Apartamenty i domy

Jak żyją w Khimki: air odnushka 42 metry

Powierzchnia 40 m2Kuchnia 10 m2

Czy możliwe jest przestronne i funkcjonalne mieszkanie jednopokojowe? Oczywiście! A dziś powiemy, jak projektant z Moskwy stworzył niesamowity słoneczny apartament o powierzchni zaledwie czterdziestu metrów kwadratowych.

Klientami projektu jest młoda para podróżujących z wielkim poczuciem humoru, jak dotąd bez dzieci, ale z dużymi planami i bogatym prezentem. Właściciele chcieli, aby mały jednopokojowy apartament był nowoczesny, przestronny i wypełniony słońcem.

Oksana Tsymbalova

przejdź do profilu

Oksana Tsymbalova - projektantka wnętrz, szefowa studia projektowego „House of the Sun”, ekspertka w kwestiach prawnych projektantów. Ukończyła TSU na wydziale prawa, a następnie, w 2013 roku, pozostawiając udaną karierę jako szef działu w OAO Gazprom, podjęła ścieżkę marzeń z dzieciństwa i wstąpiła do International School of Design. Oksana otworzyła warsztaty projektowe „Dom Słońca”. Profesjonalne credo „Domu Słońca”: każdy obiekt powinien opierać się na zasadach funkcjonalności, przyjazności dla środowiska i estetyce.

artdomsun.com

Projekty WSZYSTKIE

Koncepcja salonu „Silver Home”. Projekt Harmony

Zaprojektuj apartament z jedną sypialnią o powierzchni 60 m². m. w Moskwie. Nowy wygląd

Na niewielkiej przestrzeni trzeba było przydzielić kilka oddzielnych stref: salon-sypialnię, gdzie w przyszłości można pomieścić łóżeczko dziecięce; kuchnia z jadalnią; szafa (klienci chcieli uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania); łazienka i miejsce do pracy.

Wierzymy, że projektowanie małych mieszkań wymaga znacznie większego wysiłku twórczego niż praca z dużymi przestrzeniami, dlatego z przyjemnością zaprojektujemy małe.

Oksana Tsymbalova, projektantka wnętrz

Projekt jest interesujący, ponieważ wykorzystuje niestandardowe rozwiązania do zagospodarowania przestrzennego. Główną ideą było nie tylko połączenie kuchni z korytarzem, ale także harmonijne i przewiewne miejsce.

Wnętrze, wykonane w nowoczesnym stylu, okazało się przytulne i funkcjonalne. Aby rozszerzyć przestrzeń między kuchnią a korytarzem, wykonano małą przegrodę z fito-pokryciem. Powłoka ta jest wykonana ze stabilizowanego mchu luzem. Nie wymaga opieki i oświetlenia przez lata. Panele te można łatwo zamontować na pionowym złączu czołowym.

W pokoju dziennym trochę miejsca, ale jest funkcjonalnie używany. Jasnym akcentem jest drewniany panel 3D. Naprzeciwko kanapy znajduje się strefa do oglądania telewizji i mała przestrzeń do przechowywania. Jeśli to konieczne, umieść łóżeczko dziecięce, kwiat w pobliżu sofy ma zostać przeniesiony do kuchni, a kanapa przeniesiona do okna. Miękki, puszysty dywan przyniósł ciepło i komfort wnętrzu.

Funkcje oświetlenia:

  • przestronne okna bez zasłon i zasłon zapewniają niezbędny przepływ światła dziennego w kuchni;
  • kulisty kształt żyrandola nad jadalnią organicznie wygląda na tle okrągłego stołu i sprawia, że ​​wnętrze jest ciekawsze;
  • w salonie znajduje się żyrandol sufitowy, który pozwala czuć się komfortowo - w razie potrzeby można stworzyć stłumione, spokojne światło lub, przeciwnie, jasne;
  • „koryta trzciny” z diodami LED o dużej mocy są umieszczone w korytarzu, rura może być przechylana i łatwo wkładana lub wyjmowana, aby kierować wiązkę światła i stworzyć pożądaną kompozycję artystyczną.

Pokój dzienny:

oświetlenie - Agnes Chandelier by Roll & Hill;

sofa - Delikatnie Duży;

ściana meblowa - model Volani, BoConcept;

dywan - Dywany Jacaranda;

stolik do kawy - Addinterior Kolekcje Lily;

szafki - na zamówienie według szkiców projektanta.

Kuchnia z jadalnią:

zestaw kuchenny - na zamówienie (rosyjski producent „Lorena”) według szkiców projektanta;

stół, krzesła - Porada;

lampa - Vibia kolekcja Kosmos;

zegar ścienny - Projekt orzecha włoskiego.

Korytarz:

komoda - model Marcel od Formabilio;

puf - Benjamin Graindorge;

lampa - Juncos;

lustro - Bonaldo, kolekcja Rozłącz się.

Łączy się łazienkę, w której można umieścić wolumetryczną kabinę prysznicową, muszlę klozetową, umywalkę, a także schowek, w którym ukryta jest wbudowana pralka, chemia gospodarcza, mopy, wiadra, a nawet deska do prasowania. Ponadto łazienka zapewnia miejsce do przechowywania ręczników, pościeli i kosmetyków.

Łazienka:

szafki - wykonane na zamówienie według szkiców projektanta; fasady MDF pokryte są matowym lakierem;

wisząca toaleta - Higieniczny spłukiwanie Gustavsberg;

kącik prysznicowy - Radaway.

Napraw budżet: 2,3 mln rubli.

Żywy mech we wnętrzu: 25 pomysłów i wskazówki dotyczące pielęgnacji

40 białych kuchni, które nie pozostaną obojętne

Obejrzyj film: Porównanie polskich i rosyjskich wsiach (Listopad 2019).

Loading...