Porady i pomysły

Jak budżet trochę odnushku

Mieszkanie o powierzchni 39,3 metrów kwadratowych nie jest chyba najbardziej przestronnym miejscem noclegowym, ale może być również wyposażone w wszystko, czego potrzebujesz do wygodnego życia bez pozostawienia pustego portfela. W naszym artykule zobaczysz świetny przykład.

Ten apartament znajduje się w Kungsholmen - cichej i spokojnej dzielnicy Sztokholmu. Ludzie mieszkali tu powoli, a ten odmierzony styl życia znalazł odzwierciedlenie we wnętrzu małego jednopokojowego mieszkania o powierzchni 39,3 metra kwadratowego.

Przestrzeń jest zorganizowana w taki sposób, że mieszkanie praktycznie przekształciło się w dwupokojowe mieszkanie. Pokój jest zarezerwowany dla pełnowartościowej sypialni, aw kuchni znajdują się trzy obszary funkcjonalne jednocześnie: salon, jadalnia i kuchnia.

Nasza opinia:

- Szczególną uwagę w tym małym jednopokojowym mieszkaniu ponosi strefa, a wiele technik projektowania nie wymaga ogromnych kosztów i nadaje się zarówno do typowych domów, jak i apartamentów typu studio.

Uwaga: każde piętro ma wybrane pokrycie podłogowe, organizowane jest oświetlenie wielopoziomowe, a podium wyłożone kafelkami do zestawu kuchennego jest doskonałym pomocnikiem w zagospodarowaniu kuchni i salonu.

Projekt tego odnushki na pierwszy rzut oka pokazuje tradycyjne znaki stylu skandynawskiego: białe ściany i meble, dyskretny wystrój i pragnienie minimalizmu. Są też oznaki stylu industrialnego: dużo metalu (krzesła, lampa i półka na buty w korytarzu, kolor sprzętu gospodarstwa domowego), minimum drobnych szczegółów.

Aż do 39 z małym metrem kwadratowym - obszar jest raczej skromny, stosowane są techniki wizualnie rozszerzające przestrzeń: brak zasłon i nieporęcznych mebli, lekkich i błyszczących powierzchni.

Nasza opinia:

- Meble i wystrój tego małego jednopokojowego mieszkania są dość tanie: dużo mebli i akcesoriów IKEA, przynajmniej tekstylia, nie ma dużych i drogich systemów przechowywania. Jednak mieszkanie nie wygląda na puste i nudne. Zaleca się wziąć pod uwagę niektóre techniki wystroju i organizacji przestrzeni:

1. Nie ma potrzeby zaśmiecania przestrzeni szafkami i stojakami. W tym mieszkaniu znajduje się wiele „ukrytych” przestrzeni do przechowywania: kanapa, podnóżek i łóżko z przestronnymi szufladami, stojak telewizyjny i otwarte półki. Wieszak na korytarzu z powodzeniem zastępuje haczyki ścienne, a galoshnitsa - półka na buty.

2. Kolorowe akcenty w tym wnętrzu są dyskretne i nie rzucające się w oczy, ale sprawiają, że wnętrze jest bardziej harmonijne i świeże: niebieski dywan i ornament na poduszkach, delikatny zielony błyszczący fartuch kuchenny.

3. Znaleziska projektantów są również bardzo starannie wplecione we wnętrze: niezwykły żyrandol lampowy w kuchni, krzesła z różnych zestawów, oryginalne doniczki na kwiaty, zdjęcia w różnych ramach tego samego koloru i lampa wianek w sypialni. Wszystko jest budżetowe i kreatywne!

Obejrzyj film: Budżet domowy. Wyślij pieniądze do pracy! #wtorekzfinansami odc. 5 (Styczeń 2020).

Loading...