Porady i pomysły

Dekorowanie przedszkola na Nowy Rok: 7 miłych pomysłów

Ważną częścią noworocznej magii dla dzieci jest świąteczny wystrój dzieci. Powiemy ci, jak ozdobić pokój na Nowy Rok i dać dziecku bajkę.

W przeddzień świąt Nowego Roku wszystkie dzieci czekają na cud. I moc dorosłych, aby wydarzył się cud. Zacznij przygotowywać się do stworzenia noworocznej bajki o własnej kompozycji dzięki świątecznej dekoracji przedszkola.

Dekorowanie przedszkola na Nowy Rok jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Zwracamy uwagę na siedem jasnych i uroczych pomysłów, które pomogą zamienić zwykły pokój w magiczny.

1. Tematyczne dekoracje ścienne

Ściany są idealnym miejscem na sezonowe dekoracje tematyczne. Z pewnością mają wolne miejsce, w którym Ty i Twoje dziecko możecie tworzyć noworoczne aplikacje z tymczasowych ozdobnych naklejek lub oryginalnego panelu w postaci choinki z kulek i girland. Używaj technik dekoracyjnych i materiałów, które po wakacjach można łatwo usunąć bez szkody dla powierzchni.

Dekoracyjna choinka zrób to sam: lekcja mistrzowska dla rodziców z dziećmi

2. Wzory w oknie

Kolejny spektakularny widok na noworoczny wystrój - malowanie okien. Dzięki specjalnym farbom lub aplikacjom tymczasowym można ozdobić szkło rysunkami tematycznymi na święta. W zależności od twoich zdolności artystycznych możesz przedstawić całą fabułę Nowego Roku lub po prostu narysować kilka płatków śniegu. W każdym razie wspólna praca twórcza zapewni świąteczny nastrój dla Ciebie i Twojego gospodarstwa domowego.

3. domowe zabawki

Standardowe ozdoby świąteczne wykonane ze szkła nie są wystarczająco bezpieczne dla pokoju dziecięcego, więc warto je zastąpić innymi dekoracjami. Mogą to być zabawki z tworzyw sztucznych, stożki, malowane w różnych kolorach, kulki z gałązek lub nici, ciasteczka figurowe, dzianinowe wisiorki. Oczywiście możesz kupić to wszystko w sklepach, ale lepiej i przyjemniej będzie robić biżuterię samemu, przyciągając dziecko.

Nasza opinia:

- Im częściej przyciągasz dziecko do projektu swojego pokoju, tym lepiej. Udekorowanie przedszkola na Nowy Rok to doskonała okazja. Wspólne ćwiczenia robótek są przydatne zarówno z psychologicznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Tworząc wystrój własnymi rękami, dziecko rozwinie kreatywność i zacznie ostrożniej traktować wnętrze (czyż nie marzy o tym wszystkim rodzicom?).

Oczywiście, jeśli chodzi o świąteczne lampki, wyobrażamy sobie zabawne, opalizujące światła. Aby jednak używać girlandy elektrycznej w wystroju pokoju dziecięcego, należy być pewnym, że jest ona bezpieczna i że dziecko nie włączy jej samodzielnie. Jeśli nie ma takiej pewności, lepiej zastąpić świetliste girlandy papierami, nitkami i „deszczem” (dzieci po prostu je uwielbiają).

Używaj jasnych i błyszczących materiałów, a także różnych zawiesin. Takie bezpieczne świąteczne lampki będą doskonale wyglądać dosłownie wszędzie: na ścianach, oknach, drzwiach, wiszących na suficie, z tyłu łóżka dla dzieci. Możesz zawiesić je w dowolnym miejscu iw dowolny sposób, ponieważ gniazdo nie jest potrzebne.

5. Pościel tematyczna

Młodsze dzieci z pewnością będą zachwycone kolorową pościelą z noworocznymi postaciami. Jeśli udekorujesz pokój dla bardziej dorosłego dziecka, wystarczy wybrać tkaniny o dyskretnym wzorze tematycznym (gwiazdy, płatki śniegu, ornament z jelenia), wykonane w jednej z tradycyjnych kombinacji kolorów, takich jak biel i czerwień.

Zazwyczaj zwyczajowo umieszcza się choinkę w głównym pokoju domu - w salonie. Często staje się to powodem, dla którego dzieci po prostu nie można wysłać do swojego pokoju - nie chcą rozstać się z pięknem lasu. Dlatego też, aby dzieci kładły się spać na czas i bez histerii, zalecamy umieszczenie kolejnej choinki w przedszkolu.

Może to być mały sztuczny świerk wstążek i kartonu lub sztuczne drzewo o większych rozmiarach. A jeśli rozmiar pokoju dziecięcego na to pozwala, a mieszkańcy pokoju są już poza wiekiem przedszkolnym, można łatwo zainstalować pełnoprawny świerk żywy. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że niezależnie od wybranej opcji, prezenty powinny pojawić się pod drzewem rankiem pierwszego stycznia!

Nasza opinia:

- Aby bezpiecznie udekorować drzewo w przedszkolu, możesz użyć wszystkich tych samych ozdób domowych: dzianinowych wisiorków, papierowych płatków śniegu, ciasteczek. Możesz powiesić zabawki na choince. Przy okazji, zabawki mogą być używane w innych wersjach wystroju, na przykład w girlandach.

Choinka, podświetl: 27 opcji „Choinka” własnymi rękami

7 najczęstszych błędów przy wyborze choinki

7. Ozdobne skarpetki na prezenty

Noworoczne święta trwają dość długo, co oznacza, że ​​będzie wiele okazji na prezenty. Dlatego wystrój przedszkola powinien zapewniać różne miejsca dla ich „magicznego” wyglądu. Zawieś w kilku rogach pokoju kilka dużych, jasnych skarpetek z dzianiny. Nie tylko sprawią, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej uroczyste, ale także sprawi, że poszukiwanie prezentów stanie się ekscytującą grą dla dzieci.

pinterest.com promama.info

Loading...