrój. W rezultacie powstał jasny, wygodny i bardzo ergonomiczny apartament.

Svetlana Startseva, projektantka wnętrz

Ukończyła Moskiewski Instytut Architektury VSHSD, uzyskując dyplom z projektowania środowiska architektonicznego. Uważa, że ​​podstawą każdego wnętrza są cztery kluczowe aspekty: funkcjonalność, praktyczność, estetyczny komponent i naturalne materiały. Każdy nowy projekt Svetlany to puste płótno, na którym projektant wyświetla wewnętrzny świat właściciela domu w kolorach tkanin, mebli i dekoracji. Od 2009 roku Svetlana zarządza swoim studiem projektowym Massimos.

massimos.ru

- Klasyczny treshku udało się zmienić harmonogram, aby wszystkie potrzeby klienta pasowały do ​​nowego wnętrza. Udało nam się oddzielić wejście od całego mieszkania, zorganizować osobną garderobę i pralnię. Łącząc kuchnię i pokój, byliśmy w stanie stworzyć dużą pojedynczą przestrzeń dla całej rodziny, podczas gdy oddzieliliśmy ją od przejścia i tym samym odizolowaliśmy ją, aby pomieścić zatwardziałych krewnych.

Na pierwszym spotkaniu właściciele natychmiast powiedzieli, że chcą uzyskać jasną przestrzeń, nie przeładowaną szczegółami, gdzie funkcjonalność byłaby na pierwszym miejscu, a wystrój byłby na drugim miejscu. Postanowiliśmy zbudować wnętrze w oparciu o jasne kolory. W ten sposób pojawiły się niemal neutralne, lekko kremowe ściany, białe, proste drzwi fabryki. Sofiabetonowa ściana, szara sofa z "Meble Forma ”. Naturalne drewno w różnych odcieniach dodało ciepła i komfortu temu wnętrzu - jest to podświetlona dębowa podłoga w układzie choinki, panele ścienne z orzecha amerykańskiego, fasady kuchenne wyłożone fornirem i dębowy bejcowany, ramy lustrzane, ława i konsola na korytarzu. Jasne turkusowe krzesła od Sami Calligaris w jadalni przeciwstawiają się temu spokojnemu wnętrzu, ponownie podkreślając jego miękką gamę.

Jedynie żłobek wyróżnia się z ogólnej koncepcji mieszkania ze względu na wakacje kontrastowe - czarna ściana z łupków i biały płot, szare ściany i jasnoróżowe tkaniny.

Podobnie jak w przypadku większości naszych projektów, tutaj również nie brakowało mebli na zamówienie. Tylko meble w indywidualnych rozmiarach pozwalają na użycie każdego centymetra przestrzeni. Tak więc w korytarzu, sypialni, łazience wszystkie szafki są wykonywane w warsztacie stolarskim specjalnie dla tego projektu. Stół do jadalni rosyjskiej fabryki Pomysł specjalnie dostosowane do naszych rozmiarów. Krawężniki pod umywalkami w obu łazienkach są wbudowane w nisze i zamawiane w warsztacie stolarskim pod istniejącymi wymiarami. Główny nacisk kładziony jest na czarną ścianę łupka w przedszkolu: ogrodzenie i chmura półki są również wykonane zgodnie z naszymi szkicami.

Początkowo klienci wybierali niemiecką firmę jako producenta urządzeń kuchennych. Nolte Kuchen, ale ta opcja niestety nie mieściła się w naszym budżecie, więc przyszła do nas rosyjska fabryka Giulia Novars. Koszt odpowiedniej kuchni i konfiguracji okazał się niższy niż niemiecki odpowiednik. Oparliśmy się na modelu Maria w białej emalii (dolne szafki) i modelu Nikole w okleinie z orzecha amerykańskiego (szafki ścienne).

Jedyną i istotną wadą był dość długi czas produkcji tych mebli - do 90 dni.

W salonie znajduje się duża narożna sofa, półka na zawiasach, komoda i ściana wyłożona orzechami amerykańskimi. Klienci wybrali fabrykę mebli kanapowych Forma, model Chelsea. Kształt poduszek nie pasuje do oryginalnego pomysłu, ale daje pewność co do jakości. Sofy tego producenta od dawna służą rodzinie klienta w ich poprzedniej obudowie.

Duże lustro w części dziennej powiększa przestrzeń, dodając jej światła, a jednocześnie doskonale służy jako tło dla fotografii rodzinnej.

