Apartamenty i domy

Wnętrze tygodnia: monochromatyczny romans w Nowej Rydze

Powierzchnia 260 m2

Wiele osób uważa, że ​​monochrom jest nudny. Ale projektantka Lena Inashvili uwielbia tworzyć wnętrza w takiej kolorystyce, udowadniając tym samym, że monochromatyczne wzornictwo może być bardzo interesujące.

Dzisiaj chcemy przedstawić Państwu jedną z nowych prac projektanta Lena Inashvili. Uwielbia eksperymentować z monotonnymi odcieniami, tworząc wnętrza, które wydają się być transportowane za pomocą fotografii retro. Ale pomimo ich monochromatyczności, są wypełnione życiem, jasnymi akcentami i stają się odzwierciedleniem natury klienta.

Lena Inashvili

Edukacja otrzymana na Uniwersytecie Complutense (Madryt) i Akademickiej Szkole Projektowania (Moskwa). Kierownik własnego studia projektowego Art At Home.

„Lubię tworzyć wnętrza, które nie wyglądają jak replika: trochę starożytności, kropla nowoczesności i wszystko jest mieszane. Zdecydowanie używam tynku dekoracyjnego, który nadaje domowi niesamowite uczucie komfortu. Najważniejsze jest skromne, ale uroczyste i tajemnicze”.

Marzenia klientów

Ta kamienica znajduje się nad brzegiem jeziora, w jednym z najbardziej prestiżowych obszarów Moskwa - w kierunku Novorizhskoe. Z okien roztacza się wspaniały widok sceniczny, który musi się uspokoić. Tutaj mieszka elegancka kobieta sukcesu, która już zdążyła zapoznać się z pracami. Lena Inashvili. Właściciel domu przyciągają monochromatyczne wnętrza, chciała zobaczyć taki dom.

Lena Inashvili, projektantka

- Klient chciał podkreślić zielony kolor, ale w trakcie pracy zmienił się jej nastrój - od zwykłego do romantycznego. Dzięki temu udało mi się wprowadzić dzwoniący różowy kolor do wnętrza, o którym od dawna marzyłem. Nadał domowi lekkość, kobiecość i elegancję.

Cechy planowania

Planowanie zostało wykonane od podstaw, z uwzględnieniem wszystkich życzeń klienta. W procesie planowania w domu pojawiły się trzy sypialnie, salon z jadalnią, kuchnia i trzy łazienki.

Kolorowe rozwiązanie

Początkowo klient chciał zorganizować wszystko w zakresie bagienno-zielonym. Ale lekka, łagodna i przyjemna atmosfera w domu została ukształtowana głównie dzięki jasnemu odcieniu piasku, który został przyjęty jako podstawa. Romantyczną atmosferę podkreślały pastelowo-różowe tapicerowane krzesła w jadalni i jedna z sof w salonie. Różowy występuje w wystroju i tkaninach.

Rozwiązanie oświetleniowe wybierane jest zgodnie z neoklasycznym stylem. Duże żyrandole z zawieszeniami pełnią rolę głównych opraw oświetleniowych. W obszarach aktywności umieszczane są podłogi i lampy stołowe.

W jadalni można obserwować kinkiety ścienne, wykonane na wzór świeczników. Są przydatne do tworzenia kameralnej atmosfery.

Ale w salonie jest jedna mała sztuczka, która nadaje wnętrzu wyjątkowej lekkości: światła ukryte pod sufitem.

Nasza opinia:

- W sypialni Lena zastosowała bardzo interesującą technikę - w celu powiększenia przestrzeni użyła dużych luster, umieściła w pobliżu wiszące światła. W ten sposób lustra odbijają światło emitowane z nich, wypełniając w ten sposób pokój dodatkowym ciepłem.

Meble i wyposażenie

  • stół do salonu - z Gramercy Home;
  • sofy, stolik kawowy, gabloty - Cristopher Guy;
  • krzesła - od Baker;
  • stoliki do kawy w salonie i sypialni - Rugiano;
  • łóżko - Kraina Marzeń;
  • krzesła - Eichholtz;
  • biurko - LCI Stile;
  • fresk w sypialni - Baga.

Materiały i wykończenia

Do wykończenia podłogi wybrano parkiet modułowy. A wybór padł na niego nie przez przypadek. Faktem jest, że właściciel domu i projektant zgodzili się, że dom nie powinien wyglądać jak nowy. Dlatego w projekcie pojawiły się lekkie zużyte dekoracyjne wykładziny ścienne, aksamitne zasłony i patynowane listwy sufitowe.

Lena Inashvili, projektantka

- W tym domu są duże i przestronne pokoje, nie zatkane meblami. W sumie: trochę klasyki, coś nowoczesnego, trochę dekoracyjnego tynku i eleganckiej drogiej podłogi. Jak to się stało Prawdopodobnie sądzę dla ciebie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Leny Inashvili.

Obejrzyj film: Eksperyment tygodnia - podróż do wnętrza krateru transmisja na żywo (Luty 2020).

Loading...