Porady i pomysły

30 opcji projektu sufitu, wśród których znajdziesz swój własny

Czarny, drewniany, lustro, beton, a nawet kwiatek - sufit może być najbardziej niezwykłą częścią całego wnętrza. Nie spiesz się, aby go wybielić - po przeanalizowaniu naszego wyboru, będziesz chciał zrobić coś więcej ze swoim sufitem

Często myślimy o tym, jak rozszerzyć ściany, podnieść sufit, sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne lub ozdobimy ściany. Ale jak ozdobić sufit? Sufit może stać się centralnym punktem całego wnętrza, ustawić pewien nastrój i opowiedzieć o właścicielu domu jako niezwykłej osobie.

Możesz zacząć od prostego kolorowania i nadać swojemu sufitowi nowy odcień, a jeśli pójdziesz dalej, możesz wymyślić nietypowy projekt, uczynić go wielowarstwowym lub oświetlonym. Niektórym udaje się stworzyć niezwykłe kompozycje na suficie i używać materiałów, których używaliśmy tylko na podłodze lub na ścianach, ale nie na suficie. Przyjrzyjmy się opcjom projektowania sufitu i przekonajmy się o opinii projektantów na ten temat.

1. Schowaj sufit drzewem - szlachetnym i gustownym

2. Przyjęcie z drzewem będzie odpowiednie w stylach wiejskich, we wnętrzu domku lub w drewnianym domu.

3. Nie jest konieczne chowanie całego sufitu drewnem. Zamiast nowych drewnianych desek, możesz skorzystać z dzisiejszych opcji mody. Doskonale harmonizują ze skandynawskim lub zabytkowym wnętrzem.

4. Pracuj z kontrastowymi kombinacjami, jak na tym zdjęciu, gdzie na podłodze położono ciemno błyszczącą płytę, a sufit pokryto jasnym drewnem o wyraźnej fakturze i bez połysku lakieru.

5. Oto kolejna opcja wykorzystująca drewno, połączenie materiałów i kolorów. Drewno jest zdominowane przez ciemniejszy odcień, a część sufitu jest przycięta jasnym drewnem. Okazało się, że zrównoważył przestrzeń.

6. Jeśli mówimy o kontrastujących odcieniach, spójrz na ten jasny sufit, który wydaje się stanowić wyzwanie dla otaczającej przestrzeni, zabierając całą uwagę.

7. Dlaczego nie pomalujesz sufitu w swoim ulubionym kolorze?

8. Możesz śmiało rysować na suficie jasne i słodkie kwiaty ...

9. ... wygląda to raczej nietypowo w stylu loftowym.

10. Ale jak skuteczne, jasne, wesołe! Twoje wnętrze będzie grało zupełnie inne kolory.

11. Jeśli nie jesteś pozbawiony talentu artystycznego, masz wszelkie szanse, aby uczynić swoje wnętrze indywidualnym, na przykład, jeśli malujesz ściany i sufit w ciekawy sposób.

12. Czy chcesz być nie tylko piękny, ale także funkcjonalny? Użyj luster w dekoracji sufitu.

13. Jeśli jesteś zdezorientowany faktem, że cały sufit będzie lustrzany, użyj częściowo lustrzanych płytek, na przykład w postaci plastrów miodu, które są dziś istotne w projektowaniu wnętrz.

14. Odbiór z przezroczystym sufitem wygląda o wiele bardziej niezwykły i odważny.

15. Można nawet użyć sufitu jako elementu podziału na strefy.

16. Na przykład, używając drewnianych belek do określenia jadalni.

17. Lub podziel przestrzeń przez kolor sufitu.

18. Mówiąc o kolorze. Niektórzy ludzie boją się używać czerni we wnętrzu, zwłaszcza przy projektowaniu sufitu. W rzeczywistości wygląda całkiem nieźle.

Maria Silver, architekt, współwłaścicielka pracowni architektonicznej „Dom-A”:

- Istnieje opinia, że ​​ciemne sufity wizualnie zmniejszają wysokość pomieszczenia. Ale to jest błąd. Wręcz przeciwnie, jest dekorowany, aktywny sufit tworzy wrażenie jego braku. Co więcej, jeśli sufit jest zbyt niski, absolutnie czarny sufit może pomóc nam pozbyć się wrażenia przestrzennej „szczelności”.

19. Aby wyrazić swoją indywidualność, ludzie bardzo dużo. Właściciele tego mieszkania postanowili nie zatrzymywać się przy czarnym suficie i uzupełnili go oprawami pomalowanymi w jasnobeżowym odcieniu.

20. Innym nietypowym rodzajem dekoracji sufitu jest dekoracja z płytek podłogowych lub ściennych. I będzie wyglądać spektakularnie techniką patchworku (kiedy rysunek jest złożony z płytek o różnych kolorach lub kształtach, stylistycznie odbijających się między sobą).

21. Jako element dekoracyjny możesz również użyć tapet z ulubionej kolekcji.

22. Zwolennicy klasyków do dekoracji sufitu mogą wybrać sztukaterie lub dekoracyjne listwy sufitowe.

Julia Kirpicheva, projektant wnętrz:

- Klasyczne wykończenie sufitu - listwy gipsowe. Jako wystrój tynku można zastosować różne elementy: pręty, narożniki, płytki gipsowe, gniazda typu maszynki do golenia, kasetony. Wewnątrz odpowiedniej formy dobrze jest użyć ciągu na obwodzie sufitu, możliwe jest również połączenie ciągu z narożnikami. Ta technika jest dość standardowa, wygląda schludnie i estetycznie. Za pomocą tynku można tworzyć różne wzory ozdobne na suficie. Głównym warunkiem jest wysokość sufitu: im jest wyższy, tym bardziej efektowny wygląda wzór.

23. A jeśli uzupełnisz ukształtowany sufit wbudowanymi światłami, uczyń go jeszcze bardziej spektakularnym.

24. Jeśli mówimy o wbudowanym oświetleniu, rozważymy kilka innowacyjnych rozwiązań.

25. Pierwszy z nich jest najprostszy i często stosowany: wielopoziomowy projekt płyt gipsowo-kartonowych z wbudowanym oświetleniem. Kształt sufitu może być najbardziej dziwaczny i niezwykły, co jest dużym plusem tej techniki. Ale powinien być stosowany w pomieszczeniach o wysokich lub średnich sufitach. W pomieszczeniach o niskim suficie ta technika będzie działać tylko w celu zmniejszenia przestrzeni.

26. Równie ciekawą opcją jest dekorowanie sufitu niezwykłymi lampami. I udekoruj całą jej powierzchnię.

27. A co ze schodkowym sufitem ze światłami?

28. Eksperymentuj nie tylko z wbudowanym oświetleniem, ale również z samym kształtem sufitu. Nie bój się złamanych kształtów geometrycznych.

29. Prawidłowo wybrane linie przerywane mogą zwiększyć przestrzeń.

30. Dzięki umiejętnemu i kreatywnemu podejściu sufit może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Loading...