Apartamenty i domy

Jak pracować z „gwiazdowymi wnętrzami”

Jak znaleźć wspólny język w sprawach napraw z aktorami i śpiewakami, sportowcami i innymi gwiazdami - mówi Alena Timofeeva

Naprawa gwiazd jest trudnym tematem, wydaje się, że dziś jest otoczona ze wszystkich stron stereotypami i spekulacjami. Na forum Woman Who Matters, którego komplementariuszem była grupa firm Ingrad, oddzielny blok architektoniczny poświęcony był tematyce budowy i naprawy. Wystąpiła w niej także Alyona Timofeeva - architekt, projektant, dyrektor i czołowy specjalista w FDstudio.

Postanowiliśmy dowiedzieć się od niej bardziej szczegółowo, jak znaleźć wspólny język z aktorami i śpiewakami w kwestiach naprawy, zdobyć zaufanie sportowców-mistrzów i sprawić, by „gwiazdy się spotkały”.

- Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w tworzeniu wnętrz dla gwiazd. Jak to się wszystko zaczęło?

- Alexander Pankratov-Cherny został moim pierwszym klientem gwiazdowym - wspaniałym aktorem, znanym obecnie z głównej roli w serialu telewizyjnym „Kuchnia”. Człowiek jest wyjątkowy: dusza firmy i wesoły facet, podobnie jak na ekranie. Natychmiast zatwierdził moją koncepcję wnętrza opartą na angielskich klasykach. Alexander miał całą kolekcję plakatów, więc jasne akcenty pop-artu pasują do wnętrza tak dobrze, jak to możliwe. Jego wsparcie było we wszystkim - pomysł czysto angielskiej łazienki z klasycznym sprzętem sanitarnym i najbardziej skomplikowanym układem płytek został przyjęty z hukiem. Ogólnie rzecz biorąc, projekt projektu był bardzo kreatywny: w kuchni położyliśmy „dywan” z pełnej krwi wiktoriańskich płytek, aw salonie wdrożyliśmy projekt złożonych paneli na ścianie, różnych typów i pasków.

Ogólnie miałem szczęście. Z pozytywnymi ludźmi zawsze pracuj z radością. Jeśli moje pierwsze doświadczenie było negatywne, nie wiem nawet, czy będę kontynuować.

- A prawda jest taka, jak nazywacie statek ... Sądząc po tym, że nadal prowadzicie interesy, pozytywny trend z klientami został zachowany?

- Na szczęście, piękni ludzie nadal mnie prześladują. Są zupełnie inne, każdy ma indywidualne życzenia, ale jednocześnie praca z nimi jest równie interesująca i ekscytująca.
W 2016 roku stworzyłem kompleks uliczny dla Svetlany Masterkova w jej wiejskim domu. Svetlana, mistrzyni świata w bieganiu, świętowała 23 rocznicę swoich rekordów świata. Do tego czasu zaplanowaliśmy naszą pracę. Z pierwszej rozmowy zauważyłem nieufność dziewczyny-architekta. Później Svetlana przyznała się do swoich lęków jako żart: myślałem, że pomaluję wszystkie ściany na różowo, a na obwodzie powiesię łuki. Żarty dowcipy, ale dość szybko znaleźliśmy wspólny język, omówiliśmy wszystkie życzenia i otrzymałem klucze do domu, podczas gdy gospodyni poszła na wycieczkę nad morze. Wynik był ponad wszelkimi oczekiwaniami i dowiedziałem się, czym jest „gwiazda w szoku”: jej oczy błyszczały, uściski i pocałunki spadały we wszystkich kierunkach. Teraz, wraz z nadejściem wiosny, otrzymuję zaproszenie do otwarcia sezonu w naszej altanie. Pamiętam ten projekt i nawet teraz nabiera ciepła.

- Czy zauważyłeś wspólne cechy w preferencjach gwiazd lub czy kolejność jest inna za każdym razem?

