Apartamenty i domy

Wnętrze tygodnia: jak wyposażyć drewniany domek na przedmieściach

Powierzchnia 200 m2Kuchnia25 m2

Jak wyposażyć domek w swoje marzenia? Wielu uważa to przed rozpoczęciem sezonu wiosennego. Dzisiaj będziemy w domku pod Moskwą, gdzie właścicielom udało się przełożyć swoje marzenia w rzeczywistość i stworzyć dom, którego nie chce się opuścić.

Zima zbliża się ku końcowi, sezon letni zaczyna się wkrótce, a wielu już myśli o tym, jak wyposażyć swoją daczy. Nasi bohaterowie od dawna marzyli o takim odosobnionym miejscu, w którym mogliby odpocząć od ciężkiej pracy. Z wiekiem to pragnienie coraz bardziej się nasilało i wreszcie spełniło się ich marzenie - stworzyli własny raj na ziemi, a dekoratorzy pomogli im w tym. Elena Karpenkova i Ivan Ureka.

Elena Karpenkova i Ivan Urek, projektanci-dekoratorzy

W 2007 roku połączyli siły i stworzyli studio projektowe. Zawsze działają jako duet, tworząc wnętrza o różnym poziomie, od ekonomicznego po luksusowy. Zwracają uwagę na szczegóły, tworząc dokładnie te wnętrza, o których marzą klienci. Od 2014 roku członkowie stowarzyszenia dekoratorów wnętrz „ODI”.

Od snu do rzeczywistości

Dzisiaj współmałżonkowie, którzy żyli razem przez wiele lat, stali się bohaterami naszej historii. Mają już dorosłe dzieci i wnuki. Mimo solidnego wieku są młodzi i zawsze optymistyczni. Ich pozytywne nastawienie znalazło odzwierciedlenie we wnętrzu tego domku. Małżonkowie długo o tym marzyli, ale harmonogram ich pracy był tak gęsty, że ich cenione plany musiały być nieustannie odkładane. I to zatrudnienie jest zrozumiałe: pracowała jako ekonomista, był inżynierem.

Chcieli uciec od pracy, stresu, miejskiego hałasu i zgiełku. Kiedy kupili dom na przedmieściach, zdali sobie sprawę, że nie mogą obejść się bez pomocy profesjonalistów. Przedstawili obraz idealnego komfortu, ale nie wiedzieli, jak przenieść swoje marzenia do prawdziwego wnętrza. Dlatego zwrócili się do młodych projektantów, dekoratorów, którzy pomogli im w wydaniu wymarzonego domku.

Ponieważ klienci okazali się bardzo nowocześni, postanowili pozostawić układ na pierwszym piętrze za darmo, co jest teraz bardzo modne. Często ta przestrzeń znajduje się w domach młodych ludzi, ale właściciele tego domu pokazali, że możesz pozostać młody nawet na emeryturze.

Jedynym przeszkodą było umiejscowienie strefy telewizyjnej. Klienci chcieli mieć możliwość oglądania telewizji w salonie i kuchni. Ale nie można było tego w ten sposób umieścić, ponieważ właściciele domu nie chcieli przeciążać przestrzeni niepotrzebnymi meblami i blokować widok na kominek. Problem został rozwiązany za pomocą stojaka obrotowego.

Ciepło rodzinnego ogniska

W tej rodzinie tradycje gromadzenia się wokół dużego stołu są bardzo ciepłe. Dlatego w jadalni umieszczono stół transformacyjny, który może pomieścić 12 osób.

Kominek stał się również centrum. Tutaj właściciele wraz ze swoimi dziećmi i wnukami prowadzą przyjazne rozmowy, dzielą się wrażeniami i przeglądają rodzinne albumy ze zdjęciami.

Atmosfera sprzyja spokojnemu wypoczynkowi i relaksowi. Efekt ten został osiągnięty dzięki jasnym kolorom, lakonicznemu wzornictwu w klasycznym stylu i naturalnym materiałom, które zostały użyte przy projektowaniu domu.

