Porady i pomysły

10 wymaganych kroków, aby stworzyć idealną sypialnię

Planujesz remont w sypialni? A może tylko niewielka transformacja? Niezależnie od tego, co opisałeś, mamy dziesięć wskazówek, dzięki którym Twoja sypialnia stanie się idealna.

Sypialnia to pokój, w którym zaczynamy i kończymy dzień, dlatego powinien być szczególnie wygodny i przytulny. Jeśli zdecydujesz, że nadszedł czas, aby coś zmienić w sypialni, jest to krótki, ale pojemny przewodnik będzie bardzo przydatny.

9 zasad dla idealnej sypialni

Neonowa sypialnia przyszłości, w której nie ma łóżka

Krok 1. Wybierz miejsce do sypialni

Jeśli masz szczęście i w Twoim mieszkaniu jest więcej niż jeden pokój, możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla sypialni w zależności od jej lokalizacji lub rozmiaru. Skoncentruj się na własnych preferencjach i stylu życia: możesz potrzebować bardziej przestronnego pokoju do sypialni, aby zaaranżować w nim garderobę lub, powiedzmy, zapewnić miejsce na relaks i czytanie. Kolejną wskazówką będzie położenie pokoi i okien: sypialnia z oknami od strony wschodniej będzie bardziej odpowiednia dla sypialni - psychologowie są pewni, że budzenie się z promieni słonecznych jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jeśli masz apartament typu studio, powstaje zupełnie inne pytanie: jak wyposażyć pełnoprawną sypialnię w jednopokojowe mieszkanie bez oddawania się salonowi i kuchni? Dajemy dziesięć świeżych pomysłów!

Krok 2. Wybierz styl i kolor

Styl i kolorystyka Twojej przyszłej idealnej sypialni - to dwa obowiązkowe punkty planowania wnętrza. Daj im maksymalną uwagę: uwierz mi, przemyślane planowanie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy i komórek nerwowych.

Przy okazji, przestudiowaliśmy opinię naukowców i dowiedzieliśmy się, jaki kolor wybrać do sypialni i jak wpłynie to na twój sen.

Nasza opinia:

- Dla tych, którzy szukają nowych kombinacji kolorów, przygotowaliśmy małą ściągawkę: 7 ciepłych palet kolorów do sypialni.

Krok 3. Wybieramy wygodne łóżko

Stylowe łóżko może być głównym akcentem sypialni, a wygodny materac zadba o jakość snu. Mówimy, jak wybrać odpowiednie łóżko i otworzyć trzy sekrety, których nie znałeś.

Krok 4. Znajdź najlepsze miejsce na łóżko.

Czy wiesz, że kupowanie idealnego łóżka to tylko połowa sukcesu, ważne jest, aby znaleźć dla niej odpowiednie miejsce w sypialni. Poznaliśmy opinie czytelników i profesjonalistów i jesteśmy gotowi podzielić się praktycznymi radami, jak postawić łóżko.

Krok 5. Wybierz stylowy stolik nocny

Kto powiedział, że łóżko powinno być normalne i nudne? Idealne wnętrze jest zawsze oryginalne, spersonalizowane, często z elementami chuligaństwa. Dlaczego nie sprawić, by stolik nocny był stylowym i niezwykłym akcentem? Dajemy 30 fajnych i prostych pomysłów.

Krok 6. Myślimy o przechowywaniu

Systemy pamięci masowej nigdy nie są zbyt liczne. Ale metry kwadratowe często nie wystarczają. Nie wiesz, jak najlepiej rozkładać, układać i ukrywać wszystko w małej sypialni? Przygotowaliśmy 12 nieoczekiwanych rozwiązań pamięci masowej, których nawet nie zgadliście.

Krok 7. Nie zapomnij o przestrzeni za łóżkiem.

Czy uważasz, że wszystkie pomysły na organizację przechowywania w Twojej sypialni są już wyczerpane? Przyznaj, że zapomniałeś o cennej przestrzeni za łóżkiem! Zebraliśmy 15 najlepszych pomysłów na przechowywanie w sypialni za łóżkiem, a nawet poprosiliśmy projektantów o podzielenie się kilkoma sekretami.

Krok 8. Dekorujemy sypialnię

Wystrój sypialni nie jest najłatwiejszym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele dodatkowych funkcji, które często przypisujemy do tego pokoju. Myślałeś o tym, jak i jak ozdobić sypialnię? Dajemy dziesięć świetnych pomysłów, wiele z nich na pewno ci się spodoba.

Nasza opinia:

- Ostatnio projekt sypialni w kolorze białym jest szczególnie popularny. Jeśli nie jesteś profesjonalnym dekoratorem, tworzenie przytulności w takim pokoju może powodować pewne trudności. Pokazujemy, jak i jak udekorować białą sypialnię.

Krok 9. Zapamiętaj wystrój szafek nocnych!

Tak, stolik nocny potrzebuje również pięknego i funkcjonalnego wystroju. Kwiaty i kolory, akcesoria i światło, praktyczność i styl: specjalnie dla Ciebie, nauczyliśmy się 5 tajnych zasad dekoracji stołów. Niech twoja sypialnia będzie bez zarzutu!

Krok 10. Sprawienie, że sypialnia będzie wygodniejsza

Chcesz zamienić swój pokój na sen i odpocząć w jeszcze wygodniejszej przestrzeni osobistej? Idealne światło, odpowiednia podłoga, tekstylia i wiele więcej: mówimy, jak sprawić, aby sypialnia była wygodniejsza.

Loading...