Apartamenty i domy

Jak zrobić jasne studio ze studia: przykład z Moskwy

Powierzchnia 55 m2Kuchnia6 m2

Jak zamienić studio o powierzchni 55 metrów kwadratowych w pełnowartościowe mieszkanie dwupokojowe, aby było przytulne i przestronne? Rozważmy prawdziwy przykład z Moskwy

Wykonanie ultranowoczesnego, funkcjonalnego, ale nie przeładowanego zbędnymi szczegółami i bezsensownymi gadżetami z typowego studia o skromnej powierzchni jest zadaniem, choć nie najłatwiejszym, ale wykonalnym. Zwłaszcza gdy zaangażowani są profesjonaliści. Więc właściciel małego moskiewskiego mieszkania zwrócił się do projektantów ze studia Interierium z podobną prośbą. Jak poradzili sobie z zadaniem, przeczytaj ten artykuł.

Elena Vasilchuk, architekt-projektant

Ukończyła instytut architektury, doświadczenie w zawodzie - około 10 lat. Konkurs zawodowy wielu finalistów PinWin. Założyciel i właściciel własnego studia Interierium. Zadania profesjonalne: pokazanie charakteru klienta we wnętrzu, spełnienie wszystkich jego oczekiwań i dopasowanie do danego budżetu.

interierium.com

Ivan Urek, architekt-projektant

Absolwent uniwersytetu architektonicznego. W trakcie i po studiach pracował w kilku pracowniach architektonicznych, aż wraz z Eleną Wasilczuk założył własną. Członek Stowarzyszenia Dekoratorów Wnętrz (ODI) i wielokrotny finalista konkursu zawodowego PinWin. Zaangażowany w projektowanie autorskich wnętrz mieszkań, domów wiejskich, kawiarni, restauracji, biur.

interierium.com

Życzenia klienta

Klientem jest młody mężczyzna w wieku 28 lat, pracujący w branży IT. Wśród hobby: dobra muzyka, kino i nowoczesne technologie. Początkowo projekt był pomyślany jako małe mieszkanie w nowoczesnym stylu - takich jest teraz wiele. Jednak projektanci natychmiast zasugerowali dość śmiały ruch - przebudowę, a następnie zmiany nie trwały długo.

W projekcie pojawiło się zautomatyzowane kino domowe (tylko jedno naciśnięcie klawisza - a teraz pojawia się duży ekran ukryty w konstrukcji sufitu oraz specjalne zasłony-żaluzje wpadające na okna) i system Smart Home, który umożliwia dostosowanie światła w różnych częściach mieszkania, włącz muzyka do twojego nastroju i reguluj komfortową temperaturę.

Innym życzeniem klientów było ciekawe oświetlenie, które projektanci zrealizowali, tworząc kilka programów, które spełniają różne scenariusze.

Cechy planowania

Pomimo tego, że jest to projekt mieszkania w nowym domu, Ivan i Elena postanowili zmienić układ zaproponowany przez dewelopera. Zgodnie z ich planem kuchnię przeniesiono na korytarz (uzgodniono przeniesienie tzw. „Mokrych stref”), aw dawnym miejscu utworzono pełnoprawny pokój.

W salonie użyto jednocześnie kilku interesujących „chipów”: począwszy od stylowego biokominka, a skończywszy na wbudowanym systemie głośników, który prawie nie jest zauważalny pod malowaniem, ale jednocześnie zachowuje doskonały dźwięk. Dla wygodnego wypoczynku przemyślane są wszystkie główne punkty: ciepłe podłogi, wygodna sofa, miejsca do przechowywania ubrań, książek, sprzętu wideo i drobiazgów.

Cała sypialnia powstała w wyniku przebudowy może być całkowicie zamknięta lub otwarta w jednym pomieszczeniu z salonu za pomocą przesuwnych ścianek działowych. Ich mocowanie jest tak wykonane, że „ukrywa się” za konstrukcją sufitu podwieszanego.

W tym pokoju projektanci zaproponowali kolejne nietrywialne rozwiązanie - umieszczenie łóżka na pasie startowym. Jego konstrukcja jest wielofunkcyjna: pozwala podziwiać piękny widok z okna (mieszkanie znajduje się na jednym z wyższych pięter), jednocześnie jest to miejsce do długoterminowego przechowywania rzeczy, a nawet, dzięki optymalnej wysokości, może być używane jako miejsce do siedzenia dla gości.

Również tutaj jest małe miejsce pracy. Za pomocą przesuwnych przegród można łatwo połączyć sypialnię z częścią dzienną.

Na pierwszy rzut oka mała kuchnia była bardzo wygodna. Fasady wykonane są w ciekawym wykończeniu pod naturalnym kamieniem. Jasnym akcentem jest pojedynczy blat o bogatym żółtym kolorze z fartuchem z materiału nowego w Rosji - krion. Kuchnia jest w pełni wyposażona technicznie: jest zmywarka, wyciąg, lodówka z zamrażarką, wbudowany piekarnik z funkcją pieca konwekcyjno-parowego, kuchenką mikrofalową, a nawet siekacz w zlewie. Jadalnia powtarza styl kuchni i koloru.

W korytarzu znajduje się garderoba z ukrytymi drzwiami, wewnątrz której znajdują się otwarte półki i wieszak, ceglany mur z oświetleniem. Oto system klimatyzacji. Ściana naprzeciwko garderoby wykończona jest panelami gipsowymi 3D i panelem lustrzanym od podłogi do sufitu, co pozwala nie tylko wizualnie rozszerzyć przestrzeń wąskiego korytarza, ale także zobaczyć swoje odbicie w pełnym rozwoju.

W łazience znajduje się duża umywalka, pralka i suszarka do ubrań są ukryte w szafie, a system hamam jest wyposażony w prysznic dla dodatkowego komfortu. Wykończenie jest bardzo spokojne, neutralne w kolorach, ale interesujące ze względu na połączenie różnych tekstur.

Kolory i materiały

Rozwiązanie kolorystyczne okazało się bardzo śmiałe, kontrastujące, ale jednocześnie przytulne. W dekoracji mieszkania zastosowano nowoczesne materiały: beton, krion, łupek. Są jasne akcenty kolorystyczne w postaci obrazu, tkaniny, fartuch kuchenny, tapicerka krzeseł, podczas gdy są one rozcieńczone tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno i trawertyn, a beżowy kolor ścian sprawia, że ​​atmosfera jest cieplejsza.

Elena Vasilchuk, architekt-projektant:

- Kiedy klient całkowicie ufa projektantowi i jest gotowy do eksperymentów, wynikiem jest niezwykłe, niezapomniane i charakterystyczne wnętrze. Chcieliśmy stworzyć coś nowoczesnego, jasnego, ale jednocześnie przytulnego dla tego klienta. Myślę, że to zrobiliśmy.

Ivan Urek, architekt-projektant:

- Oprócz aspektów estetycznych przykładaliśmy dużą wagę do praktycznego elementu wnętrza. Dzięki temu okazało się, że nie jest to tylko ładny wygląd, ale produkt naprawdę wysokiej jakości z profesjonalnym podejściem do każdego detalu i każdego rozwiązania technicznego.

Obejrzyj film: ALEKSANDER JABŁONOWSKI, MACIEJ PORĘBA I MARIUSZ ŚWIDER ROZMAWIAJĄ JAK POLACY PODBIJALI ROSJĘ (Styczeń 2020).

Loading...