Elena Karpenkova i Ivan Urek, projektanci-dekoratorzy:

- Rozwiązanie kolorystyczne, które zdecydowaliśmy się zastosować, jest tak jasne, jak to możliwe. Żyrandol do salonu był prezentowany przez dzieci podczas aranżacji tego pokoju, a ona nadała ton wystrójowi pokoju. Reszta, zarówno my, jak i klienci, chcieliśmy zobaczyć więcej światła, ponieważ Moskwie często jej brakuje. Dlatego też we wnętrzach innych pomieszczeń są również czyste i jasne odcienie.

Kiedy dzieci są w pracy, a wnuki są w szkole, nasi bohaterowie wracają do normalnej działalności, co daje im dużo przyjemności. Gospodyni poświęca dużo czasu na ogród i ogród. Uwielbia uprawiać warzywa na letnią sałatkę i kwiaty, które zawsze zachwycają pięknem i aromatem.

Kolejnym hobby hostessy jest tworzenie kulinarnych arcydzieł. Stale eksperymentuje i zachwyca się wyśmienitymi potrawami. Dlatego powstała duża i przestronna kuchnia, która jest zawsze lekka i wygodna.

Właściciel uwielbia robić różnego rodzaju akcesoria do domu i ogrodu. Kolejna jego pasja - samochód, zawiera go w dobrym stanie. I oczywiście jednym z jego obowiązkowych życzeń była oddzielna sauna, która została zbudowana na działce domu.

Materiały, producenci, wykończenie

Kuchnia:

 • Kuchnia została wykonana na zamówienie. Wybór padł na włoską fabrykę Tomassi. W sumie stworzenie kuchni zajęło około czterech miesięcy.

Pokój dzienny:

 • Sofy - włoska marka Nicoline.
 • Stolik kawowy - IKEA.

Sypialnie:

 • Szafki wykonane według szkiców autora na zamówienie.
 • Łóżka - IKEA.

Łazienka:

 • W łazience wyłożono dachówką kafelki z fabryki Tagina.

Aby zamówić:

 • Zestaw kuchenny.
 • Drabina
 • Garderoba.

Tapety:

 • Większość domu ozdobiona jest drewnianymi tapetami „Gusvarblok”, a jedynie ściany akcentowane są tapetą winylową niemieckiej fabryki P + S International z kolekcji Labyrinth.

Podłogi i drzwi:

 • Paul postanowił położyć płytę laminowaną. Ponieważ dom jest drewniany i wystawiony na działanie środowiska, preferowana była pływająca metoda układania.
 • Drzwi były wybierane na biało z powodu dużej ich liczby na drugim piętrze, tak że nie wyglądały jak ciemne dziury we wnętrzu.

Porady Eleny Karpenkovej i Ivana Urekiego:

 1. Twój dom powinien być dla ciebie prawdziwym schronieniem, dlatego ważne jest, aby wypełnić go komfortem, na przykład ozdabiać go w jasnych odcieniach i zrobić kominek w salonie, który nie tylko ogrzeje się zimą, ale także zapewni uczucie komfortu.
 2. Drewniany dom słynie przede wszystkim ze swojego komfortu, aromatu charakterystycznego tylko dla drewna, przyjemnej tekstury i wyglądu. Używaj w takim domu maksymalnie naturalnych materiałów, które harmonijnie łączą się z drzewem.
 3. Robiąc ściany w drewnianym domu, nie trzeba ich całkowicie monofonicznych. Możesz połączyć nie tylko kolor, ale także materiał, tak jak my, łącząc drewniane i winylowe tapety w jednym wnętrzu.
 4. Nie ścigaj znanych marek, drogich rzeczy, aby stworzyć przytulną atmosferę. Wystarczająca ramka z rodzinnym zdjęciem na kominku i kilkoma roślinami wewnętrznymi, dzięki czemu wnętrze nie wyglądało ściśle, ale w domu.
 5. Nie zaśmiecaj drewnianego domu wewnętrznymi przedmiotami i meblami, ponieważ dzięki temu unikniesz wyjątkowości domu. Upewnij się, że wszystkie elementy pasują harmonijnie do wnętrza.

zdjęcia dostarczone przez Elenę Karpenkovą i Ivana Urekę

Obejrzyj film: Łódź: Targi redNet Dom Mieszkanie Wnętrze - jesień 2012 3 (Grudzień 2019).

Loading...