Apartamenty i domy

Dream House w Jałcie: jak prawidłowo zaplanować otwartą przestrzeń

Powierzchnia 350 m2Kuchnia44 m2

Jak strefować otwartą przestrzeń w domu? Dlaczego nie należy go przeciążać ściankami działowymi i ścianami? Postanowiliśmy rozważyć te pytania na przykładzie projektu niezwykłego domu budowanego w Jałcie.

Bez zbędnej pompy, stylowej, niezwykłej, a co najważniejsze funkcjonalnej - te parametry powinny mieć dom, o którym marzyła młoda, odnosząca sukcesy para. Jest Anglikiem, a gdy przybył z Londynu na Krym, zakochał się nie tylko w pięknych krajobrazach, ale także w dziewczynie, z którą już nie chciał się rozstać. Jest słoneczna i optymistyczna, jak wszyscy krymscy, jej rodzinnym miastem jest Jałta. Potem nowożeńcy i postanowili zbudować swój wymarzony dom. Aby uzyskać pomoc, zwrócili się do studia projektowego i architektonicznego Eleny Ponomarenko.

Elena Ponomarenko, architekt

Kierownik pracowni projektowania wnętrz Vitta-Group, architekt, członek Związku Projektantów Rosji, członek Związku Projektantów Ukrainy, członek Brytyjskiej Akademii Projektowania.

vitta-group.com

Projekt został nazwany „Dream House”. Dla tej młodej pary jest idealna, ponieważ łączy w sobie atrakcyjny design, wiele modnych technik i wygodny układ, który nie ogranicza i nie pozbawia poczucia wolności.

Ponieważ młodzi ludzie uwielbiają wszystko, co nowe i niezwykłe, głównym celem projektowania ich domu stał się nowoczesny styl. Pozwolił eksperymentować z materiałami wykończeniowymi, kolorami i planowaniem przestrzeni.

Elena Ponomarenko, architekt:

- W sercu domu - prostota i funkcjonalność. Takie było główne życzenie klientów. Przez długi czas rodzina marzyła o oryginalnym domu, który nie wyglądał jak budynki sąsiadów tego samego typu, a nasze studio zrealizowało to marzenie.

Maksymalna otwarta przestrzeń

Fakt, że ta rodzina jest gotowa na eksperymenty, jest zauważalny już na pierwszym piętrze domu, gdzie postanowili zrobić darmowy układ. Elena Ponomarenko uważa, że ​​ten typ układu ma wiele zalet i że nie należy go zamykać ścianami niefunkcjonalnymi. Używając tego projektu jako przykładu, możesz zobaczyć, jak możesz strefować przestrzeń bez uciekania się do standardowych partycji.

W jednym przestronnym pokoju znajduje się kilka obszarów funkcjonalnych, każdy podzielony przez poziom sufitu, meble i wnętrze. Szczególnie odbiór z sufitu pozwala na bardziej przewiewne wnętrze.

Najwyższy poziom sufitu znajduje się w strefie salonu, jego wysokość wynosi siedem metrów, co umożliwiło wyraźniejsze podkreślenie strefy i nadanie jej większego znaczenia.

Na modnej fali: ecotema

Nasi bohaterowie bardzo lubią naturę, więc chcieli otoczyć się naturalnymi materiałami. Chcieli dotknąć tekstury drzewa i zobaczyć fakturę cegieł na ścianach. Dlatego główne odcienie, na których zbudowane jest całe wnętrze domu, wybierają kolory stali i drewna. Meble i inne przedmioty wykonane z naturalnych materiałów nowoczesnych, doskonale z nimi współgrają.

Salon artystyczny i sypialnia w odświeżających odcieniach

Rozpocznijmy zwiedzanie wymarzonego domu z kuchni, gdzie nasi bohaterowie planują stworzyć wspólne kulinarne arcydzieła. Różni się funkcjonalnością i prostotą, wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. Główna rola przypada na dużą wyspę kuchenną z płytą grzejną. Jego obszar roboczy płynnie przesuwa się do stołu, który ma regulowaną wysokość.

Salon stał się centralnym obszarem w tym domu, gdzie nowożeńcy planują przyjmować gości i spędzać dużo czasu na oglądaniu swoich ulubionych filmów i po prostu cieszyć się towarzysko, siedząc przy kominku w nietypowych krzesłach w kształcie. Będzie prawdziwa galeria sztuki z przedmiotami sztuki współczesnej.

Na drugim piętrze znajdują się trzy sypialnie i łazienka. W głównej sypialni postanowili stworzyć odświeżające wnętrze z nutami mięty, które dominują w tkaninach.

Elena Ponomarenko, architekt:

- Co jest niezwykłe w tym wnętrzu? Stworzyliśmy wyróżnienie, kompetentnie wykorzystując przestrzeń: oddaliśmy część garderoby, resztę zajęło łóżko i strefa telewizyjna. Akcentem wnętrza był panel przedstawiający dziewczynę na ścianie z cegły.

Mamy wielką przyjemność pracować nad projektem. W tym wnętrzu wykorzystywali wszystkie umiejętności zawodowe, które posiadamy. Najwyższym wynikiem dla nas jest pochwała klienta i wiara w nas jako specjalistów.

Porady Eleny Ponomarenko:

  1. Pierwsza zasada, której należy przestrzegać przy projektowaniu domu: zewnętrzna strona i wnętrze są nierozłączne. Muszą pasować do siebie i być całkowicie w harmonii Nie można zaaranżować wyglądu zewnętrznego w stylu klasycznym, a wewnętrzne wypełnienie domu wykonać w zupełnie innym kierunku.
  2. W projekcie tego domu używaliśmy dużo szkła. Wielu obawia się tej techniki, wierzy, że nie jest energooszczędna. Ale spójrz na skandynawskie budynki lub domy w Kanadzie, z których większość jest tak urządzona. Ale ich temperatura powietrza jest znacznie niższa niż nasza. Oczywiście zwykłe okna z podwójnymi szybami, które są zainstalowane w mieszkaniach, nie będą działać, w tym celu wykorzystują specjalne szyby energooszczędne.
  3. W naszych projektach staramy się zachować maksymalną swobodę w przestrzeni. Radzimy nie otaczać się wieloma partycjami, nie chować się za ścianami, ale zrobić wolny układ. Daje więcej dynamiki w przestrzeni, pozwala uczynić ją jasną i przestronną.
  4. Zawsze używamy tylko naturalnych materiałów. Poprawia to jakość życia, zawsze sprawia, że ​​czujesz się komfortowo.
  5. Oprócz tego, że materiał powinien być naturalny, warto wybrać wykończenia i meble znanych marek, które słyną z nienagannej jakości. W tym projekcie planowane jest wykorzystanie materiałów i wyposażenia od producentów takich jak Poliform, Antonio Lupi, Gessi, Rimadesio, Delta Light, Tonin Casa, Misura Emme, Vibia, Baxter.

renderingi dostarczone przez Elenę Ponomarenko

Obejrzyj film: Sapne me Ghar Jalte Dekhna. सपन म घर म आग दखन. sapne me ghar me agg dekhna. House fire dream (Luty 2020).

Loading...