- Klienci „gwiezdni”, jak zwykle, różnią się jednak swoimi własnymi cechami, postaciami i oczywiście sposobem na życie. „Gwiazdy” są często w trasie, spędzają dużo czasu na lotach, więc w domu potrzebują spokoju bardziej niż inni. Stąd i przeceniany wymóg przytulności i specjalnej dekoracji domu, które tworzą poczucie spokoju domu.

- Co najbardziej lubisz w takiej pracy i jakie są twoje trudności?

- Nie ma szczególnych trudności, po prostu zwracamy większą uwagę na czynnik tymczasowy. Gwiazdy wolnego czasu - zarówno na spotkaniu, jak i samej naprawie. Konieczne jest dostosowanie się do ich harmonogramu, uwzględnienie ich harmonogramu i terminowe wypełnianie zobowiązań. W większości przypadków praca przebiega w taki sam sposób, jak w przypadku innych klientów.

Urządzenia w kuchni: kompetentne i funkcjonalne rozmieszczenie

Jak zrobić dobrą naprawę w kryzysie: 10 praktycznych wskazówek od projektanta

„Gwiazdy są często niezwykłymi klientami”. Jakie podejście wybierzesz, aby z nimi pracować? Czy jesteś w stanie ich przekonać, jeśli to konieczne?

- Cierpliwość, umiejętność słuchania i słuchania - to są moje atuty. Możesz przekonać każdego, nawet najbardziej upartą osobę. Wymaga to argumentów, znajomości tematu i oczywiście czasu. Wszyscy jesteśmy inni i każdy ma własną szybkość podejmowania decyzji: ktoś robi to w locie, ale ktoś musi spać z myślą. Cóż, albo idź wzdłuż placu budowy ze mną i moimi ważnymi argumentami.

Na przykład wśród moich klientów był piosenkarz, wokalista grupy Gorky Park, Alexander Marshal. Jak wielu mężczyzn na pierwszym spotkaniu powiedział, że wszystko w jego wnętrzu mu odpowiada - tylko brzydkie schody i słabe oświetlenie w holu były zakłopotane. Miałem już spore doświadczenie i zdałem sobie sprawę, że aby styl był kompletny, a wnętrze kompletne, trzeba szukać podejścia do mistrza domu. Udało mi się wytłumaczyć, że schody i przestrzeń wokół nich są jednym. W rezultacie został oprawiony wraz z halami. Lampy, drzwi, podłogi, wymieniliśmy, a same meble zostały wykonane w prywatnej fabryce według moich szkiców. Dotarliśmy na drugie piętro - urządzono drugi salon, w którym można przyjmować gości i dobrze się bawić czytając książkę.

- Opowiedz nam o najbardziej nieoczekiwanym wnętrzu, jakie kiedykolwiek zadałeś.

- Była jedna dziwna, a nawet słodka prośba: zrobić sekretny pokój kapitana statku pirackiego. Ale kod piracki zabrania mi go rozpowszechniać.

- Jesteś stałym uczestnikiem programu „Perfect Repair”. A jaka powinna być Twoja idealna naprawa „gwiazdy”?

- Przede wszystkim - przytulny. „Gwiazdy” to ogromny ciężar, regularnie układany na scenie. Dodaj do tego niekończące się loty i ważne spotkania. Dom jest naszym miejscem mocy, wszystko w nim powinno odpowiadać ideom komfortu i odpoczynku, aby w krótkim czasie przywrócić siłę i zadowolić fanów. W tym celu skomplikowane techniki wnętrza są opcjonalne, wręcz przeciwnie, maksymalna łatwość jest mile widziana zarówno w podejściu do wystroju wnętrz, jak iw ostatecznym projekcie. I oczywiście nie wolno nam zapominać o znaczeniu: „gwiazda” musi zawsze i wszędzie odpowiadać jej statusowi i być w trendzie. Moim zadaniem jest przestrzegać tych zasad, złapać nastrój klienta i połączyć go z moją wizją piękna. Wnętrze, stworzone z miłością i entuzjazmem, jest skazane na stanie się gwiazdą pod każdym względem!

Obejrzyj film: Silnik - animacja (Luty 2020).

Loading...