Apartamenty i domy

Afrykański temperament i skandynawski spokój na 45 metrach kwadratowych

Jak stworzyć charakterystyczne eklektyczne wnętrze w małym mieszkaniu? Dzisiaj powiemy, jak połączyć gorącą Afrykę ze skandynawskim chłodem na 45 metrach kwadratowych

Ten apartament zaprojektowany przez projektanta Alexander White (Alexander White), znajduje się w Sztokholmie, w starym domu zbudowanym w 1895 roku. Nie wyróżnia się dużym rozmiarem i czymś podobnym do naszego „Stalina”. Doskonale współgra z afrykańskim temperamentem i skandynawskim spokojem.

Dominujący kolor i kluczowe akcenty

Etniczne motywy coraz częściej przyciągają uwagę projektantów. Szczególnie modne jest łączenie, wydawałoby się, zupełnie przeciwnych stylów.

Nie wszyscy są gotowi żyć w prawdziwym afrykańskim domu z jasnymi kolorami, drapieżnymi nadrukami i niesamowitymi maskami. Nie każdy lubi skandynawskie zimno ze swoim naturalnym odcieniem bieli.

Możesz przeprowadzić eksperyment i zrobić stylizację obu. Najważniejsze jest, aby wybrać główne rozpoznawalne i ujednolicające szczegóły stylów, kolorów i mebli.

Skandynawskie wnętrze charakteryzuje się neutralnymi odcieniami światła, prostotą i naturalnością. Spokój i czystość odróżniają ten styl od innych.

Afrykańskie wnętrze to dynamiczne, jasne, drapieżne nadruki. Głównie ciepłe kolory, oparte na kontrastach.

Nasza opinia:

- Wydaje się, że te dwa style nie mogą współistnieć, ale, jak wiesz, przeciwieństwa się przyciągają, a tym wnętrzem. Naturalne materiały, proste formy i niezwykłe akcentowane elementy dekoracyjne stały się tutaj łączącym ogniwem.

Kuchnia: jak stopić skandynawskie zimno

Kuchnia jest bardzo mała, dominują w niej biały kolor i błyszczące powierzchnie. Pomaga to wnieść więcej światła i powietrza do przestrzeni. Widać, że dominuje tutaj styl skandynawski.

Rozcieńczają chłód wnętrza i wprowadzają do niego kolory Afryki z grubymi ciemnymi stołkami, małą figurką zwierzęcą, egzotycznymi kwiatami i częścią ściany z fototapetami. Obraz na nim wykonany jest w kolorach terakoty i brązu, co jest typowe dla egzotycznego afrykańskiego wnętrza.

Nasza opinia:

- Życie ludowe i naturalne materiały stały się kluczowymi elementami obu stylów. W kuchni udało się to podkreślić. Tak więc na jasnym stole są świeczniki, powtarzające motywy jego rzeźbionych nóg, a obok stoją drewniane afrykańskie taborety.

Pokój dzienny podzielony na pół

W stylu skandynawskim zwyczajowo dzieli się przestrzeń na równe części. Salon był wyraźnie zróżnicowany na dwa różne style i jednocześnie je przeplatał.

Pomieszczenie ma dwa okna, dzięki czemu wyznaczono strefy afrykańskie i skandynawskie. Zatem część, w której znajdują się przezroczyste lampy, jakby zrobione z lodu, wskazuje, że styl skandynawski dominuje w tej strefie przestrzeni. Na jasnej ścianie wisi obraz przypominający zorzę polarną. Na stole znajduje się niezwykły szklany wazon koloru atramentu, zgodny z obrazem.

Świece są używane w tym mieszkaniu jako element wystroju. Budżet i, jak się okazało, atrakcyjna opcja do dekoracji domu. W salonie odbijają się echem w kolorze krzesła kultowego. Krzesło Barcelona (projekt z 1929 r.) i lekka podłoga. Proste meble z lakonicznymi formami - wszystko to są widoczne oznaki wpływów skandynawskich.

W drugim oknie znajdują się rogi zwierzęcia i wymownie wskazują na przewagę afrykańskiej egzotyki w tej części pokoju. Na stoliku nocnym - lampa stołowa, której noga przypomina palmę. Są też rogi, a ozdobne poduszki ze zwierzęcymi nadrukami nie pozostawiają wątpliwości, że są to afrykańskie motywy. Brązowa ciepła gamma dominuje w tej części przestrzeni.

Że pokój wyglądał na zrównoważony, w pokoju wisiało kolejne zdjęcie. Znajduje się nad sofą, naprzeciwko „Northern Lights”. Tylko ona jest zdominowana przez ciemniejszą paletę kolorów. Stół i krzesła są również dopasowane w ciemnym kolorze, w zgodzie z sofą i dywanem.

Wszystkie są ze sobą organicznie splecione nie tylko w kolorze. Wzory i materiał na skandynawskich krzesłach dodają wnętrzu afrykańskiego koloru. Stolik do kawy wygląda niesamowicie pięknie. Jego niezwykły kształt i powierzchnia lustra nadają wnętrzu lekkości i nadają mu oryginalny dźwięk.

Nasza opinia:

- Integralność w przestrzeni tworzy jasny sufit, ściany i podłogę. Połączeniami między nimi jest żyrandol, piękna pufa z dzianinową osłoną i krzesło, które znajduje się między oknami. Rezultatem była przyjemna, harmonijna atmosfera.

Spokojna sypialnia o afrykańskim smaku

Pastelowa kolorystyka wnętrza sypialni z powodzeniem i nieoczekiwanie wygląda jak zagłówek z tkaniny, wykonany w czekoladowym odcieniu. Poduszki z uroczymi obrazami strusi wyróżniają się na tle. Dodaje afrykańskie motywy do przestrzeni i lampę stołową z nutką palmy, a także małą rzecz na książkach. Wystrój w pokoju jest bardzo spokojny, nie krzyczy, ale jednocześnie bardzo kolorowy.

Dobrze dobrane kolory, dekoracyjne poduszki, lampy stołowe, wysokiej jakości tkaniny, kwiaty i efektowne detale mogą znacząco zmienić przestrzeń. Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą stworzyć podobną atmosferę w swoim mieszkaniu.

  1. Ponieważ kontynent afrykański jest duży, styl ma szeroką koncepcję i obejmuje różne cechy, kulturę mieszkających tu ludzi. Dlatego, projektując wnętrze, przyjmij jako podstawę cechy ogólne. Mogą to być cechy klimatu, naturalne kolory i materiały charakterystyczne dla danego obszaru.
  2. Proste kształty, minimalizm, szorstkie tekstury, kontrast, kolor i oryginalność są charakterystyczne dla afrykańskiego stylu. W takich wnętrzach dominowały kolory brązowe, piaskowe, terakotowe i kremowe.
  3. W stylu skandynawskim wybierz jasne odcienie, wśród których dominują odcienie szarości, niebieskości lub bieli. Dobrze łączą się z prostymi meblami z jasnego drewna.
  4. Naturalne materiały i naturalność, kluczowe cechy obu stylów. Jako wystrój możesz użyć masek i skór zwierzęcych.
  5. W afrykańskim stylu podłoga jest zwykle chłodna, aw skandynawskim wnętrzu tylko ciepła. Możesz dostosować ten kontrast za pomocą dywanów. Na przykład na drewnianym parkiecie położyć dywan o zimnym odcieniu. Lub, przeciwnie, lekka płytka do układania dywanu w stylu skandynawskim.

Loading...