Wiadomości i wydarzenia

Moskiewscy emeryci masowo wyjeżdżają „na południe”: jak to robią

Czy można wycofać się na morze? Ekspert powie

Według materiałów „RIA Real Estate„i na podstawie ofert wiodącego kierownika działu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami”Obudowa ABC" Alexandra Lunina Publikujemy kilka opcji inwestycyjnych popularnych wśród emerytów moskiewskich w 2018 roku.

  • Kup mieszkanie do wynajęcia. Wadą jest tu oczywiste - jeśli jest to twój drugi dom, będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy, jeśli pierwszy i jesteś oficjalnie emerytem, ​​jesteś zwolniony z płacenia tego podatku. Kolejny minus: 4-6 milionów rubli trafi do twojego mieszkania, a nie na bezpłatny dostęp, na przykład na konto bankowe.
  • Idź na południe Rosji. Według eksperta Aleksandra Lunina wielu emerytów z Moskwy woli sprzedać swoje 2-3-pokojowe mieszkanie w Moskwie (przybliżony koszt - 6-10 mln rubli), kupić mniejszy apartament (do 50 metrów) w Soczi lub Anapa (koszt - od 2 do 4 -5 mln rubli), a różnicę w banku na odsetki.
  • Przejdź do obszaru. Sprzedaj mieszkanie w centrum Moskwy, przenieś się do regionu lub, na przykład, do St. Petersburga lub Kaliningradu. Różnica w wartości nieruchomości może osiągnąć 2-4 mln rubli. Pieniądze umieszczone w banku.
    • Przenieś się do Turcji. Tutaj, przy zakupie mieszkania, automatycznie otrzymasz pozwolenie na pobyt, a po 5 latach i obywatelstwo. Organizujesz ubezpieczenie medyczne na 2-3 tysiące rubli miesięcznie, ale pokrywa ono ponad 50% kosztów wszystkiego, podczas gdy leki w Turcji są tanie. Koszt mieszkań zaczyna się od 1,5 do 3,5 mln rubli w segmencie ekonomicznym i od 2,5 do 4,5 mln rubli w komfortowym. W Antalyi i Alanii jest wielu rosyjskich emerytów, Europejczyków - w Dalaman, Fethiye i Marmaris. Aby mieszkać razem w Turcji, potrzebujesz co najmniej 25 tysięcy rubli miesięcznie, nie licząc czynszu.

Obejrzyj film: JAK TO ROBIA: KOBIETA vs FACET (Styczeń 2020).

Loading...