Porady i pomysły

Życie królewskie: 4 sypialnie w stylu pałacowym

Czy udało ci się przyzwyczaić do szyku i wyrafinowania apartamentów podczas podróży do Europy? Chcesz stworzyć ten sam luksus w swojej sypialni, aby żyć jak król? Pomożemy ci

Chateau - to posiadłość francuskiej arystokracji, często z winnicami. Aby stworzyć coś podobnego w swojej sypialni, musisz coś rozważyć.

Paleta kolorów

Będąc po królewsku szykownym, wnętrze w duchu zamku może być zarówno wyrafinowane, jak i skromne. Odcienie użyte w projektowaniu pokoju w tym stylu są zróżnicowane, ale ledwo wyczuwalne i balansują na granicy kilku tonów.

Zastosuj delikatne pastelowe kolory, takie jak biały, fioletowy, lawenda, niebieski, jasnoróżowy, lniany, szary, kremowy, mięta i kość słoniowa. Wygląda na to, że od czasu do czasu wyblakły.

Aby dać arystokracji wnętrz i szlachty, ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble. Idealne ustawienie w duchu francuskiego rokoka, z obfitymi rzeźbionymi i zakrzywionymi nogami. Dobrze pasuje do tego wnętrza i popularne pod kanapkami Ludwika XV.

Meble powinny być drewniane (najlepiej pachnące mahoniem lub tańsze i bardziej miękkie gatunki), z elementami dekoracyjnymi. Biała komoda i toaletka będą doskonałą dekoracją francuskiej sypialni.

Jeśli zdecydujesz się zamówić ekskluzywny ręczny, będzie służyć ci więcej niż jedno pokolenie, a piękna rzeźba ze skręconymi wzorami nada pomieszczeniu oryginalności. Kute krzesła są dozwolone, ale nie nowe, ale z otarciami, które podkreślą autentyczność wnętrza.

Jeśli chodzi o użycie tkanin, jedwab, satyna i aksamit są doskonałe. Nad łóżkiem powinieneś zdecydowanie powiesić baldachim, który sprawi, że Twoja sypialnia będzie naprawdę królewska.

Lepiej ukryj puszyste kołdry. Narzuty na łóżka powinny mieć bogate wzory. Pamiętaj o dużej liczbie miękkich poduszek. Nawet zamek charakteryzuje się długimi zasłonami, a draperia powinna zejść na podłogę.

Wystrój może sprawić, że wnętrze sypialni będzie kompletne. Będą umieszczać akcenty, a złote dodatki idealnie pasują do wnętrza. Może to być rama do luster, lamp podłogowych, świeczników i lamp.

Obrazy renesansu przyniosą ducha Chateau, do którego dążymy. Jeśli nie możesz kupić oryginału, nie ma to znaczenia: reprodukcje Edwarda Maneta i Edgara Degas będą działać doskonale.

Królewskiej sypialni nie można sobie wyobrazić bez eleganckiego kryształowego żyrandola. Można go przeszukiwać w antykwariatach lub na pchlim targu w Europie. Ożyw wnętrze i nadaj świeżej kolorystyce świeże kolory, osłabią arystokratyczną powściągliwość palety kolorów.

homedit.com, pinterest.com, decosee.com, bellanottelinens.com, Kate Forman

Loading...