Apartamenty i domy

Włoski dom: przyjazny dla środowiska i nieulotny

Powierzchnia tego domu wynosi tylko 63 metry. W jego projekt zaangażowany był włoski architekt Daniele Menikini. Umiejętnie zsyntetyzował ekologiczny styl i minimalizm, stal i drewno, lekkość i fakturę.

Dom o nazwie Green Zero znajduje się we włoskim mieście Treviso. Budynek został zaprojektowany przez słynnego architekta i projektanta. Daniele Menichini.

Projekt został zaprojektowany w duchu nowoczesnego minimalizmu architektonicznego. Przyciąga praktycznością, funkcjonalnością i prostotą. Ta opcja pozwoliła rozwiązać klucz ekoideyu - łącząc się z naturą.

Dzięki właściwym kształtom geometrycznym dobrze jest rozwiązywać różne pomysły inżynieryjne. W tym przypadku za pomocą oryginalnego układu możliwe było dopasowanie drzewa do wnętrza domu. A to tylko jedna z wykorzystywanych sztuczek Daniele Menikini.

Specyfika nowoczesnego minimalizmu

Współczesny minimalizm zakłada nie tylko stosowanie prostych kształtów geometrycznych. Szczególną uwagę w tym stylu poświęca się jakości materiałów. Ecotema to trend, dlatego najczęściej w projektowaniu nowoczesnych wnętrz stosowane są materiały takie jak drewno, kamień, beton, połączone ze stalowymi konstrukcjami.

Zwróć uwagę na taras. Jest używany jako miejsce odpoczynku i jest otwarty ze wszystkich stron. Minimalny zestaw mebli pozwala wygodnie obserwować lokalne piękno.

Rury metalowe tworzą ciekawy obiekt architektoniczny. Nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale służą również jako podparcie dla części dachu.

Więcej naturalnego światła

Współczesny minimalizm różni się od swojego odpowiednika, który był popularny w latach 60-tych, ponieważ zamiast sztucznych źródeł światła we wnętrzu, starają się używać bardziej naturalnego światła.

W tym domu okna sięgające od podłogi do sufitu stały się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł światła. Tak więc możliwe było wypełnienie domu światłem, powietrzem, łatwością i harmonijnym dopasowaniem do wnętrza.

Drzewo pośrodku domu

Często podczas budowy domów (nawet w ekostyle) cierpią drzewa rosnące w miejscu przyszłej struktury. Daniele Menikini rozwiązałem ten problem i zrobiłem drzewo części domu! Nadal rośnie, stając się żywym centrum Green Zero.

Brak dodatkowych szczegółów

Minimalizm jest niezwykły, ponieważ nie wymaga niepotrzebnych elementów dekoracyjnych i mebli. To wnętrze jest tego wyraźnym potwierdzeniem. Tutaj nacisk położony jest na komfort i wygodę.

Meble mają proste kształty geometryczne, ale nie bez oryginalności. Skupiamy się na łóżku z materacami ortopedycznymi i regulowanym kątem. W pobliżu znajduje się pufa i krzesło, którego kształt przypomina ogólną koncepcję geometrii domu. Stół i półka wisząca mają taką samą teksturę jak podłoga. Wszystkie elementy wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu wnętrze jest bardziej harmonijne.

Naturalne odcienie i połączenie tekstur

Ze względu na kolorystykę wnętrze domu nie wydaje się nudne, ale jednocześnie jest zwięzłe i kojące. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu naturalnych odcieni.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na oryginalną dekorację ściany, w pobliżu której znajduje się łóżko. Okazało się niezwykła symbioza koloru i faktury: na pierwszy plan wysuwa się piękno naturalnego drewna, a niebiesko-zielone tło, mimo jasności, nie przyciąga uwagi samej siebie.

Dzięki panelom słonecznym, które są zainstalowane na dachu, dom jest wyposażony w ciepło i energię elektryczną. Stał się więc nie tylko „przyjazny dla środowiska”, ale także energooszczędny.

Autorowi projektu udało się stworzyć wygodne miejsce do życia i harmonijnie dopasować je do lokalnego krajobrazu. Reunion z naturą stał się dominujący w projekcie, a minimalizm tylko się do tego przyczynił.

  1. W stylu minimalizmu właściwe jest używanie mebli modułowych, gdy jedna rzecz spełnia kilka funkcji. Pozwala to nie przeciążać przestrzeni.
  2. Minimalizm nadaje się również do małych pomieszczeń, ale w tym przypadku trzeba nauczyć się unikać obfitości drobnych szczegółów.
  3. Aktywnie używaj tylko dwóch kolorów, trzeci może być kontrastem, służy jako akcent.

Zdjęcie: Diego Fava

Zdjęcie: Diego Fava

Obejrzyj film: Kup dom za. . niewiele ponad 4 złote. niezwykła oferta włoskiego miasteczka (Luty 2020).

Loading...