16 projektów projektowych, które już rozwiązują globalne problemy środowiskowe

Lustrzane meble: 30 wnętrz i 4 praktyczne deski

Nawet podczas dyskusji o przyszłych klientach wnętrz powiedzieli, że mają wspaniały wysoki (35 cm) materac, który chcieliby przewieźć do nowego mieszkania. Pod tym materacem zaprojektowaliśmy łóżko z wysokim miękkim zagłówkiem z tkaniny. Szafa, również wykonana na zamówienie, wspiera wzór poduszek na czele łóżka. Puste komórki szafy wykonane są z drewna, ton zbliżony do koloru komody Boconceptco pozwala na związanie w jedną kompozycję wszystkich elementów mebla.

Główne życzenia klientów dotyczące przedszkola to minimum wbudowanych mebli, a najlepiej wykorzystanie mebli IKEA. Zrobiliśmy to, tworząc monochromatyczne szare tło ścian, ustawiając akcentową ścianę twórczą z łupkową farbą i zmiękczając cały szereg ciemnych ścian za pomocą dekoracyjnego drewnianego białego ogrodzenia. Wykonywany jest według naszych szkiców w warsztacie stolarskim. Do tej samej ściany dodaliśmy tylko chmury - niektóre z nich zostały po prostu narysowane kredą, a niektóre zostały wykonane w warsztacie stolarskim w formie półek. Cała reszta mebli wybranych z gamy IKEAJedynym wyjątkiem była sofa. Podobnie jak sofa w salonie, jest ona produkowana przez rosyjską firmę. Forma. Nastrój tego monochromatycznego wnętrza wyznacza różowy kolor tkanin zasłon i dywanów, a także półka ścienna na książki nad sofą.

Jedną z największych wad pierwotnego układu był korytarz wejściowy, co oznacza, że ​​brud i piasek z butów rozeszły się po mieszkaniu. Dlatego musieliśmy odizolować ten pokój. Oprócz położenia przestrzennego strefowaliśmy ten pokój przy podłodze, umieszczając bardziej praktyczne kafelki w korytarzu niż parkiet. Szary betonowy kolor płynnie przechodzi do szafki, łagodząc tym samym jej solidność i imponujące wymiary.

Dolna część szafki przeznaczona jest na buty, półka na klucze i książki znajduje się tuż nad nią, a sekcje z prętem do wieszaków i półki sięgają wyżej. Duże lustro w drewnianej ramie pozwala wizualnie rozszerzyć mały korytarz i pełni praktyczną funkcję. Sklep jest szczególnym życzeniem klientów na rzecz starszego pokolenia rodziny, która często je odwiedza.

Łazienki, pralnia i garderoba powtarzają ogólne wyobrażenie o całym mieszkaniu: lekkie ściany, drewno o ciepłych kolorach, proste linie, minimum szczegółów. Prosty i funkcjonalny. W dużej łazience z wanną udało nam się umieścić dużą, przestronną szafę, która umożliwiła rozładowanie obszaru umywalki z szafek ściennych, i zawieszenie szafki pod zlewem na ścianie, dzięki czemu jest dość małe i dość lekkie w odbiorze, mimo że nie jest najmniejsze.

Jak stworzyć idealne beżowe wnętrze: 20 pomysłów i 10 wskazówek

Nowe pyszne odcienie laminatu w „Leroy Merlin” + wskazówki

W małej łazience dla gości okazało się, że można umieścić prysznic i ukryć dostęp do urządzenia wentylacyjnego, bez konieczności pomniejszania sufitów w innych pokojach. W tym przypadku ciemna, kontrastowa podłoga umożliwia oddzielenie jej od ścian i wizualne rozciągnięcie przestrzeni, a dzięki małej mozaice rozłożyć drabinę pod prysznicem, utrzymując nachylenie bez dodatkowych podcięć.

Najbardziej praktyczne pomieszczenie w mieszkaniu, marzenie każdej gospodyni - to chyba pralnia. Ze względu na obecność tego pomieszczenia suszarka z mokrym praniem nie będzie już zajmować balkonu ani części pokoju, buty można myć bez obawy o ogólną higienę. W tym pomieszczeniu znajduje się miejsce na wszystkie zapasy chemii gospodarczej, żelazka i deski do prasowania. W dekoracji pralni preferowaliśmy duże rosyjskie kafelki. Marazzi Kerama, układanie go w jednym rzędzie, a na górze malowanie ścian odporną na wilgoć matową farbą Mały zielony.

W dekoracji ścian mieszkania użyto farby angielskiej fabryki Mały zielony. W celu wsparcia sofy fartuch kuchenny wykonany jest z granitowej wicehrabiowej bieli ze szlachetnymi szarymi plamami. W korytarzu ściana akcentu pokryta jest dekoracyjnym tynkiem Capatect ArmaReno 700 z CaparolNa którym konieczne jest zastosowanie ochronnego lakieru matowego. W pokoju dziecięcym jedna ściana jest pomalowana znakami łupkowymi. Syberia - przetrwa zamieszanie twórczości dzieci.

Loading...