Apartamenty i domy

Projekt tygodnia: neoklasyczny i szebbi-chic w północnej stolicy

Powierzchnia68 m2Kuchnia 23,3 m2

Salon bez sofy, klasyczny żyrandol sąsiadujący z dziełem Phillipa Starka, ręcznie malowany w Petersburgu za oknem ... W tym projekcie jest naprawdę coś do oglądania

Wybraliśmy ten apartament w Petersburgu jako projekt tygodnia nie tylko dla planowania i piękna, ale także dla bardzo udanego połączenia neoklasycyzmu i stylu chebbi-chic.

Natalia Janson, projektantka i dekoratorka wnętrz:

„Jestem przekonany, że projekt może i powinien być wyjątkowy, stworzony dla konkretnej osoby lub rodziny z myślą o pięknie i wygodzie. Mój klient wie, że jego osobowość, wizerunek będzie odzwierciedlony w każdym detalu wnętrza, a te szczegóły będą istotne. Pod wieloma względami moje projekty opierają się na starannym doborze kolorów, modnych artefaktów, technikach dekoracyjnych, ale uważam, że dobry projekt jest zawsze nieco powyżej mody, lub, jak lubią mówić w Europie, ponadczasowy jest ponadczasowy. o ile azhno, że nie ma granic. I daję bezcenne uczucie. "

Marzenia klientów

Klientem tego projektu jest matka wychowująca dziesięcioletnią córkę. Gospodyni dużo pracuje i często wyjeżdża na podróże służbowe, dlatego z nowego wnętrza czekała przede wszystkim na atmosferę lekkości i światła, która sprzyja nie tylko relaksowi fizycznemu, ale i duchowemu.

Praca klienta w żaden sposób nie jest związana z kreatywnością, więc w domu chciała zobaczyć żywy lot fantazji. Kolejnym wymogiem jest przestronna i dobrze zorganizowana garderoba. Wiele garniturów i potrzeba szybkiego, czasami w ciągu kilku godzin, przygotowania do podróży służbowych wymagają szczególnej uwagi.

Brak tradycyjnej strefy sofy w salonie dzięki osobnej prośbie hostessy. Rodzina nie ogląda telewizji, przyjaciele spotykają się poza domem, a poza tym, według mamy, nieporęczne rzeczy w małej przestrzeni są niewielkie. Wyjątek stanowi pokój dziecięcy, młoda gospodyni wyraziła chęć posiadania dużej szafy na rzeczy związane z jej wieloma hobby i hobby.

Rozwiązanie kolorystyczne i oświetleniowe

Autorzy wybrali paletę zgodnie z życzeniem klienta. Petersburg słynie z ponurej pogody i dziesiątków odcieni szarości, więc gospodyni domowa chciała zobaczyć ciepłe, słoneczne odcienie w domu. Autorzy projektu wybrali złoty, biały i różowy, a dla kontrastu - szary i niebiesko-szary.

W pokoju dziecięcym i salonie lampy sufitowe zostały wybrane w klasycznym stylu. W jadalni klient chciał czegoś zwięzłego, lekkiego, a jednocześnie nie w stylu z żyrandolem w salonie. Dlatego autorzy musieli długo wybierać odpowiedni model, który w rezultacie znalazł się w jednej ze zbiorów Phillip Stark. W przedszkolu oprócz głównego oświetlenia sufitowego znajduje się lampa stołowa, lampa podłogowa i lampa dekoracyjna Karman Marnin.

Meble i tekstylia

Główna część mebli zostanie sprowadzona z zagranicy. Projekt tekstylny celowo wybrany tak prosto, jak to możliwe - według autora projektu złożone tkaniny powodują, że wnętrze jest cięższe, nawet jeśli sam styl wymaga bardziej kreatywnych rozwiązań.

Cechy dekoracji, niektóre elementy wystroju, lampy i krzesła w jadalni wyraźnie wskazują na neoklasyczny styl, który zainspirował autorów. Jednak w tym projekcie jest kilka szczegółów w stylu shebbi-chic - jest to tapeta w przedszkolu, stara cegła i podłoga z efektem patyny.

Natalia Janson, projektantka i dekoratorka wnętrz:

- W trakcie realizacji czekają nas dwa testy: pierwszy to rysunek muralu w pokoju dziecięcym i części sypialnej. Problem polega na tym, że faktura tapety, na której są projektowane murale, może bardzo niespodziewanie wpłynąć na jakość projektu. Oczywiście wolelibyśmy tapetę z tkaniny, ale malowanie na nich jest absolutnie niemożliwe. Drugą trudnością jest strefa snu hostessy z podium, która powinna mieć wygodną podstawę i niezawodną ramę dla lustra zagłówka.

Loading...