Porady i pomysły

Metoda pokojówki: profesjonalne tajemnice sprzątania

Wszystko genialne jest proste

Czyszczenie w pięciogwiazdkowym hotelu europejskim to cała nauka, którą pokojówki podejmują na specjalnych kursach. Możemy powiedzieć, że otrzymują dodatkowe wykształcenie. Kursy uczą delikatnie czyścić powierzchnie (drewno, plastik, metal, szkło), używać prawie 20 urządzeń i uchwytów do szybkiego i skutecznego czyszczenia różnych pomieszczeń. Co więc, aby nadążyć za życiem, czy nadszedł czas, aby wszystkie gospodynie domowe usiadły przy biurku? Wcale nie.

Pracownicy Kärcher i jezyki24.info gotowy do rozmowy o profesjonalnych sposobach znacznie szybszego czyszczenia.

  • najpierw wyjmujemy śmieci, składamy brudne naczynia przy zlewie, usuwamy cały nadmiar z każdej półki i blatu, wyrzucamy to, co trzeba wyrzucić, i usuwamy na miejsce to, czego nie ma na miejscu;
  • przystąpić do czyszczenia na mokro ściereczką z mikrofibry i produktami do polerowania. Dla szkła jest to jedno narzędzie, dla lakierowanych mebli to drugie, dla tablicy - trzecie. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków polerskich tworzy się powłoka ochronna, która zapobiega osadzaniu się kurzu. W takim przypadku wszystkie produkty czyszczące pozostają na powierzchni przez 3-4 minuty, przenosząc się do innej strefy, a następnie wracając do poprzedniej;
  • wszystko, czego potrzebujesz do prania, należy regularnie myć w trybie 15-minutowym. Zasłony, poszewki na poduszki, dywany, tory tekstylne i ogólnie tekstylia dowolnego rodzaju należy prać co najmniej raz w tygodniu;
  • Lekki plastikowy kosz pomoże utrzymać wszystkie urządzenia do czyszczenia pod ręką;
  • Na koniec myjemy łazienkę i kuchnię, a potem wyrzucamy zużyte szmaty. Wyjątek - ściereczka do polerowania;
  • Teraz rozpylamy smakowe środki dezynfekujące. Z reguły w każdym pokoju używamy własnego zapachu (owoce cytrusowe są dobre dla łazienki, kwiatowe dla przedpokoju i salonu, a naturalne kojące zapachy dla sypialni).

Czystość - kwestia technologii

Profesjonalista powinien śledzić nowości i wykorzystywać je w swojej pracy. Czyszczenie, które jest prostym i przyjemnym zadaniem, jest jednym z ważnych celów firmy. Kärcher, światowy ekspert w dziedzinie czystości. A dziś jesteśmy gotowi przedstawić Państwu nowy produkt z tej marki: urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca, ale pomoże zaoszczędzić czas, wysiłek i nerwy podczas czyszczenia.

Po pierwsze, wymieniamy opony, które najbardziej denerwują podczas korzystania z odkurzacza:

  • przełącz go na różne gniazda;
  • usuń drut, który przeszkadza i jest niebezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych;
  • tolerować hałas, który również nie pozwala na sprzątanie wczesnym rankiem i późnym wieczorem;
  • przenieś duży odkurzacz, który zajmuje dużo miejsca.

Rozwiązaniem wszystkich tych problemów może być odkurzacz wielokrotnego ładowania, na przykład VC 5 Cordless from Kärcher. Zalety modelu to połączenie wysokiej mocy ssania ze zmniejszonym poziomem hałasu i kompaktowymi rozmiarami (tylko 62 cm w stanie złożonym). Podłogi, meble tapicerowane, schody, a nawet regały na książki - z małym odkurzaczem bezprzewodowym VC 5 Cordless from Kärcher czyszczenie staje się znacznie szybsze.

Odkurzacz można przechowywać nawet pod łóżkiem lub w komodzie. Model działa bez ładowania przez 40 minut, co wystarczy do odkurzania około 120 metrów kwadratowych. Urządzenie pomoże Ci w czyszczeniu domu w prosty i przyjemny sposób.

Loading...