Porady i pomysły

Oryginalne sposoby ozdobienia świątecznego stołu na Wielkanoc

Jeśli nadal myślisz o tym, jak udekorować stół na Wielkanoc, mamy kilka świetnych pomysłów. Nic skomplikowanego, na pewno wszystko, co już masz w domu

Na Wielkanoc, w tradycji prawosławnej, zwyczajowo gotuje się ciasta wielkanocne, maluje jajka. Często są główną ozdobą święta. Projektantka wnętrz Tatyana Frolova oferuje, na podstawie jednego wnętrza, kilka opcji dekoracyjnych, które można łatwo wykorzystać przy dekorowaniu świątecznego stołu.

Jak ozdobić dom na Wielkanoc: 18 przykładów

20 pomysłów na Wielkanocny wystrój

Jednym z najważniejszych akcesoriów stołowych jest obrus. Wyrzuć wygodne krótkie obrusy, które są wygodne w użyciu, niech będzie dużo materiału! Pozwól, aby tkanina opadła na podłogę. Nie ma potrzeby korzystania z drogich materiałów, niech to będzie naturalny len. Do świątecznego ustawienia stołu można dodać drugi, mniejszy lub dekoracyjny materiał z odpowiedniego odcienia do głównego obrusu.

Z wyprzedzeniem należy zadbać o dodatkowe rekwizyty wakacyjne: mogą to być ozdobne jaja, które można samodzielnie wykonać i zdobić wcześniej, gałęzie z rozwijanymi pąkami i pierwsze zielone liście, kiełkująca trawa (sadzona na tydzień sam lub kupiona w sklepie zoologicznym). Pięknymi dodatkami będą bukiety wiosennych kwiatów lub małych roślin doniczkowych. Świetnym dodatkiem do wystroju stołu będą świece i świeczniki.

Do świątecznego ustawienia stołu możesz użyć niedrogich dań lub, odwrotnie, szczególnie drogiego. Może to być cenny zestaw odziedziczony po tobie lub srebrne sztućce - niech będą używane jako tradycja rodzinna na Wielkanoc.

13 pomysłów na dekorację wielkanocnego jajka

15 Pomysłów na Wielkanocny Stół

Obejrzyj film: Jak ozdobić stół na Wielkanoc (Październik 2019).

Loading...